Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Duda king - czyli czy nam pejsacizna wejdzie w szkodę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...albo: między mniejszym złem- a większym złem

     Wyniki I tury w zasadzie znane - piszę "w zasadzie", bo bywały już takie przypadki, że jak wyniki były nie zgodne z oczekiwaniami - to tak dług liczyli - aż wyszło jak należy. Więc jeśli ostatecznie pą prezydą wygra w I turze - to proszę się nie dziwić, przyjąć to ze zrozumieniem, obetrzeć kolejną porcję śliny z twarzy. Można sobie zanucić: Polaaaacy, nic się nie staaaało.....

Gdyby jednak nie poszli na całość i wynik się utrzymał także i po IIturze (bo bez skręcenia wyborów Duda nie powinien przegrać) - to pojawi się cały szereg ciekawych kwestii. Np jakie będzie stanowisko nowego prezydenta do roszczeń żydowskich - jakże słusznie nazywanych przez Grzegorza Brauna UROSZCZENIAMI

jakie będzie stanowisko wobec awantury na Ukrainie, czy będzie dążył do udzielana "bratniej pomocy" międzynarodowym awanturnikom, czy też ochłonie i trafnie zdefiniuje interes Polski w dobrych relacjach i zacieśnianiu współpracy gospodarczej z najbiższymi sąsiadami, w tym z Rosją - i tu poszukiwaniu sojuszników i partnerów - a nie jak dotąd - wśród państw co do których z perspektywy wieloletnich doświadczeń możemy być pewni jednego, że jeśli tylko będą mieli okazję, by nas zdradzić i upokorzyć - to na pewno to zrobią. I poklepią po ramieniu, mówąc "dobry Polak, dobry". A między sobą: "ale głupek..."

- czy dokona zmiany polityki historycznej Państwa Polskiego - poprzez odejście od wpajania pedagogiki wstydu, a położenie nacisku na odsłanianie prawdziwego obrazu relacji polsko-żydowskich na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci - ale i stuleci

- kwesti prywatyzacji lasów, kwestie obrotu ziemią, kwestie przejścia na promowanie własnego przemysłu obronnego, oraz innego - o ile taki jeszcze pozostał, przyszłości górnictwa, opodatkowania różnych struktur międzynarodowych, konstytucja, referendum,  etc, etc - to są wszystko elementy powiązane z wyżej wymienionymi - prawidłowy czy nie prawidłowy z punktu widzenia interesów Państwa Polskiego rozwój wydarzeń w wymienionych dziedzinach jest wypadkową rozstrzygnięcia kwestii podstawowej: czy powiększymy radykalnie zakres naszej suwerenności w polityce i wewnętrznej i zagranicznej  poprzez postawienie tamy różnego rodzaju naciskom  - czy nie, nadal będziemy w kwestiach geopolitycznych jedynie przedmiotem  - rozgrywanym do woli przez każdego, komu przyjdzie na to ochota i będzie miał w tym interes.

Przy okazji wyrażę ubolewanie tak słabym wynikiem Grzegorza Brauna na którego stawiałem nie z nadzieją na zwycięstwo - ale na to, że uzyskując wynik na poziomie 10-15% zwróci uwagę ogółu na swój przekaz: najistotniejsze problemy i zagrożenia z jakimi Polska obecnie jest - i dalej będzie konfrontowana czy tego chce, czy nie. Że ta informacja dotrze do jak najszerszej grupy obywateli - choćby przy okazji deklaracji przekazywania-lub nie przekazania  głosów.

Mając wybór taki jaki jest, oczywistym jest wskazanie mniejszego zła czyli Andrzeja Dudy - i następnie uważne krytyczne ale i konstruktywne obserwowanie i komentowanie jego poczynań. Innej drogi po prostu nie ma - a pomysły bojkotu wyborów jako sposobu na obalenie systemu, to  - proszę wybaczyć lapidarność oceny - kompletna aberracja.

pozdrawiam

KOMENTARZE

 • A skąd wiadomo, że Duda to "mniejsze zło"?
  Nie ma żadnej różnicy pomiędzy Dudą a Komorowskim; obaj realizują ten sam program!
 • @Robik 13:58:56
  Pisze Pan: "Nie ma żadnej różnicy pomiędzy Dudą a Komorowskim; obaj realizują ten sam program!" -
  --- Zgadzam się z Panem.
 • Autor
  Witam, Panie Andrzeju,
  Znamy się już i, jak sadzę, nawzajem lubimy na tyle, że pozwoli mi Pan na dwie krótkie uwagi:
  (1) Uważam, że rację ma Robik: nie ma dowodu, że Duda to mniejsze zło; żony mają obaj z tych samych rezerw kadrowych, program taki sam, a Duda ma jeszcze za sobą Kaczora i doradców z PIS-u, czyli „sława herojam” i „bolszewika goń, goń”. Czy znany jest Panu list „pejsacizny” – nie wiem czy autentyczny - ze wskazaniem na Dudę?
  (2) Bojkot wyborów nie jest sposobem na obalenie systemu tylko sposobem na ochronę swej własnej godności przez każdego z nas: nie bierze się udziału w farsie, w której traktuje się nas, Polaków, jak stado baranów i która nie jest żadnym rzeczywistym wyborem. System trzeba obalić poprzez oddolną pracę od podstaw nad zmianą świadomości i postaw możliwie dużego procenta Polaków. Do tego jeszcze daleko, ale z moich obserwacji wynika, że w ciągu kilku lat, m.in. dzięki blogosferze, sporo się już zmieniło. Proszę zauważyć jak zmienił się ton komentarzy i ile przybyło ludziom wiedzy, także na tematy najważniejsze.
  Trzeba pracować dalej. Przesyłam serdeczności. BJ
 • @Bogusław Jeznach 15:08:58
  To jest ten list:
  „Izabela Swijas; W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza: „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” (Wirtualna Polonia)”
 • @zygmuntbialas 15:01:03
  Panie Zygmuncie
  dopuszczam możliwość, a nawet prawdopodobieństwo, że jest tak,jak Panowie piszecie - więc - wiedząc do czego zmierzają rządy Komorowskiego - uważam, że trzeba zaryzykować i postawić na niewiadomą. Nie sądzę, by było gorzej, bo jesteśmy na równi pochyłej - ale bardzo szybko będziemy mieli jasność w co gra p. Duda.
  Tak to widzę - mogę?

  pozdrawiam
 • @Bogusław Jeznach 15:18:08
  komentarz najwyraźniej się nie zachował, więc spróbuję jeszcze raz:

  Szanowny Panie Bogusławie
  Znam koneksje i Dudy PISu ze środowiskami żydowskimi - podzielam opinię, że są one niepokojące - i dałem temu wyraz w notce. Tym niemniej w obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego jak podjąć ryzyko - oczywiście ryzykując również rozwój sytuacji w sposób dla nas niekorzystny - ale nie sądzę by by to scenariusz gorszy, niż realizowany obecnie. No to weźmy i sprawdźmy i starajmy się patrzeć na ręce - w razie czego robić jak największy raban - co ryzykujemy? I tak, jak mawiał klasyk ch...d...i kamieni kupa Chowanie głowy w piasek z nadzieją, że teraz nas nie zobaczą uważam za koncepcję interesującą - ale nie rokującą powodzenia.
  Swoje preferencje wyborcze przedstawiłem w notce o Grzegorzu Braunie - wyszło jak wyszło, sam Pan widzi.

  pozdrawiam serdecznie
 • Wierny sojusznikom
  Duda się wypowiedział całkiem jasno: dla niego najważniejsze są sojusze: UE i NATO. On się dostosuje, nawet wbrew polskiej racji stanu.
  http://lotna.neon24.pl/post/119530,taniec-w-rytmie-dudy
 • @Lotna 02:30:12
  swoje wątpliwości wyraziłem jasno - odpowiedz sobie , proszę na proste pytanie: czy to, że lasy jeszcze są nie sprzedane - to zasługa PISu - czy tych, co bojkotują?
  Drugie pytanie zostało wyartykułowane, więc powtórzę: skoro obecnie jest bardzo źle i jest jasne, że będzie gorzej - to co ryzykujemy? Przynajmniej się przekonamy. Obecny układ władzy i tak nas zaorze.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31