Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

1000 lat wspólnej historii czyli...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...jeszcze nie wstałeś, a już łżesz

     W przerwie (między gemami) oglądania jedynego programu telewizjnego, który jestem w stanie przyswajać bez zbędnej bo bezproduktywnej irytacji, czyli włoskiego Suppertenis, przeglądam inne kanały: w oko wpada tytuł na kanale Kultura: 1000 lat wspólnej historii -  może chodzi o historię żubra, myślę sobie... ale nie, skąd, program jest oczywiście o muzeum żydów polskich. Zaraz, zaraz, próbuję  sobie przypomnieć - a to nie Kazimierz Wielki znacznie później sprowadził w ramach osławionej a absurdalnej polskiej gościnności tych talmudycznych włóczęgów, żeby nam pomagali rozwijać obrót gospodarczy?

Chyba,  że nie ma pomyłki - czują się już tak pewnie, że oto obwieszczają nam, że już tysiąc lat temu dokonali najazdu na ziemie i plemiona naszych przodków - przynosząc tu i narzucając mieczem i włócznią swoją, a obcą dla nas religię - religię wymyśloną na bazie  kompilacji starszych wierzeń innych ludów, włącznie z koronnym jej symbolem, czyli krzyżem, a służącą nie czemu innemu jak tylko podbojowi nowych terytoriów. Rzymu, drugiego Rzymu, teraz trzeciego Rzymu. Gdzie się da, to podstępem, przez wykorzenienie własnych wierzeń i tradycji ludów tubylczych, jak trzeba to siłą, zdradą, zbrodnią, korupcją, lichwą.   A teraz z telewizora mówią nam, że goszczą tu 1000 lat. Zaraz powiedzą, że od razu było ich tu 6 milionów. Pierwsza macka, a może powinno raczej być "mycka",  ośmiornicy...

Aż chciałoby się powiedzieć: a nie zasiedzieliście się, Najdrożsi Goście aby zanadto? A może by tak już...wypad!

 

 

Ponurym szyderstwem trąci fakt, że od równie długiego czasu nasi przodkowie, ale i obecnie żyjący Rodacy chlubią się tym, że jak nikt inny na świecie bronią tej swojej wiary. Jakiej "swojej wiary" nikt nie zapyta. Ani: co wart naród, który się Swojej Wiary pochodzącj z ziemi na której żyje,  wyparł - i nawet tego nie zauważył?

Albo: jak taki naród powinien zostać sprawiedliwie pokarany?

 

Uprzedzając zarzuty i dociekania: urodziłem się w katolickiej praktykującej rodzinie, byłem u komunii i bierzmowania, czasem bywam w kościele - natomiast staram się nie wyłączać rozumu.

KOMENTARZE

 • Płogłam TVP Garbaty Gudłaj
  aj waj czkając plackami z kartofli i "kulturą" -goyom
 • @kfakfa 13:49:19
  tam zwykle są starsi bracia - Tomasza Terlikowskiego
 • @
  tu już nie chodzi nawet o te 1000 lat ale o samo podkreślanie jakiejś wspólnej historii czyli podsunięciu myśli ,że ci żydzi mają jakiś szczególny udział w kształtowaniu się Polski , o innych mniejszościach "jak makiem zasiał ",poza tym nigdy nie wspomina się o ich działaniach na szkodę państwa , zwłaszcza w chwilach gdy Polska zmagała się z zaborcami , do upadku "listopadowego" w niemałej mierze przyczynili się żydowscy kolaboranci , służący Rosjanom za przewodników , dostawców prowiantu czy koni , zresztą żydzi mają to do siebie ,że ich sympatia nie wykracza poza własne środowisko , no ale to już ma swoje korzenie w samym judaizmie
 • @puuuq 15:35:10
  dokładnie: większość problemów Polaków wynikała z działań prowokatorskich prowadzonych przez środowiska żydowskie a dążących do maksymalnego osłabienia Narodu i Państwa - projekt Judeopolonia, to bardzo stary pomysł. I dawne powstania i różne zadymy w czasach PRL - i teraz, rzecz jasna
 • @Andrzej Tokarski 15:59:34
  Gleichgewicht:
  Ażeby nie było dysproporcji ras
  Pokochajmy Żydów tak jak oni nas

  (fraszka autorska BJ, do wolnego rozpowszechniania)

  PS. *5
 • @
  Drzwi Gnieźnieńskie (łac. Porta Enea, Drzwi Spiżowe; Porta Regia, Drzwi Królewskie; Porta Aura, Drzwi Złote) – unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonany za panowania księcia Mieszka III Starego (w XII wieku; dokładny czas i miejsce powstania nieznane).

  7.widzenie senne Wojciecha, Chrystus domaga się, by przestał tolerować handel niewolnikami przez Żydów.

  8.oskarżenie przez Wojciecha Żydów o handel niewolnikami chrześcijańskimi przed księciem czeskim Bolesławem II Pobożnym (napomnienie go, by przestał tolerować ten stan).
  http://sowa.quicksnake.es/obrazky/sowa.quicksnake.es/polska/misja-sw-wojciecha.jpg
 • @Arjanek 16:40:48
  Potem trafiali na "rynek" niewolników w Bagdadzie .
 • @Bogusław Jeznach 16:11:53
  jestem za
 • Łatwo się swojej wiary naród nie wyparł
  Zajęło kilka stuleci. Natomiast katolicyzm musiał się nagiąć do tutejszych zwyczajów. Aby zlikwidować i te resztki nawiązujące do tradycji, powodując się z głębi serca płynącą troską o czystość wiary - przy okazji każdych świąt przypomina nam się o ich pogańskich korzeniach.
 • @Stonek 16:27:23, Arjanek
  nie da się tak zero-jedynkowo - oczywiście, że włóczyli się i wcześniej. Na masową skalę - jako problem - pojawili się za K.Wielkiego
  Dziękuję za komentarze
 • @Lotna 19:15:01
  to oczywiście prawda, nawet jeden król nam się zagubił, prawdopodobnie dlatego, że chciał przegonić to towarzystwo w pi....u, więc został wymazany z hstorii. I nie spierałbym o religię, gdybym widział jakąś głębszą refleksję - ale są tylko paciorki i kreowanie żydówki na królową a żyda na króla Polski - jako remedium na całe zło. Daj nam wybaw nas, ocal nas - ale samemu dupę i rozum ruszyć - co to, to nie!
  No to przecież wszystko opada....ale dobrze, że chociaż nic nie skrzypi :)
 • @Andrzej Tokarski 19:35:27
  To by był prawdziwy horror, gdyby na dodatek skrzypiało. :)

  Zgadzam się, Bóg pomaga tym, którzy sami sobie chcą pomóc; cudów żadnych nie będzie, bo samo się nic nie zrobi.

  Najlepszy dowód, że Maryja już jest królową Polski - a więc o tę koronację nie musimy się martwić - ale, jak widać i to jeszcze za mało, więc potrzeba następnej. Kraj bezprawiem na głowie postawiony, skorumpowany zdradziecki rząd, naród zdemoralizowany i upodlony - ale jest remedium: koronacja!
 • @nana 12:25:06
  myślę, że droga, która jest jeszcze przed panią, jest znacznie, znacznie dłuższa niż się pani wydaje. Na początek niech się pani nauczy, że pisząc pan Tokarski - Pan należałoby pisać z dużej litery. Gdy Pani to opanuje, proszę się zgłosić. Zobaczę ,czy da się jaszcze coś wydusić - szczerze mówiąc - nie sądzę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31