Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 3151 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

...niezbywalne prawo człowieka do - łańcucha

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

łańcuszek tu - łańcuszek tam...


 

.....prawo człowieka do łańcucha jedynie na pozór brzmi tajemniczo -szczególnie w czasach, gdy – skądinąd słusznie - tego ponurego prawa zostaną pozbawione różne wsiowe Burki i Azory. W tej psiej materii nowe zaszło nadspodziewanie daleko – o czym przekonałem się podczas wizyty u zaprzyjaźnionego pszczelarza, Zdzisia Kostrzewskiego.

 

Będąc tam za każdym razem usiłowałem nie widzieć miotającego się na krótkim łańcuchu przy dziurawej budzie potwornie zaniedbanego wilczura, ostatnio już ledwo się poruszającego za sprawą wszechobecnego reumatyzmu. Musiałem walczyć ze sobą, by nie skierować tam policji, czy Straży dla Zwierząt - gdyby nie to, że gość poza tym był bardzo w porządku – nie wahałbym się. A ten nieszczęsny wilczur – taka wiejska tradycja – przypina się młodego psa, a jak na tym łańcuchu urośnie i zdziczeje, to już nikt nie ma odwagi go spuścić…. łańcuch czasem wrasta, czasem nie, ale los jest straszliwy.

 

Tymczasem okazało się, że jest nowy piesek, biega luzem, ma czerwoną kokardkę przy obroży – na odstraszenie złych mocy...buda naprawiona...łańcucha ani śladu, za to obszerny box-wybieg. A pan Zdzisio zakochany w piesku, nie odstępują się na krok...zarzekał się, że do domu go nie wpuszcza, ale gdy mu opowiedziałem, że to samo mówił mój ojciec – do czasu, gdy któreś z nas wróciło niespodziewanie nieco wcześniej za szkoły – i okazało się, że obaj – oglądają telewizję – ojciec w fotelu, a pies obok siedzący na podłodze, ale oparty o nogę ojca – który jeszcze do kompletnego blamażu – go głaskał… Katastrofa wizerunkowa, ale przyjęta przez wszystkich z ulgą…. - jak to panu Zdzisiowi opowiedziałem, to widziałem po jego oczach – że też wpadł – na kłamstewku...

 

...ale ja nie o tym – i nie o tym obowiązkowym łańcuchu, co to nam wszystkim globalna szuria szykuje – z testów, szczepionek, inwigilacji i tym podobnych ogniw. Taki łańcuch będzie dla mas, ale dla wybrańca – czyli takiego, cośmy go sobie wybrali raz i drugi (w chwili szaleństwa chyba) – czyli dla obywatela Dudy Andrzeja, zatrudnionego przez nas na etacie – prezydenta.

 

Okazuje się – i tu się zaczyna wyjaśniać powiązanie między prawami ludzkimi a prawem do łańcucha – że Komisja do Spraw Praw Człowieka skierowała do opiniowania inicjatywę polegającą na wykonaniu dla prezydenta (zakładamy, że chodzi o urząd nie osobę - no ale skoro komisja ds człowieczych - to może jednak łańcuch personalny) – ZŁOTEGO ŁAŃCUCHA – ale nie byle jakiego, bo wysadzanego diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi.

 

Precjozum owo dudowe ma być wzorowane na łańcuchu Augusta II Mocnego – kompletnie nie wiadomo dlaczego, po co -  czy rzeczony Duda stanie się za sprawą łańcucha DudaMocnym - i komu ma to zaimponować?

 

I dlaczego jest ta koncepcja po pierwsze w ogóle rozważana -

- po drugie w czasach pandemii co prawda urojonej i bezobjawowej, ale za to strat dla gospodarki połączonych z galopującym zadłużeniem kraju – najzupełniej realnych.

 

Komuś do zapewne pustego łba strzeliło, że obok innych bezsensownych  - szczególnie w tym czasie inwestycji – potrzebujemy jeszcze - złotego łańcucha wysadzanego diamentami dla prezydenta - człowiek o tym czyta i myśli sobie, że tu regularny pierdolec szaleje – a nie żadna pandemia i że całej klasie politycznej Polski - i świata pilnie potrzebny jest łańcuch – jeden, wspólny i stalowy – oraz bat - też stalowy.

 

Jednak ochłonąwszy – przyznałem tej inicjatywie głęboką myśl i zapobiegliwość. Bo wyobraźmy sobie, że rzeczywistość się nam rozhula, tak na dobre, bardziej niż te potłuczone czuby zakładają – rozhula się poza kontrolą.

Państwa upadną, gospodarki, przemysł, banki, pieniądze stracą wartość. Zabraknie wszystkiego, zapanuje prawo pierwotne, czyli całkowite bezprawie. Będzie trzeba uciekać, szukać schronienia – i niewiele da się wziąć ze sobą…. Ledwo coś zarzucić na siebie – na przykład taki złoty łańcuch zarzucić – da się pożyć jakiś czas za taki drobiazg.…

 

I co – śmialiśmy się z tego jegomościa – że wygląda jak zużyty Maliniak w negatywie, że wszyscy łacha z niego drą, że co krok, to wtopa – a tu – proszę, jaki zapobiegliwy. Nie on jeden zresztą – Państwo pamiętacie jak Antoś, ten od pulchnych chłopców – kupował śmigłowce. Kupował te śmigłowce i kupował – a i tak w końcu się okazało że w paczce przyszły dwa – Grippeny - no, ale za to z dużym zasięgiem – już wtedy pisałem, że wygląda to na przygotowywanie sobie ucieczki – ale wtedy nie wiedziałem, że ze złotym łańcuchem – wysadzanym diamentami.

 

A swoją drogą – ciekawe, czy więcej tych łańcuchów zamówiono….ten wstępnie oszacowano na - sześć milionów złotych - ale jak to z tego rodzaju zamowieniami bywa - cena może okazać się niedoszacowana - wielokrotnie...

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Andrzej Tokarski
  Salute 5*.
 • @Repsol 18:20:35
  czołem - reszta słucha się zakazu i siedzi - posrana :)))
 • @Andrzej Tokarski 19:23:34
  No cóż, nie utożsamiam się z tą „resztą”, a tym bardziej z jej przypadłością.

  Zdaje się, że w wyniku covidowego szaleństwa, już jakiś czas temu, pewna grupa osób ustaliła, że źyjemy na planecie clownów.
  Doprawdy, wiele mnie już nie zdziwi, nawet widok Dudusia ze złotym łańcuchem na szyi, Krzywouustego w koronie i Kaczelnika ze szczęką pełną złotych zębów ozdobionych diamentami.

  W takich czasach źyjemy, wielu ludziom odbija, a szczególnie tym, którzy są u władzy.

  5*
 • @Lotna 19:35:02
  Pani - przez sekundę bym nie podejrzewał - co sprawę zresztą jeszcze czyni dramatyczniejszo-żałosną - jeszcze bardziej -

  - bo statystyczna ilość owej - nie przynoszącej chluby czy urody - substancji na głowę - Nieustraszonego - rośnie... i ścieka....

  z podziękowaniem za wizytę i ocenę
 • reakcja łańcuchowa;
  Myślę, że tu chodzi o wywołanie "reakcji łańcuchowej". Wkurwienie mas osiąga masę krytyczną i poprostu bezczelnie użyto ostentacyjnego inicjatora ze złota aby sprowokować "bum", a potem mieć pretekst do zamiany Polski w "strefę skażoną" :-)
 • @Nibiru 01:01:37
  chciałbym wierzyć, że masy zauważą kwestię złotego łańcucha - od tego do wkurwienia - obawiam się, że droga daleka...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930