Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Durny zbędny armagedon. Mój protest.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

postscriptum do sprawy Salonu24

fragment tekstu:

 

       "Wieszam swoje notki również na Salonie24 - zajrzałem tam (po przerwie) wczoraj i szlag jasny mnie trafił. Nowa niepowtarzalna szata graficzna w perfekcyjny sposób łączy chaos z inwigilacją. Kakofonia reklam, stworzenie podziału kastowego (chyba tak to trzeba nazwać) blogerów - podziału na widoczną i wyeksponowaną zdjęciami grupę wybrańców - i resztę, stłoczoną gdzieś daleko na szarym końcu długiej strony. Uderzające podobieństwo nowej szaty do tej z Wirtualnej Polski wydaje się wskazywać kierunek ku któremu zmierza (może raczej trzeba użyć słowa "dryfuje") Salon24.

Do tego wymuszone powiązanie możliwości komentowania z Facebookiem (zwanym niekiedy zupełnie nie wiedzieć czemu pejsbukiem) - czyli de facto inwigilacja zewnętrzna dopełnia obrazu....."

 

więcej, oraz interesująca dyskusja w komentarzach tu:

http://att.neon24.pl/post/136180,neonie-obys-nie-poszedl-droga-salonu24

 

Igor Janke, Bogna Janke

Szanowni Państwo

Proszę przyjąć moje nieszczere, acz szczerze sarkastyczne gratulacje - oto właśnie udało się Wam zniszczyć największą w Polsce społeczność blogerską. Portal w poprzedniej formie miał swoje wady - jednak nie wynikały one z niedostatków formy plastycznej, a z niejasnych zasad promowania jednych, a utrudniania życia innym blogerom. Portal był czytelny, dość - mimo wyżej podanych zastrzeżeń - demokratyczny, łatwo dostępny. Przede wszystkim jednak był  NASZ - daliście nam formę do wypełnienia - a my, czyli społeczność blogerska WYPEŁNILIŚMY tę formę swoją pracą, swoimi przemyśleniami, sporami, czy wręcz kłótniami, a nawet upierdliwym trollingiem. To wszystko było jednak NASZE w takim sensie że było to miejsce przewidywalne, nieprzesadnie restrykcyjne. W trudnym świecie nieustannej nawalanki politycznej połączonej z represyjną polityką  (poprzedniej) władzy było to nasze przyjazne okno na świat. Miejsce (prawie) nieskrępowanej wymiany myśli, jedno z dość jednak nielicznych, może jedyne o takim zasięgu.

Niestety, z niejasnych przyczyn ktoś postanowił to zmienić i naprawić w taki sposób, że miejsce owo uległo dezintegracji, społeczność została rozbita i skłócona. Okno niezależnej myśli zostało zamknięte. Kwestią czasu jest odpływ uczestników.

Komu to przeszkadzało? Czy ktoś na tym skorzystał? Kto na tym skorzystał? Jakiego rodzaju była ta korzyść? Te pytania - odpowiedzi na nie -zapewne pozostaną owiane mgłą tajemnicy. Czy tylko chodzi o pieniądze? Można by tak podejrzewać, jednak zaskakujący obligatoryjny związek z platformą społecznościową mającą ostatnio wyjątkowo kiepskie notowania w Polsce i nie tylko w Polsce, każe podejrzewać, że chodzi o coś więcej. I pewnie możemy się domyślać o co. I pewnie tylko domyślać.

Składam swój protest wobec polityce władz portalu.

Za chwilę zlikwiduję świeżo dla potrzeb tylko tego publikatora założone konto na FB. Będę tu zamieszczał swoje teksty o ile nie zostanę zablokowany - ale nie będę komentował, ani odpowiadał na komentarze. Liczę, że  znajdzie się grupa która pójdzie w moje ślady - dostatecznie liczna, by skłonić Państwa do refleksji. I być może do zmiany wyjątkowo nietrafionej decyzji. Taka historia miała już swój precedens - ślad do niego można znaleźć pod zalinkowanym adresem.


Dziękuję za uwagę

Andrzej Tokarski

 

KOMENTARZE

 • @
  tekst adresowany oczywiście do Salonu24 i tam opublikowany

  Tu umieszczony dla- jak to się mówi - porządku w papierach
 • @Andrzej Tokarski 19:50:18
  Polecam może się zorganizują .Ave. :) http://gocha.salon24.pl/744658,nie-zostawajcie-mnie-tutaj
 • @Andrzej Tokarski
  Swoją drogą szkoda notek Asmodeusa nie mogę odnaleźć .Przykre to .Pozdrawiam.
 • 1* - za opłakiwanie syjonistycznego portalu
  List do patriotów. "Ten, kto pali kukły albo niszczy mury antysemickimi napisami, nie może być uważany za patriotę"

  podpisał m.in.: Igor Janke, prezes Instytutu Wolności - http://wpolityce.pl/polityka/273202-list-do-patriotow-ten-kto-pali-kukly-albo-niszczy-mury-antysemickimi-napisami-nie-moze-byc-uwazany-za-patriote

  Igor Janke - od marca 2007 do maja 2010 prowadził wtorkowe wydanie „Poranka radia Tok FM” żydowskie radio - własność GW, Polityki, Fundacji S.Batorego

  - od połowy października 2006 razem z żoną Bogną stworzył Niezależne Forum Publicystów Salon24.pl - portal jest dofinansowywany z funduszy UE

  Odznaczeni przez prezydenta L.Kaczyńskiego dziennikarze
  Igor Janke, Paweł Lisicki, Piotr Skwieciński i Dominik Zdort (dawni żydowscy działacze NZS)
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/01/489383.jpg
 • @Rzeczpospolita 20:44:10
  Tu nie o portal idzie , tylko szkoda ludzi tam od lat piszących . Pozdrawiam.
 • @Andrzej Tokarski 19:50:18
  Prędzej FB zlikwiduje Pana, niż Pan zlikwiduje konto.
  Powodzenia życzę :-) i Pozdrawiam Serdecznie.
 • @Rzeczpospolita 20:44:10
  sam Pan widzi - Pan nie rozumie i nie zrozumie. Dlatego szkoda czasu...
 • @Repsol 20:50:23
  "Tu nie o portal idzie , tylko szkoda ludzi tam od lat piszących "

  rzekłeś. Ave!
 • @wolidar 21:09:56
  przewidziałem to - dane które podałem są - powiedzmy
  - nieprecyzyjne... :)
 • @Andrzej Tokarski 21:12:24
  Ave .Przyjacielu . Dobrej nocy . : https://www.youtube.com/watch?v=5RO2mvOSGpU
 • @Andrzej Tokarski 21:21:15
  Jeszcze się da, ale znając życie, już niedługo za podawanie "nieprecyzyjnych" danych wprowadzą jakieś kary. Hmm..np.
  publiczna chłosta albo publiczne obrzezanie...
 • Panie Andrzeju (?)
  Nikomu się to nie spodobało, tylko... po co to wałkować po wszystkich portalach?
  To już druga pana notka na ten temat, normalnie jak"Pomponik" jakiś :(
  Będziemy to stale wałkować?

  pozdrawiam
 • Półprotest
  Taki na zasadzie ,,zjeść ciastko i mieć ciastko". :)

  Czy oni tak nisko upadli, że blogerzy z kontami muszą się rejestrować na pejsbuku, żeby napisać notkę? Rozśmieszyło mnie narzekanie jakiegoś faceta pod notką, krtórą uważał za istotną, że nie ma komentarzy. Uhmmm, może nie wszyscy są frajerami jak on i nie chcą robić ruch fejsbukowi?

  Swoją drogą Salon nigdy mi się nie jawił jako szczególnie liberalny w sensie akceptowania spektrum poglądów. Fakt, że zawsze było tam tłoczno. Może się tam teraz trochę poluźni i może biedny neonek po nowatorskich reformach i rewolucjach na tym zyska?

  Swoją drogą, prawdą jest, że rewolucje portalom nigdy nie wychodzą na zdrowie, niepoprawni.pl najlepszym przykładem z nieco ponad 200 wejść dziennie. Ale ruch jak na jarmarku, tasiemce komentarzy trolli, bo banda co najmniej czterech purpuratów pałuje i opluwa jadem każdą swobodną myśl, o krytyce rządu nie wspominając.

  Szafa graficzna Salonu też nie była porywająca, a teraz jest poniżej wszelkiej krytyki, natomiast kolorystycznie, jako żywo, przypomina reklamy supermarketów z tanią żywnością.
  Może nie całkiem przez przypadek, kto wie?

  http://www.salon24.pl/
  http://www.nofrills.ca/en_CA.html
  http://www.superc.ca/en/circulaire.html
 • @Astra - Anna Słupianek 21:40:55
  " Nikomu się to nie spodobało, tylko... po co to wałkować po wszystkich portalach? " No tak ludzie tam piszący nie mają znaczenia .Brawo Ty . :)
 • @Astra - Anna Słupianek 21:40:55
  " Będziemy to stale wałkować? " Tak do odwołania , ma Pani coś przeciw ?.
 • @Repsol 21:59:17
  Dlaczego nie mają znaczenia? Też tam piszę i to od dawna.
  Też mi się to nie podoba, ale.. to mi się wydaje.. te protesty itd itp niepoważne i tyle.
  Właściciele portalu podjęli decyzję i jedynie poinformowali o tym, nic więcej... tak, że to jest ich ryzyko a wałkowanie tematu uważam za dziecinadę, takie "pudelkowanie" właśnie.
  Wolno mi mieć swoje zdanie czy nie? bo nie wiem?
 • @Andrzej Tokarski 21:11:07
  Bardziej przykre jest to, iż Pan nie tylko rozumie, ale że także dostosował się Pan do obowiązującej na Salon24.pl poprawności politycznej, czyli do wymogu publikowania w politycznej stylistyce żydowskiego reżimu.
 • @Repsol 20:50:23
  Kto decyduje się na współpracę mediami okupanta i dostosowuje do jego wymogów sam sobie szkodzi.
 • @Astra - Anna Słupianek 22:17:15
  Pani Anno
  uważałem za właściwe wyrazić swoje zdanie i publicznie wyartykułować swój sprzeciw - gdyż milczące przyjmowanie na odlew w pysk z pochyloną głową i czapką w garści (pięty razem) - a tak traktuję to, co zrobiono z Salonem - uważam za upokarzające i oznaczające pogardliwy stosunek do uczestników przedsięwzięcia od ok 10lat. Tak się nie postępuje, a wolny człowiek powinien wyrazić swoje zdanie publicznie. Tak uczyniłem, Pani nie musi się z tym zgadzać - choć szczerze mówiąc trochę się dziwię...
  Skorzystałem z Neonu, bo bywam tu od dłuższego już czasu, jutro zamieszczę oba te teksty gdzieś jeszcze - bo uważam, że tak trzeba, że to właściwa postawa.
  Wydawało mi się również, że ideą Neonu jest właśnie obrona i kreowanie - również przez zachęcanie innych - wolności poglądów - czyżbym był w błędzie?
  Tu nie chodzi o Salon jako taki, bo interesy państwa Janke mam dalece w pompce, tylko o miejsce wolnej wymiany poglądów, które właśnie zostało zdemolowane - i o sposób potraktowania ludzi. Kolega Repsol to świetnie wyjaśnił.

  pozdrawiam
  Andrzej Tokarski
 • @Rzeczpospolita 22:53:47
  uparł się Pan - spać się Panu nie chce?
 • @wolidar 21:36:48
  spoko, coś się wymyśli...
 • @Lotna 21:58:46
  półprotest jest dlatego, że jakbym poszedł całkiem w piz... -to to jest porażka, oddanie pola jedynie słusznej linii. Nie warto, ale warto zaznaczyć swój sprzeciw.
  Pamiętam jak kiedyś Ścios odchodził z Salonu - wtedy namawiałem go by tego nie robił, bo to jak dezercja -
  - więc teraz zrobiłem jak zrobiłem - jak umiałem, może źle, może dobrze - czas pokaże
  może mnie wywalą i sprawa sama się wyjaśni...

  pozdrawiam
 • @
  Wszystkim dziękuję za komentarze, dobrej nocy
 • @Andrzej Tokarski 00:05:36
  Pierwszym zleceniem S24, jak tylko powstał, była obsługa "Dni Izraela w Polsce".
  Mam kontynuować?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:33:23
  podobnie jak Pan nie jestem bezkrytycznym wielbicielem S24, zaś jeżeli chodzi o wyznanie wiary, jestem zdeklarowanym judeosceptykiem.
  Z punktu widzenia Neonu lepiej by konkurencja padła, rozumiem to - ale z punktu widzenia wolnego dostępu do informacji im więcej takich okienek, tym lepiej. Co ważniejsze ? - kwestia wyboru priorytetów...

  Sam wieszałem tam teksty z Neonu choćby Lotnej, RAMa, wielu blogerów, nie chce mi się teraz szukać - właśnie z taką intencją: na Neon nie przyjdą, to ich zmuszę by tam przeczytali - może coś dotrze

  Pamięta Pan taki cytat: gdy przyszli po łysych, nie odzywałem się...gdy przyszli po kudłatych - nie odzywałem się...................gdy przyszli po mnie... pamięta Pan co było dalej?
 • @Andrzej Tokarski 11:25:30
  Onet też się niedawno skoligacił z pejsbukiem, gdyż pod niektórymi artykułami można było tylko komentować przez pejsbuka. Okazało się, że tych komentarzy było jak kot napłakał.
  Zatem Onet zrezygnował z tego i wszystko wróciło do normy.
  Ja osobiście nie zaglądałem na Salon24, jednak widzę, że m.inn. Panu zależy na tym portalu, więc może, podobnie jak włodarze Onetu i włodarze Salonu24 wrócą do normy? Na zasadzie, że na chleb może i starczy, jednak do chlebusia przydałaby się wędlinka:)
  Przy okazji rozreklamował Pan tu na Neonie, pewnie mimochodem, Salon24, jak wyżej wspomniałem, wcześniej tam nie zaglądałem.
 • @lorenco 22:06:41
  S24 ma większy zasięg i większą społeczność niż np Neon - dlatego widziałem sens pozostawania tam ze swoimi tekstami oraz przeklejania tam co ciekawszych tekstów z Neonu. Pogłębianie wiedzy wymaga wielu źródeł, więc nie widzę nic złego w zaglądaniu tam, czy nawet, rzeczywiście mimowolnej promocji - biorąc pod uwagę kontekst i wydźwięk tego tekstu, chyba raczej jednak antypromocji...
 • @Andrzej Tokarski 22:39:03
  Ok, zatem życzę, żeby było tak jak wcześniej i będę zaglądał. Pozdr.
 • Kolejna dobra zmiana?
  Nie uważam, żeby nowa formuła S24 była wypadkiem przy pracy. Tak miało być. Polityczne środowisko, jakim mimo wszystko stał się Salon, przestało być komukolwiek potrzebne. Może nawet więcej - stało się kłopotliwe. I właśnie zostało rozmontowane ;)
  Na tym miejscu pojawił się kolejny Pomponik, który być może zostanie sprzedany innemu Pomponikowi, a życie potoczy się dalej według z góry ustalonego scenariusza: od lepszego do gorszego, bo na tym polega postęp.
 • Zjazd zawiedzionych?
  Na NE potem w NE-onie24 dużą liczbę stanowił zawsze desant rozczarowanych pseudodyskusjami na pseudoliberalnych portalach blogerów i komentatorów.
  Gdzieś trzeba zacząć przygodę z blogerką a że trafiło na nas...
  Sam dawno wyemigrowałem z s24 ale konta nie zlikwidowałem.
  Obecnie jestem też na Forum IK(instrumentyklawiszowe.com)- i bardzo je sobie chwalę.
 • To w ogóle tendencja w internecie - jest coraz gorzej
  Jeśli chodzi o tzw. reklamy itp., to gdyby nie Adblock Plus (najpierw trzeba z jego ożyciem popracować z kilka minut, by można było coś przeczytać), to zrezygnowałbym z korzystania z wielu serwisów, stron, bo wszystko jest zawalone, nawalone, pododawane i cały czas się rusza, pracuje; atakuje, w tym opanowuje prywatny komputer użytkownika, w tym np. sterowanie głośnikiem (ja go wyłączam, a ich program go włącza); śmieci; męczy; irytuje; truje; szkodzi, oczywiście bez opcji wyboru, prawa do rezygnacji... Co będzie w przyszłości, w miarę rozwoju techniki, jest oczywiste, w tym że niemal wszędzie...
  -----------------------------------------------------------------
  O W PEŁNI ŚWIADOMYM SZKODZENIU PRZEKAZEM
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=219
 • @Redaktor1966 14:22:16
  Co to będzie, co to będzie. Wszystkim neurotykom życie przedstawia się bardziej trudne i skomplikowane niż ono jest rzeczywiście, nawet dla ludzi o bardzo wysokim stopniu wrażliwości. Proponuję leczenie psychiatryczne zamiast wypysywania nienawistnych tasiemców na NEonie24 budzących niesmak i całą gamę negatywnych odczuć u czytelników. Serdecznie współczuję i życzę wszystkiego najlepszego.
 • @Lotna 16:27:31
  Proszę nigdy więcej nie komentować moich wpisów! W skrócie PRECZ!!
  Szerzej poniżej.

  Dziękuję za, dokonany po pełnym zapoznaniu się, całościowym przemyśleniu, przeanalizowaniu, zrozumieniu, prawidłowym wnioskowaniu, odpowiedzialny komentarz...

  Co do „lekarza psychiatry”...
  Zapewne są odpowiednie fora dla psychiatrów (to tutaj nie jest), gdzie mógłby P. się udzielać (osoby zainteresowane postawieniem przez P. diagnozy zgłaszałyby się do P.).
  PS
  Jednak na początek proszę samemu poddać się diagnozie przez prawdziwego fachowca, np. cytując swoje wpisy na forum...

  Natomiast tutaj proszę spróbować komentować, uzasadniać swoje opinie, wnioski, propozycje merytorycznie, logicznie, w sposób całościowo przemyślany, przeanalizowany, wykazany, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, a więc odpowiedzialnie, w tym dalekowzrocznie. Bądź nie wypróżniać się!


  Normalni, inteligentni, pożyteczni, wartościowi ludzie zwracają na siebie uwagę wartościowymi cechami, pozytywnymi przymiotami, konstruktywnymi działaniami, takim wkładem, biorą i dają pozytywny przykład!


  Aby sensownie dyskutować, to trzeba spełnić kilka warunków, a mianowicie trzeba:
  - być normalnym, mieć odpowiedni rodzaj i poziom inteligencji,
  - posiadać odpowiednią wiedzę,
  - mieć zdolność do łączenia przyczyn z skutkami, a te z konsekwencjami,
  - prowadzić dyskusję w sposób merytoryczny,
  - konstruktywnie współpracować; osiągać pozytywne efekty dyskusji,
  - obie strony powinny donosić z tego pozytywne korzyści.


  Jaki interes mają mieć osoby normalne, konstruktywne, pozytywnie wybitne w tym, by zaśmiecać, zatruwać swoje umysły przekazem; wystawiać się na oddziaływanie, w tym ataki, w tym krytykanctwo; denerwować, irytować się; być demoralizowanym, wypaczanym, wynaturzanym, wyprowadzanym z równowagi; zestrajać swoją psychikę, synchronizować swój umysł z psychikami, umysłami osobników upośledzonych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, anormalnych, chorych, debilnych, psychopatycznych; destrukcyjnych, by tracić czas, być zniechęcanym, odstraszanym, tracić inwencję, zapał, zdrowie; potencjał, itp...


  Świadomi, nieświadomi, zidentyfikowani, niezidentyfikowani, uświadomieni, nieuświadomieni, jawni, niejawni, psychopaci, debile; kanalie; osobniki, które nie są zdolne do kojarzenia, informacji, nie przyjmują do wiadomości faktów, nie potrafią logicznie myśleć, a więc wyprowadzić, ustalić, właściwej hierarchii ważności, wartości, przewidywać, są więc nierozumne, bezmyślne, destrukcyjnie uparte; trwaczami, a więc nie są w stanie racjonalnie, merytorycznie, w sposób całościowo przeanalizowany, wykazać, uzasadnić swoich tez, teorii, wniosków, propozycji, działań, itp., głosu, możliwości działania mieć nie mogą!!
  Bo ich wypowiedzi są nie tylko nic nie warte, ale i szkodliwe, odwracają uwagę, wprowadzają w błąd, dezorientują, mają na celu:
  - wywołanie emocji, zwrócenie na siebie uwagi, w tym jako np. „dobroczyńcy”, bo domaga się czyjejś obrony, co ma, w domyśle, sugerować, iż są dobrzy, lepsi od atakowanej (co też udziela się pozostałym – też nie chcą być gorsi) osoby..., co z tego że np. niewspółmiernym kosztem innych, wartościowych, pożytecznych ludzi, przyrody, przyszłych pokoleń; zagłady, w tym samozagłady; ważniejszych, dalekowzrocznych rzeczy..., osoby „mądrzejszej”, bo przecież - emocjonalnie - skrytykował/a osobę, której nikt nie był w stanie - merytorycznie - skrytykować..., w ogóle wypowiedź ma dowodzić, że coś wie..., a przecież inni się nie wypowiadają, co znaczy że nie wiedzą, więc powinni posłuchać – skupić na tym - emocjonalnie - swoją uwagę...
  - ogłupienie, sfrustrowanie, przestraszenie, zatrucie (wywoływać traumatyczne skojarzenia w przypadku kolejnych prób zdziałania czegoś konstruktywnego), wypaczenie, upośledzanie umysłów, zniechęcenie, wyprowadzenie z równowagi (może osoba zaatakowana podejmie emocjonalne, manipulacyjne itp. wyzwanie, może się przy okazji skompromituje?), sprowadzenie atakowanej osoby do swojego poziomu, zdemoralizowanie, by ktoś programował swój umysł na formułowanie takich argumentów, bo atakujący nie potrafią (bądź to udają), nie chcą przedstawiać innych argumentów, zmarnowanie czasu, energii, środków, inwencji, obniżenie potencjału, a więc szkodzenie, destrukcję, czyli mają pogrążyć, przynieść straty.
 • @Redaktor1966, Lotna
  PAX, PAX, Drogie Panie :)
 • Jeszcze dokończę o tzw. reklamach/przyszłości
  www.o2.pl / www.hotmoney.pl | Piątek, 11.02.2011 13:22
  TELEWIZJA: POLACY NIE CIERPIĄ REKLAM. TO OGÓLNOPOLSKA ALERGIA
  Mamy już tego serdecznie dość.
  Jest ich codziennie za dużo i są zbyt monotonne. Większość z nas ma dosyć oglądania reklam w telewizji - wynika z najnowszych badań CBOS. 86 proc. Polaków zdecydowanie nie lubi reklam, a tylko co ósmy ma do nich pozytywny stosunek.
  W porównaniu do badań z 1999 i 2005 roku wyraźnie wzrasta odsetek osób, które deklarują się jako przeciwnicy oglądania reklam - czytamy na wirtualnemedia.pl. W 2005 roku twierdziło tak 34 proc. respondentów, a w 1999 roku jedynie 28 proc.
  Kto ma największą alergię na reklamy? Pracownicy usług, bezrobotni, renciści oraz najmłodsi respondenci. Nic dziwnego, bo 80 proc. pytanych twierdzi, że reklamy ich nudzą.
  Co ciekawe, 73 proc. respondantów po obejrzeniu spotu zamiast biec na zakupy, odczuwa zniechęcenie do reklamowanego produktu. Większość z nas twierdzi, że reklamy drażnią i denerwują.
  Pytani o zdanie Polacy mówią, że towar naprawdę dobry nie potrzebuje reklamy. Tak uważa 72 proc. z nas. 22 proc. jest zdania, że każdy towar musi być reklamowany, aby miał szansę na rynku.
  Jaka jest najczęstsza reakcja na pojawienie się bloku reklamowego? Wyłączenie telewizora lub przełączenie go na inny kanał. Jedynie pięciu na stu dorosłych Polaków oglądając telewizję traktuje reklamy tak jak inne programy - podaje CBOS.
  Krzysztof Zacharuk
  krzysztof.zacharuk@hotmoney.pl


  www.o2.pl | Wtorek [02.06.2009, 22:55] 1 źródło
  ZALEW INFORMACJI PRZECIĄŻA NASZ MÓZG
  Neurony nie nadążają za cyfrową ewolucją.
  Każdego dnia, tylko po to, by być na czasie ze wszystkim co się dookoła dzieje, ta szara masa pomiędzy twoimi uszami musi przetrawić rosnące góry informacji, a to o ociepleniu klimatu, a to plotki o życiu celebrytów, o życiu samej sieci, o uchodźcach, e-mailach, zmianach w modzie, twitach, blipach i reklamach. Najnowsze badania sugerują, że osiągnęliśmy ten historyczny punkt w procesie ludzkiej ewolucji, gdy cyfrowy świat, którzy stworzyliśmy, zaczął przerastać moce przerobowe naszych własnych neuronów - straszy "The Times".

  Efekt? Malejąca empatia dla wszystkiego, co czyniło nas dotąd ludźmi. Pozbawione emocji, otępiałe od zalewu cyfrowej papki mózgi niewrażliwe są na ludzką tragedię z ekranu. Na dodatek otępiałemu mózgowi grożą napady stanów lękowych i depresji.

  Niepokój o zdolności poznawcze został wywołany dwoma publikacjami naukowymi. Autorzy obydwu dowodzą, że strumień informacyjny dociera do naszego mózgu szybciej niż zdolność wykreowania oceny moralnej dla poznawanych właśnie treści. Tak samo niestrawne i nieistotne wydają się nam informacje o zbrodniach, cierpieniu, zagrożeniach dla środowiska i wojnach. Nie wzbudzają w nas wyższych uczuć, choćby współczucia dla cierpiących - informuje gazeta.
  Im szybciej się czegoś dowiadujemy, tym mniej nas to obchodzi. W rezultacie dehumanizujemy się, przestajemy stawać się ludzcy. Zatracamy coś, co w historii świata przyjęto określać mianem mądrości.
  W jej skład naukowcy z kalifornijskiego uniwersytetu w San Diego zaliczają empatię, współczucie, altruizm, tolerancję i stabilność emocjonalną. Normalnie te cechy są genetycznie zaprogramowane w mózgu każdego z nas. Neurony odpowiedzialne za ich "obsługę" znajdują się w płacie przedczołowym mózgu. Gdy jesteśmy zestresowani i odzywają się nasze prymitywne instynkta, ta część mózgu jest odłączana - twierdzi prof. Dilip Jeste w piśmie "Archives of General Psychiatry".
  Tak więc, choć rodzimy się z potencjałem, by być mądrymi, media niszczą to i odkładają na boczny tor. Do podobnych wniosków doszli pracownicy Brain and Creativity Institute na uniwersytecie południowokalifornijskim.
  Badania mózgu pokazały, że choć rejestrujemy w mgnieniu oka fakt, że dana osoba cierpi lub boi się, nasze przemęczone mózgi znacznie wolniej wytwarzają odpowiednie, społecznie akceptowalne reakcje jak np. współczucie - donoszą w piśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences Early Edition". | JS

  [Jak ogromny, zaśmiecający, zatruwający; pustoszący umysły; stresujący; chorobotwórczy; ogłupiający; upośledzający zdolność do skupienia się, koncentracji; marnujący czas; znieczulający; wypaczający; destrukcyjny; pogrążający, w tym udział ma odbiór przekazu z telewizji, radia, w tym tzw. reklam...!! - red.]


  „WPROST’ nr 8, 26.02.2006 r.: Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.


  www.o2.pl / www.sfora.pl | Niedziela [13.12.2009, 12:31] 2 źródła
  ILE TWÓJ MÓZG PRZYJMUJE DZIENNIE TREŚCI
  Zapełniłbyś tym kilka płyt DVD.
  Okazuje się, że każdego dnia twój mózg jest bombardowany informacjami, odpowiadającymi 34 GB.
  Tak wyliczyli badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego, którzy roczną dawkę informacyjną dla USA obliczyli na 3.6 zetabajta - informuje tomshardware.com.
  Ile to zetabajt? 10 bajtów do 21 potęgi. W przeliczeniu na osobę dziennie to 100 tys. słów. Albo 34 GB właśnie.
  Aż 60 proc. z tego to informacje pochodzące ze źródeł innych niż komputer. Najwięcej z telewizji (45 proc.) i radia (11 proc.) - czytamy w raporcie.
  Komputer dostarcza czwartą część dziennej dawki. Gazety, książki i pisma - niecałe 9 proc. | JS


  „PC FORMAT” nr 2/2009 r.
  PRĄDOŻERNE REKLAMY
  Używanie programów blokujących reklamy na stronach internetowych jest ekologiczne, donosi firma Sec-Theory. (...) Ponieważ większość reklam internetowych ma postać kolorowych animacji, do ich obsługi są potrzebne znaczne zasoby obliczeniowe komputera. Ich zaoszczędzenie wskutek blokowania reklam pozwala ograniczyć zużycie energii (...). | www.di.com.pl


  Na co pozwalają tzw. rządzący, za co płacą zleceniodawcy tzw. reklam, czym się zajmują/co osiągają przymuszający do odbioru tzw. reklam; jak traktuje się umysły, w tym intelekt, psychikę m.in. wymuszonych odbiorców tzw. reklam...; jak m.in. odbywa się proces manipulowania, zaśmiecania, zatruwania:; upośledzania umysłów, uszkadzania psychik; ogłupiania kłamstwami, wymysłami, bredniami, debilizmami, powtarzactwem; demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; szkodzenie; niszczenie; pogrążanie m.in. przemocą reklamową, tego uczenie, wpajanie, naśladowanie, przyczynianie się do tego rozpowszechniania...; jaki dają przykład m.in. rządzący, media, właściciele stron, serwisów, portali internetowych, tablic z tzw. reklamami, witryn, itp. – uwzględniając wpływ, w tym biorąc pod uwagę poziom etyczny umysłów, stan psychiki, eksponujących się aktorów biorących udział w tzw. reklamach, przekazujących tzw. reklamy, dający przykład przymuszaniem do odbioru tzw. reklam i innego anormalnego przekazu...:

  [O synchronizowaniu umysłów, zestrajaniu psychik; przekazywaniu, odpowiednio, stanu, poziomu, typu, rodzaju umysłu, psychiki; uczeniu, naśladowaniu, rozpowszechnianiu. – red.]
  „NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r.
  CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ
  Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
  [Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowania przez umysł.
  Za pośrednictwem wyrazu czyichś oczu, mimiki, tzw. mowy ciała, intonacji głosu, zachowania, treści przekazu; Tak więc wygląd, postępowanie, zachowywanie się osób (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, zboczenia, marginalne sposoby uprawiania seksu, religijność (obłęd), choroba psychiczna, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), wydawanie dźwięków itp. (również np. pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś postępowaniu)) stanowiących cząstkę, element, społeczeństwa nie jest tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą – skoro i w ten sposób wpływa się, negatywnie, na innych. – red.]
  Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
  W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
  Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
  (...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
  (...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
  [Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, asertywności, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody, w tym zdrowotne oddziaływania ludzi upośledzonych psychicznie, o uszkodzonej psychice, chorych, wypaczonych umysłowo, psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), emanacją, zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
  (...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
  Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu.
  Jolanta Chyłkiewicz

  www.o2.pl / www.sfora.pl | Poniedziałek [09.11.2009, 14:15] 5 źródeł
  STRES W DZIECIŃSTWIE MUSI SKOŃCZYĆ SIĘ DEPRESJĄ
  Trauma zmienia nasze geny.
  Urazy psychiczne w dzieciństwie powodują zmianę genów, które odpowiadają za produkcję hormonu stresu. Osoby, który jako dzieci przeżyły wypadek czy widziały drastyczną zbrodnię są dużo bardziej podatne na depresję i inne zaburzenia psychiczne - donosi thelocal.de.
  To wynik badań niemieckich naukowców z Instytutu Psychologii Maxa Plancka z Monachium. Doświadczenia przeprowadzone na myszach wykazały, że u gryzoni, które we wczesnej fazie życia narażone były na czynniki stresogenne, doszło do zmian w kodzie DNA.
  Stwierdzono, że mózgi tych myszy, przez całe życie wytwarzały zbyt wiele wazopresyny, która odpowiada m.in. za regulację produkcji hormonów stresu, emocji i zachowań społecznych.
  Nasze odkrycie pozwoli na nowe metody leczenia depresji i stanów lękowych u ludzi. Teraz już wiemy gdzie poszukiwać przyczyn takich zaburzeń - mówi dr Florian Holsboer. | AJ

  www.o2.pl / www.sfora.pl | Niedziela 18.09.2011
  TAJEMNICZY „DRUGI KOD” W DNA. TO TAK SIĘ ROZWIJAMY
  Nie wszystko mamy zapisane w genach.
  To nie geny odpowiadają za reakcję organizmu na gwałtowne zmiany środowiska – donosi msn.com.
  Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies dowodzą, że to dodatkowe biochemiczne instrukcje ukryte w kodzie DNA mogą przyspieszać rozwój i ewolucję organizmów.
  Eksperyment przeprowadzono na jednym gatunku roślin o nazwie Arabidopsis thaliana (to odpowiednik szczurów laboratoryjnych w świecie roślin). Okazało się, że reakcja rośliny na zmiany środowiska - np. przez rozmiar kwiatów - w ogóle nie wynika z jej genów.
  Naukowcy twierdzą, że ten odpowiedzialny za szybką adaptację pozagenetyczny mechanizm może dotyczyć też innych organizmów, w tym ludzi.
  Nie wszystko jest zapisane w genach. Ten ukryty kod DNA jest bardzo elastyczny i szybko reagujący na zewnętrzne warunki. To może też wpływać na to jak się rozwijamy – mówi prof. Joseph Ecker. | AJ


  Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)...
  Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!
  Podobnie ma się sytuacja np. z życzeniami „przyjemnych zakupów” w msh sprzedaży, „przyjemnej podróży” np. na Dworcu Centralnym, itp...

  Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.

  W ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.

  Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 60% uczniów opuszczających szkołę podstawową jest wtórnymi analfabetami (umie czytać znaki, ale nie rozumie przeczytanych treści).

  Tylko kilkanaście procent ludzi czyta coś wartościowego, z tego tylko 30% procent rozumie to, co czyta, a z nich tylko kilka procent wyciąga, przynajmniej z części materiałów, trafne wnioski... 70% czytających, odbiorców programów inf. nie rozumie treści przekazu, z tego ponad 40% niemal kompletnie...
  [– To są rasowi i najlepiej, dla nich, jedyni wyborcy w demokracji...]


  „W raz z początkami rewolucji informatycznej pojawiło się [...] zjawisko szumu informatycznego. Istotnym problemem stała się możliwość radzenia sobie z nadmiarem informacji, z odsiewaniem tego co ważne, od tego, co nieważne. Przy okazji słowo „informacja” skutecznie wyodrębniło się z pola znaczeniowego, które niegdyś dzieliło ze słowem „wiedza”.
  [Czyli: kiedyś dowiedziałeś się czegoś i byłeś mądrzejszy, teraz większość informacji jakie otrzymujesz nie pomnaża twojej mądrości?]
  Mirosław Pęczak; „Pan Cogito przed monitorem. Dlaczego Stanisław Lem nie lubi Internetu?”

  Autor: Verona


  Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).
  [Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]

  Schizofrenia dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby.

  CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ
  POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.
  ZABIJE NAS... DEPRESJA W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.
  Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.
  Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.

  PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
  Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
  Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
  Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje ona, że w 2020 r. depresja będzie na świecie drugą najbardziej kosztowną społecznie chorobą (po chorobach nowotworowych - PAP).
  Cytowany przez Reutersa David Nutt, psychofarmakolog z Imperial College London, dodał, że jeśli nie uda się tego dokonać, zaburzenia psychiczne i choroby mózgu jeszcze przez następne stulecia będą najpoważniejszym problemem zdrowotnym ludzkości.

  WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE? Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.
  Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com

  DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
  Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
  Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc.  Program UnBlock ma zapobiegać blokowaniu reklam...
  https://www.google.pl/search?client=opera&q=polacy+stworzyli+program+blokujący+adblock&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#lr=lang_pl&tbs=lr:lang_1pl&q=Program+unblock+ma+zapobiega%C4%87+blokowaniu+reklam


  Adblock przestał działać 2016
  https://www.google.pl/search?client=opera&q=ablock+plus+przestanie+działać&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=adblock+przesta%C5%82+dzia%C5%82a%C4%87+2016


  www.o2.pl / www.sfora.pl | Wtorek [01.03.2011, 11:42]
  REWOLUCJA W ŚWIECIE REKLAM. BANER ROZPOZNA TWARZ
  I wyświetli reklamy skierowane do ciebie.
  Już wkrótce specjalne skanery "zajrzą ci w oczy" a na wyświetlaczach pojawią się reklamy skierowane specjalnie do ciebie - informuje capitalbay.com.
  Wystarczy tylko poznać upodobania klienta, zobaczyć po jaki towar sięga najczęściej, by zaoferować mu kolejny produkt. Proste? Niby tak. Ale wymaga to zaawansowanej technologii. Okazuje się jednak, że już trwają prace nad wdrożeniem tego pomysłu w życie.
  Agencja ma zamiar wprowadzić jeszcze w tym roku do sklepów elektroniczne banery, które będą się uaktywniać, gdy zwrócisz na nie uwagę.
  Inne agencje reklamowe idą jeszcze dalej - chcą wprowadzić do użytku technologię, która rozpoznaje twarze. Urządzenia te są coraz tańsze, stały się więc dostępne także dla branży reklamowej i sklepów. | WB
 • @Redaktor1966 17:22:44
  Spokojna twoja czaszka, z prwnością nie odwiedzę twojego bloga, na którym przeczytałam dwie podobne wypociny, których stwierdziłam, że nie warto komentować, choćby ze względu na ilość nienawiści, jaką prezentują w stosunku do innych ludzi. Widziałam w życiu wiele osób, faktycznie molestowanych i maltretowanych przez innych, którzy z powodu krzywd, jakie doznali, mieli zwichnięte życie, ale w nich nie było nawet części tej nienawiści, która jest w twoich wpisach. Twoje wpisy wywołują torsje i są bardziej odrażające niż czyjś obleśny wzrok czy dotyk.

  Natomiast poza swoim blogiem, nie masz prawa mi dyktować gdzie będę komentowała. Sam idź precz, skąd się przywlokłeś i nie próbuj narzucać innym, co mają robić. I nie wrzeszcz.

  ,,Trzeba prawnie usankcjonować prawo do prywatnej przestrzeni, w tym w prawach pracowniczych, ucznia. Proponuję 1,5 metra (by być poza zasięgiem rąk) od człowieka."

  Twoje słowa, nie moje. Trzeba też zapewne powołać odpowiednich urzędników, żeby latali między ludźmi z linijkami i mierzyli, czy dystans jest wystarczający, a jak nie to nakładali kary, a może wtrącali do lochu za molestowanie.
  Powtarzam, idź się leczyć, człowieku.

  Autora bardzo przepraszam za moje wpisy na Jego blogu, które wywołały słowotok u neurotycznego redaktora.
 • Nie na temat treści autora, ale nie z mojej winy...
  Nie wszystko, co jest przyjemne, jest także pozytywne.
  Nie wszystko, co jest pozytywne, jest także przyjemne.


  Masz taki umysł, psychikę; wiedzę, charakter, zdrowie, osobowość; potencjał odpowiednio do tego, co odebrałeś/aś (na co cię wystawiono, się wystawiłeś/aś, co wybrałeś/aś); co cię ukształtowało, jak się ukształtowałeś/aś…


  Poniższe w skrócie.
  Większość ludzi dokonuje negatywnego wyboru, podejmuje złe decyzje, np. jeśli ma do wyboru:
  - wdychanie powietrza, picie wody, prozdrowotne odżywianie, odbieranie wartościowego przekazu, nieszkodzenie, nieniszczenie, niepogrążanie, konstruktywną współpracę, wspieranie konstruktywnych ludzi, osiąganie pozytywnych celów, w tym siebie i innych pozytywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  - trucie się (innych), uzależnianie nikotynową trucizną, alkoholem, narkotykami, taką żywnością, tracenie zdrowia, pieniędzy, trucie się (innych) przekazem, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, destrukcyjną współpracę, wspieranie osobników destrukcyjnych, osiąganie negatywnych celów, w tym siebie i innych negatywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  to wybiorą tą drugą opcję...

  Nim projekt jest bardziej racjonalny, tym są mniejsze szanse jego realizacji...
  PS
  Nim propozycja będzie bardziej absurdalna, szkodliwa, tym z większą ochotą, uporem będzie realizowana, np.:
  - niech debile, psychopaci, osobniki chore psychicznie, anormalne, degeneraci mieszkają, uczą się, pracują, bawią się, odpoczywają, przebywają itp. z osobami normalnymi, inteligentnymi, wrażliwymi, wybitnymi, wartościowymi...; ich demoralizują, wypaczają, wynaturzają, stresują, uwrażliwiają; uszkadzają im psychikę; degenerują; im szkodzą, ich tępią, niszczą, pogrążają...
  - spalmy całą ropę i węgiel, zużyjmy wszystkie surowce, zróbmy jak najwięcej-/przeróbmy wszystko na śmieci, skaźmy powietrze, ziemie, wody, wytnijmy jak najwięcej lasów, zabetonujmy i zaasfaltujmy jak największą powierzchnię Ziemi, zniszczmy przyrodę...
  - dbajmy, kosztem ludzi zdrowych, wartościowych, przyrody, przyszłych pokoleń, w tym by się rozmnażali, zarażali zdrowych, o ludzi chorych, upośledzonych, zdegenerowanych (w tym kosztem dzieci normalnych, zdrowych, inteligentnych, urodziwych, o pozytywnych potencjale, o dzieci nienormalne, chore, psychicznie, fizycznie upośledzone, debilne, psychopatyczne, o negatywnym potencjale)...
  - rozmnażajmy się ponad możliwości przyrody, w tym ekosystemów, środowiska, planety...
  - w razie problemu, kłótni, konfliktu, bezpośredniego, pośredniego szkodzenia ludziom normalnym, zdrowym, inteligentnym, wrażliwym, prospołecznym, wartościowym, pożytecznym przez psychopatów, debilów, osobniki psychicznie chore, upośledzone, niedorozwinięte umysłowo, anormalne, bezpośrednio, pośrednio szkodliwe, brońmy, stawajmy po stronie tych ostatnich, jednocześnie ich demoralizując, wypaczając, wynaturzając, ucząc ich m.in. w ten sposób, że mają takie prawo, rację, bezkarności, rozbestwiajmy, zachęcajmy ich do jak najwszechstronniejszego i jak najintensywniejszego szkodzenia, niszczenia; pogrążania swoich ofiar, w tym m.in. po to, by m.in. ludzi zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, chorych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, aspołecznych, anormalnych, do tego przyczyniających się naśladowców przybywało... I by ludzie bali się, innych bronić, to tak postępujących nazywajmy, traktujmy jak ludzi nienormalnych, chorych, winnych, złych...
  - zarażajmy chorobotwórczymi zarazkami, w tym dzięki bezpośredniemu niewietrzeniu pomieszczeń, pojazdów z klimatyzacją, dzięki czemu w klimatyzacji gromadzą się, rozmnażają, rozprzestrzeniają z niej chorobotwórcze mikroby, chorzy ludzie wydmuchując powietrze, kaszląc, kichając, prychając b. efektywnie przenoszą mikroby na inne osoby... Podając dłoń do uścisku, jako formę tzw. przywitania... Całując jak największą liczbę ludzi, dzieci przez dorosłych, w tym m.in. w usta...
  - trujmy się, innych nikotyną, alkoholem, narkotykami, szkodliwą żywnością, niezdrowym odżywianiem, przekazem z radia, telewizji, (tzw.) reklamami, powtarzactwem - gdzie się da; uzależniajmy się od trucizn chemicznych, ogłupiającego, trującego przekazu; uszkadzajmy geny...
  - propagujmy, wpajajmy nie rozwijający, konstruktywny racjonalizm, tylko ogłupiającą, uzależniającą, destrukcyjną, pogrążającą religijność...
  - hałasujmy/w tym już płodom, noworodkom, małym dzieciom, młodzieży oraz ludziom dorosłym, starszym: szkodźmy, w tym ich denerwujemy, przyczyniajmy się do stresów; niszczmy ich, w tym przyczyniajmy się u nich do uszkodzeń słuchu, psychik; niezdolności do skupienia uwagi, koncentracji; do upośledzeń psychicznych, niedorozwoju umysłowego, chorób psychicznych, somatycznych, do tego, by tego ofiary nie mogły o niczym innym myśleć i nie miały czym myśleć, a zatem by nie były zdolne do rozumienia jak najwięcej spraw; do ogłupiania; by tego ofiary nie były zdolne do konstruktywnej działalności, tylko były w jak największym stopniu, jak najdłużej wyczerpane psychicznie/pogrążajmy, zabijajmy ludzi hałasami w dzień i w nocy, a m.in. ptasimi, psimi, jazgotem muzycznym, w tym także b. donośnymi basami, tzw. reklamami w msh handlu, usług, na ulicach, z głośników umieszczonych na pojazdach, b. przegłoszoną sygnalizacją dźwiękową pojazdów uprzywilejowanych, specjalnie w tym celu podgłoszonymi silnikami w pojazdach, uszkodzonymi tłumikami, gwałtownym dodawaniem gazu, takim przyspieszaniem (niskie tony powodują wibracje w budynkach w całej okolicy, a wysokie nieznośny ryk)...
  - przymuszajmy do odbioru szkodliwego, zarówno formą jak i treścią, przekazu; zaśmiecajmy, zatruwajmy umysły, demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy; uszkadzajmy; upośledzajmy psychiki; pogrążajmy...
  - wyśmiewajmy, wyszydzajmy, krytykujmy, wmawiajmy głupotę, że umrą prędzej od trujących się, nienormalność, chorobę ludziom dbającym o zdrowie fizyczne, psychicznie, o umysł, w tym intelekt...
  - nazywajmy sprawy na odwrót: szkodzenie nazywajmy pomaganiem; czynienie zła – czynieniem dobra (np. upierajmy się, że trując nikotyną innych mamy rację, a broniących się przed tym, smrodem, stresem, o tym myśleniem, uczeniem się takiego traktowania własnego, innych zdrowia, potencjału, życia, nałogiem, wydatkami, problemami, nazywajmy ludźmi nienormalnymi, złymi, i uważajmy ich za winnych. Bezpośrednio, pośrednio uczenie tego, wciąganie w to następnych (przecież tak zostali nauczeni uczący, wciągający w to następnych...), uzależnienie od trucizn, nikotyny, narkotyków, alkoholu, szkodliwych artykułów spożywczych, szkodliwie przyrządzonych dań, związane z tym wydatki, choroby, z predyspozycjami do trucia się, uzależnione, chorowite, chore, upośledzone, debilne, psychopatyczne dzieci; społeczeństwo; degenerację; bezmyślność, głupotę, przestępczość, nieszczęścia, bestialstwo, cierpienia, tragedie, potworności, wydatki, długi, biedę, problemy, straty, nazywajmy wolnością (prawem do decydowania o sobie)...
  - wydawajmy pieniądze na wojsko, zbrojenia, wojny, a nie na pozytywny rozwój, konstruktywne rozwiązania...
  - zadłużajmy się...
  - nie słuchajmy, nie wspierajmy ludzi mądrych, prawych, o pozytywnym potencjale, konstruktywnych, wybitnych, za to słuchajmy, wspierajmy, wybierajmy psychopatów, debilów; kanalie (pdk) (niech debile, psychopaci, osobniki upośledzone psychicznie, niedorozwinięte umysłowo, nierozumne, nieodpowiedzialne, anormalne, w tym obłąkane, aspołeczne, prodestrukcyjne, destrukcyjne wybierają, zgodnie ze swoim potencjałem, w tym rozumowaniem, gustem, potrzebami, odpowiednich do tego stanu rzeczy osobników do rządzenia, a ci wybrańcy, także odpowiednio do swoich możliwości, w tym swojego stanu, swoich potrzeb, potencjału, odpowiednio rządzą)(i nazywajmy taki ustrój najlepszym z możliwych)...
  - destrukcyjną dyktaturę pdk »Dzięki nielegalnemu przeznaczaniu państwowych pieniędzy na kampanie wyborcze. Mimo nie realizowania zobowiązań wyborczych. Dzięki opanowanym mediom, współpracującym... z nimi właścicielom i pracownikom mediów; ogłupianiu, manipulowaniu, wykorzystywaniu swoich ofiar (widzów/obywateli)/poparciu ludzi niemyślących; nierozumiejących; nieświadomych. Dzięki wykorzystywaniu faktu, że znaczna część ludzi, w sposób nieuświadomiony/uświadomiony, chce tracić, przegrywać, by cierpieć, a część chce, by to spotykało innych, a są i tacy, którzy preferują jedno i drugie. Dzięki przyczynianiu do niszczenia ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, świadomych, za pośrednictwem przekazu z mediów*. Dzięki zmilczaniu ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, wartościowych, wybitnych. Dzięki negatywnej selekcji do pełnienia ważnych stanowisk. Dzięki kooperującym... z nimi fabrykantom, finansistom, bankierom. Dzięki opłacaniu-przekupywaniu kast-wyborców: urzędników, górników, rolników (i jeszcze przez kilkanaście lat członków katolickiej org. (tzw.) religijnej...)« nazywajmy praworządnym rządem...
  - kierowanie się głosem, w tym jej psychopatycznej, destrukcyjnej, w tym autodestrukcyjnej, nierozumnej, debilnej części, większości, kast, a nie racjonalnymi argumentami, rozsądkiem, nazywajmy postępowaniem normalnym, mądrym, słusznym...
  - demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy, degenerujmy; obniżajmy potencjały; pogrążmy wszystkich ludzi/nasz gatunek...
  - realizujmy utopie...
  - realizujmy samozagładę...
  - itp., itd...!

  Spróbuj kogoś przekonać do czegoś rzeczywiście pozytywnego – możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp.!...
  Ale do czegoś złego w ogóle nie trzeba w żaden sposób przekonywać, mało tego możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp., a i tak dalej będą to czynić...!

  Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!

  I tacy ludzie uważają, że są normalni, inteligentni, że posiadają rozległą wartościową wiedzę, że mają rację, są mądrzy, dobrzy, są prywatnie, społecznie, służbowo aktywni, w tym się wypowiadają, obgadują, drwią, szkalują, krytykują, pouczają, głoszą, wygłaszają, uczą, wybierają, głosują, leczą, pomagają, ratują... A gdy spotkają kogoś rzeczywiście normalnego, inteligentnego, mądrego, konstruktywnego, to go atakują, w tym wyśmiewają, wyszydzają, krytykują, diagnozują u niego głupotę, nienormalność, chorobę, szkalują go, nękają, dręczą, szkodzą mu, niszczą, go pogrążają…
 • @Redaktor1966 19:51:09
  Polecam i Pozdrawiam. : http://zezem.salon24.pl/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady
 • @Lotna 18:48:58
  spoko, jest czad.................:)
 • @Repsol 20:12:54
  sie, kurna, porobiło - post dostał nowe życie :)
 • @Repsol 20:12:54
  Dzięki (działa nawet uspokajająco) ;) i także pozdrawiam
  PS
  Tutaj przygotowałem trochę rozrywki i relaksu: http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=6
 • @Redaktor1966 20:22:57
  Status zamknięte , można czytać . No to tak samo jak Salon 24 . To się porobiło , niedługo nie będzie gdzie pisać . Pozdrawiam . Nuta na wieczorową porę . https://www.youtube.com/watch?v=FugqhQRiwpU
 • @Andrzej Tokarski 20:22:09
  Jeszcze można pisać . Ave . :)
 • Na koniec
  Odwieczny problem...
  Tak, jak konstruktywistów b. denerwują destrukcjoniści, tak destrukcjonistów b. denerwują konstruktywiści. Analogicznie ludzi normalnych osobniki nienormalne, a osobników nienormalnych ludzie normalni. A mimo to w demokracji zarówno jedni jak i drudzy mają, na ogół, takie same prawa; możliwości działania, w tym jako wyborcy, wybrańcy…

  http://www.imagic.pl/files/24301/demokracja%20kontynuacja.png

  http://www.imagic.pl/files//24301/M.IN.%20POLSKIE%20DROGI....png
 • @Redaktor1966 20:49:28
  Dobrej nocy . ; http://bezpieczneoszczedzanie.com.pl/2016/03/rok-internetu-za-darmo-w-play/ Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=Af6UoHCC1Vw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31