Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Gdybym był Grzegorzem Braunem i Marianem Kowalskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

to bym usiadł sam ze sobą i poważnie pogadał....

....np o tym, czy nie warto byłoby, żeby jeden przed wyborami zrezygnował i przekazał swoje głosy drugiemu. O tym, kto ma się poświęcić, mógłby zadecydować i byłoby to najsprawiedliwsze, śłepy los  - czyli np. rzut monetą. Rosyjska ruletka byłaby grubą przesadą.

Po co jeden miałby poświęcić swoje osobiste ambicje i karierę? Z prostego powodu: z punktu widzenia interesu narodowego cel zostanie osiągnięty, jeżeli jeden z dwu wartościowych kandydatów wejdzie do drugiej tury - bo wtedy ( o ile wybory nie zostaną skręcone) będzie miał realną szansę na sukces. Połączenie elektoratów miałoby efekt uniknięcia tego na co zawsze polegała, zawzięcie przy tym łopocząc sztandarami,  prawica - czyli rozdrobnienia głosów. I tak część potencjału zostanie zmarnowana na tekturowe wycinanki z podpórką z kija w rodzaju Kukiz, Korwin, po części Jarubas. Więc każdy głos na wagę złota. Andrzeja Dudę nie traktuję jako wycinankę, tylko jako tzw. mniejsze zło. Wolałbym, by powalczył, a może i wygrał ktoś naprawdę niezależny. Jak trzeba, to i z Dudą.

 

Więc gdybym był.... Braunem i Kowalskim... ale że nie jestem, to tylko taki apel do przemyślenia i pod rozwagę.

pozdrawiam

Anrzej Tokarski

KOMENTARZE

 • Dobry pomysł, na to oodanie głosów....
  ale nie polecam Panu Brunowi, jako rozstrzygnięcia, walki wręcz:-)
  Ale myślę, że rzeczywiście warto by było o tym pomyśleć, nawet w formie umowy o późniejszej współpracy.
 • @Jan Paweł 15:08:44
  fakt, Pan Kowalski, kawał chłopa - poważnie rzecz ujmując, najgorsza rzecz, by walczyli o ten sam elektorat - reszta będzie tylko zacierać ręce. A potem współpraca - jak najbardziej.
 • @Andrzej Tokarski 15:14:05
  "czy nie warto byłoby, żeby jeden przed wyborami zrezygnował i przekazał swoje głosy drugiemu. "
  Absolutnie się z tym nie zgadzam.Każdy z nich ma swój elektorat,różniący się w wielu kwestiach.Po wyborach-na pewno współpraca będzie.
 • @Cheval Noir 16:03:59
  ...a wcześniej rywalizując stracą połowę głosów, więc jakby w sumie mieli szansę na II turę - to osobno obaj przepadną....czy nie tak będzie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31