Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 3151 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Menorów dwóch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

tylko wariaci wszędzie węszą te żydowskie spiski

     Nie ma rady na tych chorych z nienawiści oszołomów - wszędzie, w każdym zdarzeniu, w każdym nieszczęściu, czy konflikcie zbrojnym - albo politycznym - widzą wpływ środowisk żydowskich. To zakrawa na jakąś obsesję.

Jest jednak promyk nadziei, światełko w tunelu. Oto na hucznie nam zapowiedzianych - ocenzurowanych po czym zaprezentowanych filmach z rozmów z Magdalenki widzimy to co widzimy. W ostatnim z filmów na obu szczytach stołu - czyli w miejscach zwyczajowo uznawanych za honorowe - nie, nie - nie siedzą szefowie delegacji. Nie siedzi też gospodarz domu. Otóż siedzą tam, na tych szczytach - DWA świeczniki. Świeczniki godne, okazałe, nie przynoszące ujmy stołowi ani biesiadnikom. Świeczniki sześcioramienne, siedmiopłomienne. Menory.

Cóż to takiego ta "menora"? zapyta niejeden. Jakie to ma znaczenie, gdy pełni oddania, zatroskani losem Ojczyzny Światli A Odważni Bez Granic Mężowie debatują nad jej ocaleniem? Może żadne, a może ma.

 

Menora (hebr. מנורה) – siedmioramienny kandelabr, symbol Izraela umieszczany na paszportach, urzędach państwowych, etc.; ozdobny świecznik używany przez Żydów w Przybytku i Świątyni Jerozolimskiej; jeden z najstarszych symboli narodu żydowskiego.

 

Pytanie: co symbole Państwa Izrael robią w tym czasie i w tym miejscu?

 

To tyle nienawistnych teorii spiskowych - teraz czas na obiecane światełko w tunelu: otóż w dyskusji jaka przetoczyła się przez media po publikacji tych materiałów  - nikt, ale to NIKT w tzw oficjalnych mediach wszelkich maści nie odniósł do tego, wydawałoby się interygującego obrazu. Żaden Niezależny Redaktor, żaden Niepokorny Dziennikarz Śledczy - ba, nawet słynący z dociekliwości (żartowałem) red Żiemkiewicz ze swoją wesołą drużyną z Saloniku Politycznego nie zająknął się, nawet nie pierdnął na ten temat. Bardzo słusznie - starczy tych spiskowych durnot.

 

Czy to znaczy, że oni wszyscy wiedzą, że wszystko jest w porządku, że to jest właściwy symbol rzeczywistego państwa na właściwym miejscu - tylko na razie jeszcze nie nie czas o tym mówić. Wtedy nie był czas, teraz nie jest czas....to kiedy będzie czas? Tak tylko pytam..retorycznie - odpowiedź w zasadzie jest znana

 

Na koniec ciekawa historyjka, opowiedziana wczoraj z zaskoczenia przez mec. Marka Markiewicza w TVPInfo (zanim prowadzący zdążył odebrać mecenasowi głos): rozmawiał z nim kiedyś śp. gen. Kiszczak o tych opozycjonistach, co to stali u niego w gabinecie w kolejce do niszczarki - co miałem wtedy zrobić? - pyta Kiszczak Markiewicza. Może trzeba było powiedzieć o tym na Prezydium Rządu - sugeruje mecenas. Ależ zrobiłem to  - odpowiada Generał. I co? - pyta Markiewicz.

I nic - odpowiada Kiszczak

 

miłego popołudnia

KOMENTARZE

 • menora i zmyślony "izrael"
  I lichtarz stoi- "łączy" zdegustowanych ale obecnych-Frasyniuka/po lewej/ i L.Kaczyńskiego /po prawej. II lichtzrz jest widoczny w minucie 8.50 - tych trzech typów nie kojarzę .

  Nie rozumiem tego uporu - chazar -wymyślona w XVIII wieku nazwa "żyd" Nie jest "biblijnym Izraelem".
 • @kfakfa 13:39:52
  Niemiec to Niemiec - a nazista to nazista - nie łączmy tych win
  Reagujesz tak, jakby słowo "Żyd" było obraźliwe. A to jedynie systematyka, nic obraźliwego, nic osobistego. Stwierdzenie faktu
 • @
  człek naiwny wyobrażałby sobie, że naturalnym scenariuszem dla takich obrad byłyby flagi państwowe, godło (już mniejsza o koronę) - mam tu na myśli POLSKIE flagi i godło, nie jakieś.
  A mamy sytuację jakby te obrady i porozumienia z nich wynikające były pieczętowane MENORAMI!?
 • Chyba nie ma wątpliwości co miały symbolizować te świeczniki -?
  Tylko pozornie nie jest istotny fakt, że widoczny świecznik ma zaledwie sześć ramion, a nie jak nakazuje tradycja żydowska siedem.
  Prawidłowa menora zgodna z opisem Księgi wyjścia 1-18 winna posiadać sześć ramion – takie zalecenia konstrukcyjne dał Abramowi (Abrahamowi) Bóg.
  Żydzi przywiązują dużą wagę do symboliki, a sześcioramienna menora ma związek z tzw. prawem kontynuacji przymierza synajskiego, o którym jest mowa w Starym Testamencie.
  W przymierzu synajskim Bóg dał Izraelitom Torę, dał im również prawo interpretowania jej, Tora stała się odtąd „ich”, nie Boga. W znaczeniu najszerszym Tora to całość żydowskiego prawa i nauczania.

  A więc to, co widzimy na filmie – a przecież nie jest to biesiadowanie władzy z opozycjonistami, to biesiadowanie grupy zaprzyjaźnionych osób – to radosne przyklepanie powrotu Żydów do władzy, którą utracili w 1956r. i od teraz, od 1989r., nastąpi kontynuacja ich władzy.
  (Oczywiście na filmie jest także kilku Polaków, np. prof. M.Kozakiewicz, I.Sekuła, L.Wałęsa)

  A tak przy okazji (Kościół w Nadarzynie k.Warszawy):

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/08/01-kosciol-w-nadarzynie.jpg

  To chyba wszystko jest w całkowitym porządku -?
 • @Autor
  Andrzeju, może ci, których raczyłeś wymienić nie zauważyli, lub, co bardzo prawdopodobne, nie chcieli zauważyć, ale przez Internet przeleciała taka dyskusja tego samego jeszcze dnia, tzn. wieczora. Sam w niej brałem udział odpowiadając komuś, nie zapamiętałem nicka, czy nazwiska, kto trafnie zauważył że świecznik ten ma "tylko" sześć ramion - za siódme (ramię) tam robił Michnik, Adam Michnik, żeby nie było.

  Ukłony
 • no przeceż wszyscy "niezależni" komentatorzy wiedzą, że "jes okej"
  a Szanowny Autor "nierozsądnie" uprawia jakieś "aj-waj" ;))) - dałem 5 :)))
 • @Rzeczpospolita 14:02:34
  sześc ramion , a widoczny na środku "siódma świeca" jest wyobrażeniem 7 -u lichtarzy o 6-ciu ramionach.
  Mnie Przeszkadza- w świątyni w miejscu Krzyża stoi lichtarz .W wielu miejscach to widziałem.
 • @Rzeczpospolita 14:02:34
  sześć ramion, siódmy płomień pali się na trzonie lichtarza - zdaje się taka jest wykładnia. Dzięki temu świecznik sześcioramienny może być siedmioramienny - taka dialektyka
 • @Andrzej Tokarski 13:58:41
  cyt://człek naiwny wyobrażałby sobie, że naturalnym scenariuszem dla takich obrad byłyby flagi państwowe, godło (już mniejsza o koronę) - mam tu na myśli POLSKIE flagi i godło, nie jakieś.
  A mamy sytuację jakby te obrady i porozumienia z nich wynikające były pieczętowane MENORAMI!?//

  Całe szczęście, że naszych narodowych symboli tam nie było.
 • @Andrzej Tokarski 13:47:30
  Chciałem powiedzieć ,że toczycie walkę z plemieniem gadzim , chazarem
 • @Andrzej Tokarski 13:47:30
  Systematyka. No wlasnie. Prosze przeczytac, co o tym mysli John Kaminski.
  Wolna Polska.
 • @kfakfa 18:04:28
  Pan usilnie próbuje mnie przekonać, że nie powinniśmy zwracać uwagi na to co robią ci, którzy definiują się jako żydzi (lub Żydzi) - tylko zajęli się poszukiwaniem, rozpoznawaniem, definiowaniem jakichś Chazarów...

  pomysł ciekawy, choć znany - ale nie, dziękuję. Postoję.
 • @morgan 19:30:41
  Pan Kfakfa właśnie mi chciał sprzedać "mit dobrego żyda" - cytuję za Johnem Kamińskim
 • Nie ma sensownej "definicji Żyda". Chyba, że jest to osobnik z "narodu" hagadystyczno" kabalistycznego rabinizmu talmudycznego
  Talmud rozróżnia żydowski naród ziemni i narod księgi. Mają też etniczność aszkenazyjską (poniemieckio popolsko europejska) i sefadryjską (orientalno arabsko latynoską). Badania w Palestynie wykazują, że raczej nigdy naród żydowski nie uciekl z Egiptu i nie było kiróla Salomona. Ostatnio izraelickii historyk ogłosił, że sjonistyczni kolooniści aszkenazyjscy z Polski i ZSRR to nie żydzi lecz Chazarowie a prawdziwi żydzi to miejscowi Palestyńczycy. Chazarowie (Karaimowie) nie byli talmudystami ale Palestyńczycy moga mieć więcejh wspolnego z biblijnymi żydami niż my z Sarmatami lub rzymskimi legionistami zagubionymi w liteweskich puszczach.
  Można więc za żyda uważać każdego zwolennika kabalytalmudycznej lub ich pochodnych np prometeuszowsko pasożytniczo mesjanistycznego marksizmu itp

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930