Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Moje trzy grosze o bojkocie wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...żeby działanie było skuteczne, musi być skuteczne...

Sens bojkotu wyborów mógłby polegać na uruchomieniu np takiej sekwencji wydarzeń:

- w dniu wyborów masowe manifestacje w całym kraju zarzucające fałszerstwa wyborcze i domagające się ustąpienia rządu

- do wyborów przystępuje nie więcej, niż 10% uprawnionych

- wobec braku oczekiwanej rekcji władz, czyli dymisji Naród jako Suweren realizuje swoje uprawnienia bezpośrednio - czyli wyprowadza całe towarzystwo  za łeb za drzwi, (opcja proponowana wczoraj przez p. Węgrzyna nie jest wykluczona) powołuje jakąś formę rządu przejściowego pilnując, by żadne nieporządane towarzystwo tym razem już nie dostało się do władzy

- dokonuje regularnego i gruntownego czyszczenia wymiaru sprawiedliwości i struktur powiązanych, następnie stawia całe towarzystwo przed sądem

- zabiera się za realizację w realu mając ją uzgodnioną z patriotyczną grupą (a taka jest) w strukturach siłowych - wiedząc, że inaczej cała operacja weźmie w łeb i to dosłownie, pałami - powiększając listę bez sensu przygotowanych i przeprowadzonych zrywów społecznych.

Potem jest oczywiście ogrom pracy, ale żeby się do niej móc skutecznie zabrać, trzeba mieć, jak się to mówi, oczyszczone przedpole

 

Inaczej, czyli w formie szlachetnego zrywu niewielkiej grupy operacja nie ma żadnego sensu, zostanie po prostu zignorowana, nikt spoza grupy nawet się o tym proteście nie dowie. Będzie równie bezskuteczna, jak wprowadzenie JOWów polecane jako lek na całe zło. Ci, co mają być wybrani i tak zostaną wybrani, nieobecni, jak zwykle nie będą mieli racji.

Dopóki scenariusz wyżej zarysowany nie będzie możliwy (bo jak sądzę o takim przebiegu protestu przez bojkot wyborczy myślała św pamięci Anna Walentynowicz), moim zdaniem trzeba głosować w pierwszej turze nie na żadnego Korwina, czy Kukiza, bo to nic nie da, oni nie wychylą się poza narysowane im kółko. Głosować trzeba na jedynego moim zdaniem, kandydata jasno, czytelnie i bez owijania w bawełnę definiującego główne i do tego śmiertelne zagrożenie dla podstaw istnienia Państwa Polskiego - czyli Grzegorza Brauna. I niezależnie o tego, czy wejdzie do IItury, czy nie, trzeba o tym mówić wszędzie i głośno jeszcze przed wyborami, by dotrzeć do jak największej ilości słuchaczy, by choćby usłyszeli po raz pierwszy w życiu o tym jaki proces geopolityczny i jak bardzo niebezpieczny odbywa się na naszych oczach i na naszych grzbietach   I że nie ma co liczyć, że poprawimy coś później np w następnych wyborach. Może już nie być tego czasu, okupacja która nas prawdopodobnie czeka, może okazać się taka, że czasy tak chętnie opisywanej i krytykowanej przez środowisko Gazety Codziennej dla zmylenia gojów przemianowanej na Polską, "okupacji sowieckiej" będziemy wspominać jak czas rajskiego żywota.

Na koniec zwrócę uwagę na sondaż pokazany wczoraj w Polsacie. Dotyczył on reakcji ludzi na tzw problem przejazdu Nocnych Wilków. Akceptację dla tej inicjatywy zadeklarowało ponad 50% ankietowanych. To może wskazywać na to, jakim poparciem mógłby się cieszyć Grzegorz Braun, gdyby wybory odbyły się uczciwie. To też wyjaśnia CAŁKOWITĄ nieobecność p. Brauna we wszelkich mediach. Widziałem go tylko w tv Republika, która mogłaby moim zdaniem śmiało nazywać się tv Judeopolonia - prowadzący Michał Rachoń nieustanie przerywał swojemu gościowi a wyglądał  jak gotujący się czajnik z dziubkiem zabitym szpuntem...atak apopleksji wisiał w powietrzu. Reszta mediów po prostu zamilcza istnienia takiego kandydata. I niech to daje do myślenia.

I nie czekać na Bolesława Chrobrego - Bolesław Chrobry już był.........

KOMENTARZE

 • ...
  A dlaczego akurat Pan Braun, a nie na przykład Pan Kowalski? Widzę że sprzeciwiający się bojkotowi jednego z kandydatów, sami są mistrzami w bojkotowaniu innych. Ja sam lubię to, co Braun mówi i to co Kowalski mówi, ale oni mówią a swoimi czynami podpierają ten system. System jest nielegalny, jeśli więc ktokolwiek bierze udział w czymś nielegalnym, jest przestępcą, prawda? Pal licho, jeśli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy, ale Braun, Kowalski, a nawet Kukiz i Korwin doskonale sobie zdają z tego sprawę, zresztą otwarcie o tym mówią, więc mam pytanie, czy wymienionych powinno dotyczyć hasło WSZYSCY PRECZ?
 • @lju 13:43:01
  czy żyjąc w nielegalnym systemie też jesteśmy nielegalni? Czy w związku z tym wszystkie działania, jakie podejmujemy, są nielegalne? Czy w związku z tym zaniechanie działania też będzie nielegalne? Możemy się bawić w taką sofistykę w poczuciu własnych słuszności moralnych - sęk w tym, że inni nie będą na to zważać, tylko wezmą nas bez większych ceregieli za ryj - a jak zaprotestujemy, że to nielegalne, to wsadzą nam ten ryj w g...i przytrzymają aż zmienimy zdanie

  Szanuję Pana Kowalskiego - ale on jest pokazywany w mediach - ergo - jest niegroźny, przy wszystkich swoich zaletach
 • @Andrzej Tokarski 13:57:27
  Ten system został nadany siłą, jest systemem totalitarnym, okupacyjnym, antypolskim. Braun, na którego się powołujesz mówił o tym, więc próbując ośmieszyć to, co ja piszę, ośmieszasz to, co Braun mówi, tylko że on to mówi, a jednak ma ten swój romans z systemem, kolaboruje z nim, a ja, możesz mi wierzyć, a możesz nie wierzyć, nie. Nigdy nie chciałem i mimo namawiania mnie wielekroć, nigdy na to nie poszedłem. Nie wiem wszak jak możesz pisać, że Kowalski jest w mediach, a Braun nie, to skąd o nim wiesz? Zresztą:
  https://www.youtube.com/watch?v=7hxNDHQR5Ao
  https://www.youtube.com/watch?v=REeh0PmUVFs
  Jak widzisz w mediach jest pokazywany również Pan Braun. Ja szanuję zarówno Brauna, jak i Kowalskiego, ale za to co mówią, nie za to, co czynią w sensie kampanii.
  Pozdrawiam
 • @lju 14:19:15
  PS Małe sprostowanie, oczywiście Pan Braun i Pan Kowalski... acha! To nie ja oceniałem notkę na jeden i nie jest moim celem szkodzić Panu Braunowi, a wręcz przeciwnie.
 • @lju 14:19:15
  nie ośmieszam - wskazuję niekonsekwencję, a to różnica. Nie ma obowiązku brania udziału w wyborach - tylko potem wypadałoby nie mieć pretensji, że jest nie tak, jak byśmy chcieli.
  Wyrażam swoje zdanie - nie zmuszę innych, by je przyjęli
 • ten, który dał jedynkę
  to jest merytoryczna notka nie najgorzej napisana, że nieskromnie dodam - więc ten, który dał jedynkę zasługuje na szczególne pozdrowienia. Szkoa, że się nie ujawnił, może przedstawiłby argumenty...
 • @Andrzej Tokarski 14:27:29
  Właśnie biorąc udział w wyborach, nie powinno się mieć pretensji że jest tak jak jest, bo to przecież wynik tych "wyborów", wynik zalegalizowania tego systemu, grasz w jego gierki na jego zasadach i zawsze przegrasz, zresztą on jest stroną i sędzią. Ja chcę wyboru systemu dla Polaków, plebiscytu, podczas którego Polacy sami zdecydują o wyborze tego, w jakim chcieliby żyć. Jest Pan jak sądzę dorosłym człowiekiem, Pan sądzi, że ma wpływ na wybór prezydenta? Ja ośmielę się stwierdzić, że nie ma Pan wpływu nawet na wybór sprzątaczki jego gabinetu, urzędnika, szeregowego policjanta zatrudnionego do pilnowania takich jak Pan, czy ja, a Pan wierzy, że ma wpływ na wybór prezydenta? Przecież to bajki jakieś są. Nie mamy wpływu nie tylko na wybór prezydenta, ale nawet nie możemy go odwołać...
 • @lju 14:40:33
  PS To dałem piątkę dla wyrównania.
 • @Max von Stirlitz 14:45:49
  Wazelina? Jest takie słowo, pewnie u ciebie, w twoim chazarskim systemie wartości nie znane, jak uprzejmość. Jestem uprzejmy w stosunku do przedmówcy, cieszę się, że znalazł czas by mi odpisać, nawet jeśli się z nim nie zgadzam, to jednak prezentuję on sobą klasę, której tobie brak parchu pospolity.
 • @Andrzej Tokarski 13:57:27...czy żyjąc w nielegalnym systemie też jesteśmy nielegalni?...
  Ważne pytanie...
  Czy żyjąc w świecie alkoholików, też jestem alkoholikiem???

  W Pańskim scenariuszu
  ---w dniu wyborów masowe manifestacje
  ---do wyborów przystępuje nie więcej, niż 10% uprawnionych
  --- następnie stawia całe towarzystwo przed sądem
  jest niewyeksponowane założenie, że musiałaby już wcześniej istnieć istnieć potężna struktura organizacyjna podwieszona np.pod Watykan i USA ( albo Rosję i Chiny), która zrealizowałaby bojkot=zamach stanu...


  Bojkot jaki jest możliwy na poziomie majętności każdego polskiego obywatela jest bojkotem= forma wyrażenia swojej opini o rządzących..

  I wbrew pozorom bojkot jest ważny, gdyż podważa legitymizm władzy...
  W dniu 18 lipca 2014, arcybiskup Chicago napisał:

  "(...) Wszyscy ludzie, których oskarżają o oszukiwanie obywateli amerykańskich zostali wybrani przez obywateli amerykańskich.
  To nie oznacza, że ​​to, co robią, jest moralnie słuszne, ale , że odpowiedzialność w ostateczności spoczywa na elektoracie (...)"""

  Nieważne, kto podpisuje niemoralne umowu, Ty, elektoracie odpowiadasz...

  A śpiewka , niech wygrywa lepszy, jest szydzeniem z ludzi ,
  którzy wiedzą , że nie mają amerykańsko-angielskiej maszynki do drukowania pieniędzy umozliwiających kupowanie najemników wśród dziennikarzy, naukowców, artystów, oficerów...

  Dlatego bojkot jest formą gwizdu na ustawionym przez sędziów i graczy meczu...

  Nie wygram meczu..., ale wygrywam godność.

  I nie ważne , że wśród graczy są moi ulubieni piosenkarze, aktorki, felietonisci...Moja godność jest ważniejsza niz ich kilkudniowa egzaltacja telewizyjna.

  Nie zachecam do bojkotowania, ani do głosowania...
  Każdy oceni sam , co może zyskać a co stracić...
 • @Max von Stirlitz 15:15:56
  Usiłujesz nieudolnie pisać po polsku, popełniając brytyjskie błędy na niemieckiej klawiaturze :) Jeśli tak wiele osób "cię wali", to nie obnoś się z tym i swoje homoseksualne problemy rozwiązuj z nimi, a jak chcesz coś pisać do Polaków, to zmień translator, bo ten jest kiepski. Zniszczyłeś dyskusję pod notką, mnie zawsze tacy ludzie zastanawiają, z przekonania czy zadaniowo?
 • @Max von Stirlitz 14:42:10
  Max a Ty byś nie chciał być prezydentem? Albo chociaż wy-argumentował dlaczego nie Braun. Merytorycznie, nie onomatopeicznie. Oprócz tego, że nie ma kasy, bo to za przeproszeniem gówno nie argument. Czekam.
 • @Zbigniew Jacniacki 15:03:26
  Nie wygram meczu..., ale wygrywam godność." -to mi przypomina nagrobek z napisem: tu leży ten, co miał pierwszeństwo
 • @lju 14:41:31
  Dzięki za piątkę. Max ma dziś zły dzień, trzeba go jakoś usprawiedliwić
 • @rerak 17:33:07
  każdy skądś pochodzi - a notka jest o bezsensowności bojkotu wyborów.
 • @Max von Stirlitz 17:58:48
  na neonie toczy się dyskusja o bojkocie wyborów - to postanowiłem wyrazić swój głos i swoją opinię


  - dziadku, dziadku, zostaw tę flaszkę i powiedz co robiłeś, jak rządził ten zły system
  - noo, walczyłem z systemem z całych sił
  - dziadku, a jak to wyglądało, jak walczyłeś?
  - noo, tego, bojkotowałem wybory
  - a jak to wyglądało, że bojkotowałeś wybory?
  - noo, tak jak teraz, siedziałem w domu... z flaszeczką

  to może lepiej walczyć z systemem przez rytmiczne pukanie się w czoło co myślisz, Max?
 • @Max von Stirlitz 18:35:59
  pamiętasz taki film" Lot nad kukułczym gniazdem" Taka scena: McMurphy mówi: trzeba podnieść tą umywalkę, rzucić nią w okno, aż krata wypadnie i uciec na wolność. Zabiera się za wyrwanie umywalki szamoce się ale nie daje rady. Pacjenci się śmieją.
  Z czego się, głupki śmiejecie? - pyta ich. Ja przynajmniej spróbowałem!

  Odbyłem już wiele rozmów w stylu ch...d... i kamieni kupa - teraz przyszła mi ochota napisać kilka notek na poważnie

  Ale masz rację - jak dajmy na to, Jarubas albo lady Mizeria dostanie 70% w wyborach- to nie będę zaskoczony

  Dyskutujemy - co za sztuka dyskutować z przekonanym
 • @Max von Stirlitz 19:28:54
  ale ja to wszystko wiem - i właśnie dlatego, nie mając większych złudzeń, przez jakiś czas będę sobie pisał notki - i toczył spory, jak będę miał z kim

  najlepszego!
 • @Andrzej Tokarski 19:40:56
  Nie będę z Panem toczył sporu - to bez sensu.
  Tylko napiszę, że nie odpowiada mi pańskie ujęcie.
  Najbliższe (tożsame z moim) przedstawił Z. Jacniacki.
  Pan je odrzucił - zatem można Pana uznać za zwolennika tego systemu. Czyli - nie jest nam razem po drodze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:15:48
  celem mojej notki nie było toczenie z Panem sporu, gdyż - podobnie jak Pan - uważam, że jest to bez sensu, gdyż nie odpowiada mi Pańskie ujęcie

  Celem mojej notki było wyrażenie mojego zdania w kwestii bojkotu wyborów jako sposobu walki z systemem artykułowanego tu na tym portalu przez co najmniej kilka osób.

  Niemniej, gdy zauważy Pan, że namawiając do bojkotu wyborów - w istocie, zakładam, że nieświadomie, konserwuje, a wręcz - poprzez propagowanie postawy bierności obywatelskiej umacnia Pan system - rozważę, czy jest nam razem po drodze.
 • ANNA WALENTYNOWICZ APEL O BOJKOT WYBORÓW
  Panie Tokarski pan błądzi we mgle smoleńskiej Pana dywagacje na temat czym się kierowała śp .pani Ania Walentynowicz maja się nijak do rzeczywistości . Niech pan powie szczerze , mam swojego kandydata ,jest nim Grzegorz Braun i dlatego nie przyłączam się do bojkotu wyborów Tylko czy pan ma gwarancje że głos oddany na Grzegorza Brauna będzie przypisany Grzegorzowi Braunowi ??Nie ma pan pewności bo nikt poza tymi którzy te wybory organizują mieć jej nie może Jak pan chce się dowiedzieć prawdy w jakich okolicznościach powstał apel pani Walentynowicz o bojkot wyborów to proszę o kontakt na adres stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Byłem podczas rozmów w Gdańsku na temat bojkotu wyborów w mieszkaniu Andrzeja i Joanny Gwiazdów Pan Andrzej Gwiazda powiedział wtedy Aniu to się może udać I uda się jak Polacy pozbędą się złudzeń co do uczciwości organizatorów żydowskiej hucpy pod nazwą demokratyczne wybory Pozdrawiam Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN Ps udział w wyborach to legalizacja tego systemu władzy.to kolaboracja z okupantami Polski
 • @amadeusz2006 20:59:59
  nie mam pewności, czy gwarancji co do niczego, jak zechcą wydrukować nowy zestaw kart, to i tak wydrukują - przeczytał Pan bajkę o dziadku, którą napisałem Maxowi - to niech Pan przeczyta jeszcze raz ze zrozumieniem. Potem niech Pan przeczyta notkę - tam pisze pod jakimi warunkami to mogłoby się udać - podstawowym jest masowość bojkotu. Bez tego możecie sobie bajać....
 • @lju 13:43:01
  "System jest nielegalny, jeśli więc ktokolwiek bierze udział w czymś nielegalnym, jest przestępcą, prawda? Pal licho, jeśli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy, ale Braun, Kowalski, a nawet Kukiz i Korwin doskonale sobie zdają z tego sprawę, zresztą otwarcie o tym mówią, więc mam pytanie, czy wymienionych powinno dotyczyć hasło WSZYSCY PRECZ?"

  Na tej samej zasadzie nikt nie powinien płacić podatków, bo płacąc podatki utrzymuje zbrodniczy, nielegalny system, czyli też jest przestępcą - nieprawdaż?
 • @Lotna 22:02:38
  Jest tylko jedna różnica, do płacenia tego haraczu jesteśmy zmuszani przez owych gangsterów, zaś kandydowanie na szefa gangu jest dobrowolne w tym przypadku, chociaż na korzyść Pana Brauna może iść to, iż sam niegdyś powiedział, że nie liczy na wygraną, ale kandydowanie pozwoli mu wypowiedzieć się w mediach, podobnie od lat czyni NOP, ale sam nie wiem, czy to do końca słuszna droga. Pozdrawiam
 • BARDZO DOBRA INICJATYWA. TYLKO PO CO SIĘ OSZUKIWAĆ? S3SB...
  Nie nazywajmy tego bojkotem, lecz powstaniem narodowym. Uściślijmy formalnie o czym rozmawiamy. Żeby to przeprowadzić - trzeba mieć milionową organizację.
  A żeby odnieść sukces w demokratycznych, organizowanych w Polsce wyborach - trzeba mieć dwudziestotysięczną organizację. Jak byśmy mieli milionową organizację - to byśmy szybko zdobyli większość konstytucyjną jak Orban.
  Na razie organizacyjki patriotyczne mają po mniej niż tysiąc członków/działaczy. Zazwyczaj są to grupy mniej niż stuosobowe pod względem ilości zaangażowanych działaczy, mające mniej niż pięciu stałych sponsorów.
  Istnieje specjalny połączony sztab Trzech Esbecji (SB + Służby Bertone + Starsi Bracia) w którym każda grupa kilkuosobowa prawdziwych Polaków jest namierzana i obserwowana, jeśli przekroczy stan 10-ciu osób - jest do niej delegowany agent i rozpoczyna się o niej złe mówienie. Jeśli grupa przekroczy stan stu osób - inicjowane są działania rozbijackie. Jeżeli grupa przekroczy tysiąc osób narodowości polskiej - organizuje się śmierć lidera. Tak działa Sztab Trzech Esbecji (S3SB).
 • @Eugeniusz Sendecki 10:29:19
  jak to mówią: jakby babcia miała kółka...
 • @Andrzej Tokarski 11:10:33 - JAKBY BABCIA MIAŁA KÓŁKA...
  To byśmy mieli volkswagena garbusa. Bardzo zgrabne autko zresztą.
  Ostatnio zaobserwowałem na ulicach Miasta, na Placu Konstytucji garbusa nowoczesnego, w białym kolorze, w rozmiarach klasycznego, czyli nieco większych od tego maleństwa wypuszczonego ostatnio. Zapragnąłem posiąść to cacko, bo to było naprawdę... piękne!
 • @Eugeniusz Sendecki 11:29:42
  co prawda myślałem o tramwaju - ale pewnie zgodzimy się co do jednego: i tramwaj i garbus są bardziej realne w realizacji, niż pomysł obalenia systemu przez bojkot wyborów w wykonaniu góra kilkudziesięciu osób - to ostatnie jest wręcz szkodliwe, bo promuje postawę bierności obywatelskiej.
 • @Andrzej Tokarski 11:40:55
  Jak to kilkudziesięciu? Ponad połowa Polaków bojkotuje wybory

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31