Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
396 postów 2998 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Zdradzeni 2020 - wspominają - Zdradzonych 1944.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...o zdradzie i zaprzaństwie...

 

Zdradzeni 2020 wspominają - Zdradzonych 1944

 

To jest bardzo ponura rocznica. Ciężkim wspomnieniem jest pamięć klęski Powstania, rzezi Woli, pamięć setek tysięcy ofiar cywilnych i powstańczych. Pamięć zburzonego do gołej ziemi miasta – stolicy państwa.

To bolesne wspomnienie – zamiast, jak wszystkie media, rozpamiętywać bohaterską beznadziejną walkę zbrojną - warto przywołać kto wie, czy nie bardziej bolesne jest wspomnienie – ZDRAD – prowadzących do tego tragicznego dramatycznego finału.

 

Trzeba wiedzieć, że Niemcy byli doskonale powiadomieni o zamiarze wywołania powstania – poinformowani swoimi kanałami łączności z podziemiem AK - i tymi samymi kanałami przekazywali ostrzeżenia – by nie podejmować tej próby. Bo po pierwsze – wiedzą. Po drugie – zrobią w razie wybuchu powstania to, do czego zobliguje ich rozkaz – zduszą je z całą bezwzględnością. Tę wiedzę posiadało dowództwo AK - i posiadając tę wiedzę, dokonano co najmniej dwu zadziwiających operacji.

 

Na około dwa miesiące przed planowanym wybuchem, wycofano – całe cięższe uzbrojenie z Warszawy, gdzie byłoby ono bardzo przydatne i skuteczne w walce – do oddziałów w Puszczy Kampinoskiej, gdzie bezczynnie przeczekało ono czas powstania.

 

Po drugie: na bodaj dwa tygodnie przed dniem „0” – dokonano próbnej mobilizacji polegającej na zbieraniu się w ustalonych miejscach koncentracji – zbieraniu się powstańców z posiadaną bronią. Ale - zrobiono to w taki sposób, że Niemcy wiedzieli o tym alercie – i sporą część potencjalnych niedoszłych bojowników – wyaresztowali razem z ich uzbrojeniem. Co się z nimi stało – Bóg raczy wiedzieć.

 

Mimo tego i mimo krytycznego stanowiska władz londyńskich, a także sceptycznej postawy części władz w Warszawie – kilku ludzi – tu zwłaszcza należy przywołać niejakiego generała Antoniego Chruściela - Montera – i generała Okulickiego. Obaj ci dowódcy wręcz przymusem, groźbą i bezwzględnym naciskiem doprowadzili do wybuchu walk – całkowicie, jak wynika z ich wypowiedzi, nie licząc się z ich kosztami.

 

Czy mamy tu do czynienia ze zdradą, czy jedynie z bezmyślną decyzją – do końca nie wiemy – ale przecież wiemy, że istniała koordynacja w czasie wybuchu powstania z – sowiecką agitacją ulotkową i poprzez radiostację Kościuszko – wprost nawołującej do walki i obiecującej rychłe wsparcie Armii Czerwonej. Jak to wsparcie wyglądało, to wiemy.

 

Czy było to działanie zdradzieckie – to postępowanie radzieckie – to trzeba sobie uświadomić, że w 44 roku – byliśmy dla Sowietów – SOJUSZNIKIEM. Więc zdrada z tej strony była oczywista. Istnieją opracowania wskazujące na agenturalne powiązania obu generałów ze służbami sowieckimi – to by wiele wyjaśniało. Nie stoi w sprzeczności z tym przypuszczeniem los generała Okulickiego – standardowym postępowaniem służb ze zdrajcami zwłaszcza posiadającymi zbyt rozległą wiedzę jest – likwidacja dla zachowania tajemnicy. W ostatnich czasach, obfitujących w operacje „false flag” stale mamy do czynienia z rychłą śmiercią wykonawcy po wykonaniu zadania. Oczywiście niekiedy może to być metoda dyskretnego wycofania oficera wykonującego zadania jako zamachowiec – nikt nie sprawdza tożsamości jakichś zwłok – taki Epstein po śmierci zupełnie nie przypominał siebie za życia...

 

To kilka kluczowych wątków roku 44go – zmierzam do konkluzji, a ta wykracza poza Powstanie Warszawskie.

 

Jesteśmy w roku 2020. Rządzą nami ludzie posiadające pełne gęby patriotyzmu, oddania Rzeczypospolitej, umiłowania tradycji, hołdów Żołnierzom Wyklętym i kultowi walki zbrojnej bez względu na koszty. Ci sami ludzi zbroją naszą armię – a to w niewidzialne śmigłowce model Macierewicz, a to niedostrzegalne korwety mod. Duda. A to w czołgi pozbawione skutecznej amunicji. A to w papierowe (na papierze) systemy obrony przeciwrakietowej. A to w samoloty nie do ogarnięcia dla naszego poziomu technicznego, ale łatwe do wyłączenia z stanowisk położonych poza naszym krajem i naszym dowodzeniem.

 

Samoloty już latające - cierpiące na chroniczny brak części zamiennych – i podobnie jak czołgi – uzbrojenia w satysfakcjonującej jakości i ilości. Uzbrojenia niezależnego od obcych kodów sterujących. Łodzi podwodnych tak głęboko zakamuflowanych, że nikt ich nie widział (jak chorych na COVID). Itd.

 

Oprócz tego serwuje się nam narrację jakby żywcem wyjętą z roku 39 i 44go. Silni, zwarci, gotowi, nie oddamy ani guzika – regularna potęga militarna oparta – jak w 39 i 44 – o niezłomne sojusze z niezłomnymi sojusznikami. Nieustraszeni, bohaterscy, gotowi – i podobnie jak powstańcy roku 44go – nakarmieni propagandą, ale do walki z - fiutem w garści i sztachetą w drugiej. Taką mamy rzeczywistość – i trzeba tylko pretekstu, prowokacji, jakichś zielonych ludzików, choćby i poprzebieranych czarnych boys – by nas jak w 44 rzucić do walki. By wysłać do walki patriotyczną, zbałamuconą Macierewiczem młodzież z Obrony Terytorialnej – której wartość bojowa polega na dostarczeniu wyposażenia temu kto zechce je im zabrać.

To jest ten obraz rzeczywistości, który każdego powinien trzeźwić – każdego na przykład rodzica – by zabrał dzieciaka z OT. Każdego nauczyciela – by opowiadał na przykład o radiostacji Kościuszko i uczył – że metody dezinformacji są powtarzalne, trzeba umieć czytać takie akcje i polityków za nimi stojących – takimi jakie są – z nieufnością, z dystansem, z wiedzą o historii.

 

Na ten obraz władzy, zdrady, fałszu, nieustannie lejącego się z wszelkich mediów kłamstwa, trzeba koniecznie dołożyć tę rzekomą pandemię, tę wmawianą drugą falę, te maski na pyskach polityków całego świata – gdy szpitale zakaźne są puste, nie ma żadnego zabójczego wirusa, spadła liczba zgonów i nic się nie dzieje – poza milionami gówno wartych testów wciskanych ludziom raczej po to by ich nimi zarażać lub zaszczepiać i przy okazji zbierać informacje genetyczne dla globalnej bazy danych. Z zamiarem połączonym – depopulacji z zaobrączkowaniem jak bydło i skierowaniem tych, co przeżyją do globalnego sterowanego i nadzorowanego elektronicznie gułagu.

 

I jak w 44 jesteśmy między dwoma zbrodniarzami – jeden i drugi chce nas zniewolić, ale spierają się o to kto będzie zarządzał. Różnica jest taka, że teraz to jest pół świata kontra pół świata – z wyłączeniem nielicznych państw mających dość przyzwoitości, by pognać to covidove gangsterstwo w piz… jak ostatnio Holandia.

 

Reszta świata, w tym my, w Polsce jesteśmy w sytuacji powstańców warszawskich – już zdradzeni, choć część jeszcze o tym nie wie. Ale to się bardzo szybko zmieni – dziś widziałem na żółtym pasku, że Unia Europejska zakupiła - trzysta milionów szczepionek! -

 

STRZEŻCIE SIĘ!!!

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Doskonały tekst
  Jesteś w formie- gratulacje!
  Pisałeś o drugiej fali, więcej o niej tutaj:
  http://pospoliteruszenie.org/Druga%20fala%20epidemii.html
 • Autor
  Czy było to działanie zdradzieckie – to postępowanie radzieckie – to trzeba sobie uświadomić, że w 44 roku – byliśmy dla Sowietów – SOJUSZNIKIEM. Niestety nie zgodzę się z tobą. Rząd londyński i AK nie były sojusznikami Moskwy , a wręcz zabraniały wspólnych akcji. Oczywiście nie jestem szczęśliwy z powodu postępowania Stalina, ale takie działanie dowództwo AK i rząd londyński powinni brać pod uwagę jako pewnik. Po za tym branie pod uwagę forsowania Wisły z marszu po kilku miesięcznej ruskiej ofensywie było infantylne. Mimo wszystko armia niemiecka była najlepszą armią II wś. Rosjanie (zresztą i alianci zachodni) musieli posiadać zdecydowaną przewagę żeby liczyć na sukces.
 • Koronowirus to psychologiczna wojna żydowska ze światem !
  Codziennie w żydo-gadzinówkach telewizyjnych podawane są kłamliwe rekordy zachorowań w Polsce ! To jest wojna psychologiczna , chcą nas całkowicie zdołować psychicznie byśmy się poddali i zaszczepili żydowskimi szczepionkami które już są !

  https://www.youtube.com/watch?v=QV2sTTxKpSY

  Tak rosyjska propaganda niszczyła psychikę niemieckich żołnierzy w Stalingradzie !
  [ co 7 sekund ginie niemiecki żołnierz w Rosji ! Stalingrad będzie waszym grobem jak się nie poddacie !! ]

  APEL ! Polacy nie poddawajcie się zgranej żydowskiej propagandzie !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Andrzej Tokarski
  Ciekawe co na to Jarosław .Salute 5*
 • Walka, klęska ofiary, część 1/2
  Ciekawy dokument, daje powód do refleksji.

  https://m.youtube.com/watch?v=fXvQYYsVgOE część 1 / 2
 • Walka, klęska ofiary, część 2 / 2
  Powstanie Warszawskie część 2 / 2.  https://m.youtube.com/watch?v=H8PWRvkjJ3g

  No Comments. ...??? !!!
 • @Monaco 00:17:31
  Po obejrzeniu i wysłuchaniu naocznych świadków czlowiek nie może zrozumieć jak szybko miliony Polaków zapomniało te barbarzyńskie czyny jak ludobójstwo, gwałty, grabieże, niewolnictwo i sadystyczne znęcanie się Niemców na Polakach i ich kameradów ukraińskich zwyrodnialców z pod znaku 3 zuba , wideł !!!!!!!

  A do Rosji żydo-ukry w politycznych partiach i mediach sączą toksyczny jad od 1989 dzień w dzień bez końca.
  Taka sama w Polsce ze strony zdradzieckich ryji sympatia do litewskich nazistowskich morderców Polaków !!!
 • jeny chłopie...
  tekst wyssany z samych domysłów, przeczuć i wymysłów autora - choć z małą częścią mógłbym się zgodzić, to nie zgodzę się na taką czystą propagandę, że gdzieś tam podobno itd.

  Ps. podsumowuję tylko tak - ponownie - zdecydujcie się, czy wg was laików Okulicki był ruskim agentem czy wręcz przeciwnie - bo raz podajecie, że chciał Powstania bo tak chcieli ruscy, a innym razem podajecie, że chciał Powstania bo chciał walki z ruskimi - i najlepsze, ze żadna z tych kretyńskich bajek nie jest prawdziwa, jak i większość tekstu autora.
 • @ele 20:18:35
  Koronawirus jest faktem.
 • all
  ...pozwoliłem sobie być poza zasięgiem - więc zbiorczo dziękuję za odwiedziny i merytoryczne komentarze

  ... jak zwykle przypałętało się kilku twardogłowo-pustogłowych miłośnków Sowietskogo Sojuza, by "piet piesniu sławy żydobolszewii" - więc kolejny raz tym bezmózgom wyjaśniam - Sowietskij Sojuz miał tyle wspólnego z słowiańską Rosją, że milionami - liczonymi w setkach - mordował jej obywateli - to była żydobolszewia w czystej, zbrodniczej postaci.
  Stalin dopiero pod koniec życia zaczął wracać do rzeczywistości i prawidłowo postrzegać wrogów - toteż i długo w tej świadomości nie pożył. W 44 był łajdakiem między łajdakami i dorabianie infantylnej legendy nic tu nie zmieni. Miał też z Polakami rachunek zemsty za rok 20 - bo za zawalenie bitwy Warszawskiej na pewno zebrał sążniste joby - i pewnie otarł się wtedy o pluton egzekucyjny...

  ZSRR był rosyjski za BREŻNIEWA i JELCYNA - potem wrócił na nurt żydobolszewii w wersji neo. Umiłowany wasz idol Putin jedynie zmienił żydowskich oligarchów lewicujących, spod znaku umownie Sorosa - na prawicowych, spod znaku Chabad Lubawitz -
  - ale to dalej żydokomuna - która nie walczy z Trumpem (jak się niektórym płaskim mózgom wydaje), tylko z nim współpracuje w globalnej operacji o globalną władzę, również z użyciem COVID i zamiarem zaczipowania i zagułagowania. I Trump i Putin są żołnierzami Chabad - Putin jest wyższy stopniem.

  Paniali, kacapoidy?

  Tyle w temacie, bo szerzej już było, więc ani myślę się powtarzać - wszystkich piewców sławy Sowietskogo Sojuza będę po prostu banował, czas tłumaczenia - minął.
 • @Andrzej Tokarski 11:19:50
  ... i coś wam jeszcze dodam, kacapoidy - próby wykorzystywania takich rocznic, jak 17 września, czy 1 sierpnia do - wychwalania i sławienia Sowieckiego Sojuza i Stalina -

  - to trzeba być niewiarygodnej podłości antypolskim - gnojem
 • @haron 08:31:38
  Ano jest faktem od 50 lat. Tylko czemu histeria wybuchla wlasnie teraz?
 • Autor
  Polskę zawsze zdradzali, udając Polskich przyjaciół.

  Tylko Polska nigdy się nie sprzedała, i nigdy nie zdradził swoich sojuszników.

  Kto o tym wie, czy pamięta na świecie, prócz samych Polaków i to nie wszystkich.

  5 za artykuł dla autora.

  Pozdrawiam.
 • Wojska sowieckie stały już na Pradze, jak rozumiem.
  Czy władze polskiego podziemia miały jakieś porozumienie o pomocy? Ponieważ te wojska były tak blisko, to powinno być porozumienie, jeżeli liczono na pomoc. To powoływanie się na radio jest niepoważne.

  Z drugiej strony są tłumaczenia, że powstanie było wbrew planom sowieckim i sukces byłby atutem przetargowym w negocjacjach politycznych. Więc jak naprawdę było?

  Polak mądry po szkodzie. Czas płynie i ciągle nie ma jasności jaka jest polska polityka. Jest takie siedzenie okrakiem na płocie; co do Unii, Rosji, USA, ...itp. A za parę lat będzie znowu krytyka i płacz.
 • @Pyra z Wildy 18:12:05
  również pozdrawiam
 • @Anna-PK 23:35:28
  naprawdę zabawna Pani jest - tylko nie wiem, czy to zamierzone...
 • Te 300mln to szczepionki zakontraktowane
  przez UE na potrzeby krajów członkowskich od firmy farmaceutycznej francuskiej (oczywiście każdy płaci za siebie). Wcześniej kraje zachodnie zakupiły w firmie angielskiej 400mln szczepionek. Nie znalazłam nigdzie ile zapotrzebowała Polska. Znalazłam, że Szumowski zakupił 1,5 mln szczepionek na grypę i dalej kupuje (pewnie te z zapasów, w nadmiarze naprodukowane w poprzednich latach).
  Stać nas przecież. Na ostatnim szczycie unijnym Niemcy, Hiszpania, Dania, Holandia i inne otrzymały ulgi w opłatach składek członkowskich. Zostaną one pokryte przez pozostałe kraje. Wyjdzie na to, że Polska z unii nie dostanie nic pod pretekstem łamania praworządności aa zaplaci więcej.
  Już wspomagaliśmy Grecję i Hiszpanię, bo kreatywna księgowość wykazuje wzrosty pkb, rozkwitającą w pandemii gospodarkę itp. fałszywe na potrzeby korytowych dane. Wreszcie strona sojusznicza goląca nas równo, przedstawiła raport 447, gdzie wyjaśniła kaczorowi, o co jej chodzi. Dotychczas łgał publicznie razem ze swoimi przydupasami o obowiązującym prawie dziedziczenia. Zdrajcy i łgarze gotowi są wytruć Polaków a motywacje do tego piętrzą się z dnia na dzień. Podobno w sejmie jest projekt ustawy o niejawności majątków posłów. Być może w odpowiedzi na postulaty zapłaty Żydom z ich osobistych majątków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31