Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Honorowy obywatel Auschwitz odjechał pierwszą klasą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

o szkodliwym wpływie tytułów naukowych na żywot wieczny

...żył, skonał - więc zasługuje na pochówek. I - znając delikatnie mówiąc, kontrowersyjną historię jego życia i działalności, należałoby na tym poprzestać. Zrobić pogrzeb, ok, niech nawet będzie państwowy - i zamilknąć na ten temat. Jednak to byłoby dla naszych rządzących zbyt proste - postanowiono, jak zwykle, zrobić spektakl kłamstwa i manipulacji. Osoby pozbawione jakiejkolwiek godności i wiarygodności rozpoczęły snucie peanów, panegiryków, hymnów pochwalnych, ochów, achów, zachwytów nad wielkością, geniuszem niepowetowaną stratą jaką rzekomo poniósł Naród. Można odnieść wrażenie, że owa galeria łajdaków, łotrów spod ciemnej gwiazdy (napisałem "gwiazdy"?!),  rozpoczęła wyliczanie i recytowanie fraz, jakie sami chcieliby kiedyś usłyszeć pod własnym adresem - doskonale jednak wiedząc, że nikt szczerze nie wypowie o nich ani jednego słowa pochwały - a jedyne czego mogą być pewni, to buczenie i gwizdanie - o ile będą mieli tyle szczęścia, że na buczeniu i gwizdaniu się skończy....

I o ile pierwszego dnia wymieniano tylko imię i nazwisko (czy prawdziwe, to inna sprawa), to nazajutrz dołączno i z maniackim uporem powtarzano, do dziś zresztą, tytuł profesorski - zapewne po to, by jeszcze dołożyć splendoru, by odjazd Pullmanem, jak ongiś zapewne na więźniach,  zrobił jeszcze większe wrażenie  - by gawiedź jeszcze bardziej odczuła, jak wielka strata ją spotkała. Efekt jednak wydaje się osiągnięto odwrotny: natarczywa kampania spowodowała odruch wymiotny, zaś zwieńczenie drogi życiowej powtarzanym bez umiaru bezczelnym kłamstwem, powoduje, że  narzucające staje się  w takich okolicznościach bezlitosne epitafium:

 

...w kłamstwie żył, w kłamstwie skonał i z kłamstwem zostanie na wieczność...

 

...no i bardzo dobrze...

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31