Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

PIS. Gdy pokazujesz kły - musisz być gotów gryźć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

groźba by była skuteczna - musi być realna

    Okupacja Sejmu wydaje się mieć swój żałosny finał. To oczywiście dobrze, dobrze, że opozycja poszła po rozum do głowy -nawet nie będziemy wnikać w rzeczywiste motywy tej decyzji.

Ważne jest jednak - dla uniknięcia w przyszłości podobnych ekscesów - wyciągnięcie daleko idących wniosków. Również w zakresie pociągnięcia do odpowiedzialności puczystów, oraz ich popleczników - w szczególności tych aktywie publicznie nawołujących do łamania prawa, do popeniania czynów przestępczych przeciwko Państwu i jego fundamentalnym organom.

A w szczególności ważna jest - i tu dochodzimy do sedna tego wpisu -  konsekwencja w działaniu, polegająca również na realizowaniu swoich zapowiedzi.

Jeżeli kilku wysokich urzędników państwowych zapowiedziało sankcje dyscyplinarne i karne wobec winnych - to trzeba tą zapowiedź wypełnić. Wszcząć stosowne śledztwa z urzędu, dokonać oceny prawno-karnej, uruchomić procedurę sądową, dokonać wymierzenia sprawiedliwości adekwatnego do wagi czynu. Karę można zawiesić warunkowo.

Postępowanie dyscyplinarne powinno być przeprowadzone na analogicznych zasadach - tyle, że kary finansowe powinny być wyegzekwowane z całą stanowczością.

Inaczej, jeżeli kary nie będzie lub będzie ona symboliczna - możemy być tego pewni - poseł Szczerba i tym podobni znów bedą pajacować na mównicy szukając pretekstu do powtórki z rozrywki. Bo - skoro nic im się nie stało po kilku tygodniach paraliżu Państwa - to właściwie czemu tego nie powtarzać - jeszcze raz - i jeszcze raz - i jeszcze...ruzhuśtać łódź - i - gdy a nuż wróci rudy - może się udać.

 

Lubię się uczyc od zwierząt - mój brat Saszko jest perfekcyjnym wykladowcą: warkot i błysk kłów z reguły pomaga - ale widziałem co się dzieje gdy nie pomogło.

I tak ma być - przekaz musi być jasny - a konsekwencje nieuchronne.

 

 

więcej tu:

Sejm - jak okiełznać opozycję - Andrzej Tokarski - NEon24.pl

KOMENTARZE

 • Tak, to będzie bardzo interesujące, czy "warczenie" PiS-u nie zamieni się na podkulenie ogona, gdy prawdziwi właściciele państwa
  polskiego nakażą okazanie "wspaniałomyślnego miłosierdzia".

  Tak przy okazji mogliby nasi rodacy zauważyć, że bezczynność Sejmu nie jest taka uciążliwa.
  Może tak dwie sesje w roku- uchwalenie budżetu i jego wykonanie?
  A zamiast pensji diety dojazdowe ...
 • tak jest
  //warkot i błysk kłów z reguły pomaga - ale widziałem co się dzieje gdy nie pomogło.//

  No właśnie! Przeżuwacze podobierane i poprzebierane za drapieżniki - cyrk absurdu. Wiadomo, bezpieczniej tresować królika niż tygrysa.5*

  pozdr.
 • WIELKI MAŁY CZŁOWIEK.
  Powtarzam po raz kolejny ,Jarosław to WIELKI MAŁY CZŁOWIEK.

  https://pbs.twimg.com/media/C1-51JGXEAEdF8a.jpg
 • @Husky 19:05:00
  No to niech w końcu zacznie dobijać watahę. Tu nie ma o czym gadać, Jak się będzie oglądał do tyłu, to koniec. Ma potężnych sojuszników, nie ma na co czekać.

  pozdr.
 • @Zorion 19:21:44
  //Ma potężnych sojuszników, nie ma na co czekać.//

  I nawet ma wiernych żołnierzy

  http://stat8.blog.ru/lr/1018ef19605e7a16d089209d11d1061a
 • Zorion 12.01.2017 19:21:44....Ma potężnych sojuszników, nie ma na co czekać....
  I , gdy wyczerpał się jeden pretekst do chaosu, PiS natychmiast dostarcza świeżego.
  Tzw. opozycja już eksploatuje hipokryzje Ziobry...

  Zabawa w wielkich małych ludzi trwa nadal....
 • @
  czas pokaże - czy dorośli by rządzić
 • @ Autor - Pan wszystko ogarnia, ale oprócz tego
  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg

  a tak było w roku 2016

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg

  No i jakie przepychanki pod sejmem i w sejmie, kto z kim się przepycha i po co?
 • @Rzeczpospolita 23:01:08
  Kaczyński wygra, gdy będzie czytał i słuchał Dorna, bo to chyba najinteligentniejszy (i przede wszystkim obeznany w kuluarach polityki) polityk RP:

  http://wyborcza.pl/7,75398,21236933,dorn-pis-mogl-wygrac-z-opozycja-przez-nokaut-ale-tego-nie.html

  Fakt, mógł Kaczyński położyć opozycję na łopatki. Z jakichś względów tego nie zrobił.

  Położenie na łopatki wcale nie musi oznaczać upokorzenia.
  Po położeniu na łopatki nadal można podać rękę przeciwnikowi, o ile nie kwestionuje samego faktu przegranej.
  Natomiast taka "niepełna wygrana" (Schetyna ogłasza swój tryumf i ma trochę racji, ponieważ co nieco wywalczyli, ale w fatalnym stylu) powoduje, że Kaczyński (bezsensownie) odgraża się o karach finansowych, co jest absolutnie niedopuszczalne.

  Podstawą każdego "pokoju" i rozejmu jest przecież abolicja dla biorących w nim udział.

  Ech, gdyby tak Kaczyński czytał Dorna.... a nie szedł w zaparte.
 • @Husky 19:05:00
  Tłem (skrzętnie ukrywanym), a może pretekstem, protestu sejmowego był Dobrzeń Wielki i kluczowy w pojmowaniu interesów państwa i solidaryzmu społecznego (odwieczny konflikt rząd - społeczności lokalne) spór o rozdział apanaży.

  Ciekawe jest, jak tam sprawy się rozwiną: jak dla mnie, nie może tak być, że inwestycja rangi ponadgminnej (jeśli nie wojewódzkiej), jaką jest elektrownia w Dobrzeniu Wielkim, generuje przychody tylko dla gmin zamieszkiwanych przez mniejszość niemiecką. To jednoznacznie trąci nieuzasadnionym uprzywilejowaniem.

  Połowa podatków idzie na rzecz Skarbu Państwa, o ile się nie mylę, i to jest OK (elementarny solidaryzm, dzięki temu szpital gminny w przysłowiowym Pcimiu Dolnym, gdzie nigdy nie będzie żadnej elektrowni ani żadnego większego zakładu przemysłowego) ma zapewnione finansowanie.

  Druga połowa nie powinna iść na gminę, ale albo na cały powiat, albo na województwo, w zależności od tego, czy inwestycja miała rangę gminną, powiatową czy wojewódzką (wielkość przeznaczonych na nią środków tudzież wpływających z jej działalności podatków powinna bezuznaniowo pozwalać na sklasyfikowanie tej inwestycji do danej kategorii i wtedy to albo marszałek województw, albo prezydent Opola, albo wójt decydują o rozdziale tych środków. Oczywiście, powinno być tak, że dana gmina, która najbardziej jest dotknięta działalnością danej elektrowni (wg współczynnika szkodliwości/uciążliwości), powinna być najbardziej doposażona. Ale wszystko w ramach odgórnie ustalonych widełek.

  Z możliwością oczywiście ich korygowania, ale na naprawdę wysokim szczeblu, i najlepiej gremialnie, coby wykluczyć możliwość położenia zaborczej łapy chytrego cwaniaka na wspólnej kasie.
 • @maharaja 06:15:56
  ....z relacji Kaczyński-Dorn najcenniejsza jest ta w wyniku której Dornbaum został spuszczony po brzytwie - teraz może chodzić i opowiadać swoje żale

  Cały cywilizowany świat - czyli gang brukselski z przyległościami tylko czekał by PIS dał pretekst do ataku pod hasłem obrony demokracji - więc to pozornie spolegliwe rozładowanie napięcia mało swój głęboki sens.

  I teraz spokojne uprzejme - ale nieuchronne - rozliczenie winnych powinno zwieńczyć dzieło - w taki sposób by nie dać przeciwnikom punktu zaczepienia. Trzeba pamiętać, że rudy już czeka w blokch startowych - właśnie na pretekst, punkt zaczepienia

  zalinkowanego materiału nie przeczytałem - bo ani myślę kupować prenumeratę - ale wiem z czym łazi Dornbaum po telewizjach
 • @Rzeczpospolita 23:01:08
  Panie Dariuszu - nie ogarniam wszystkiego, ani tego (że ogarniam wszystko) nie sugeruję - tylko na miarę swoich możliwości staram się - w sensie poznawczym - ogarniać tyle ile zdołam - a dopiero na tym budować wnioski
  - i tego samego życzę innym
 • QQQ@
  Ujawniamy! Szef PO Grzegorz Schetyna miał bliskie relacje z sowieckimi oficerami identyfikowanymi jako szpiedzy – ustaliła Komisja Weryfikacyjna WSI! Trafiliśmy na ślad tajemniczej szpiegowskiej historii z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną w roli głównej. Otóż działająca w latach 2006–2008 Komisja Weryfikacyjna Wojskowych Służb informacyjnych dotarła do dokumentów po byłej WSI, wskazujących, że Schetyna miał bliskie relacje z oficerami sowieckimi, których ta służba identyfikowała jako kadrowych oficerów GRU, czyli elitarnej szpiegowskiej jednostki – wynika z informacji „Warszawskiej Gazety”. Dokładnie z jednym, z którym „miał indywidualne kontakty”.

  Komisja, której działalność zakończył rząd Platformy Obywatelskiej, nie zdążyła zbadać tej sprawy. Była ona jednym z typowych przykładów niereagowania przez WSI na rosyjskie (sowieckie) zagrożenie.

  Ustalono bowiem, że WSI, poza sporządzeniem notatek, nic w tej sprawie nie zrobiło. Grzegorz Schetyna nie odpowiedział na przesłane przez nas pytania (publikujemy je na końcu tekstu).

  (...)
  Warszawska Gazeta wysłała do lidera PO 13 ważnych pytań w tej sprawie.

  Poznajcie ich treść, oraz szczegóły w całym artykule Łukasza Pawelskiego, który znajdziecie na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta!
  Opublikowany przez Warszawska Gazeta na 12 styczeń 2017
 • QQQ@
  Narracja opozycji o konieczności obalenia rządu przekonać może tylko fanatyków albo skończonych idiotów....To śmierdzi z daleka. Narracja opozycji o konieczności obalenia rządu przekonać może tylko fanatyków albo skończonych idiotów. Obie grupy potrafią być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli fanatycy mobilizują kretynów.

  Marzy im się Majdan: blokada Sejmu, miasteczko namiotowe, palenie opon, protesty, rozruchy. W końcu – dymisja rządu i nowe wybory parlamentarne.
  Nie chciałbym być w koalicji, która mogłaby ulec „blokadzie” Sejmu. Może protestujący przygotują „ścieżki zdrowia”? Zagadka. Kto jest autorem tych słów. Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński czy może Joachim Brudziński? Pudło. Napisał je na Twitterze polityk Platformy Obywatelskiej i do dzisiaj prominentny poseł tej partii Cezary Tomczyk. Zmienione zostało tylko jedno słowo. Tomczyk napisał dokładnie: Może związkowcy przygotują „ścieżki zdrowia”? – bo komentował demonstrację górników pod Sejmem. Dzisiaj awanturnicy z KOD-u pokazali, że stać ich także na agresję – gdyby poseł Krystyny Pawłowicz nie ochraniał policjant, zapewne doszłoby do rękoczynów. Trudno powiedzieć, ile wśród KOD-owskiej dziczy jest fanatyków, ilu idiotów, a ilu płatnych najemników, zahartowanych już w akcjach na Krakowskim Przedmieściu, podczas których atakowali ludzi modlących się pod smoleńskim krzyżem. W każdym razie są niebezpieczni, należy ich odizolować od Sejmu kordonem sanitarnym.

  Kto pamięta, jak w stanie wojennym Kornel Morawiecki – legendarny przywódca Solidarności Walczącej, dziś marszałek-senior Sejmu RP, był uważany także przez „światłą część opozycji” za ekstremistę? Ta „światła część opozycji” usiadła potem do „okrągłego stołu” ze „światłymi komunistami”, a Polacy już wkrótce spostrzegli, że po raz kolejny zostali okantowani, albowiem to po prostu ludzie Kiszczaka na jawnych etatach dogadali się z agentami Kiszczaka na etatach tajnych. W każdym razie Kornel Morawiecki (szacunek, Panie Marszałku!) uchodził wtedy za „ekstremistę”, ponieważ nie do końca uważał, że zasada pokojowego działania podziemnej Solidarności musi być paradygmatem obowiązującym w każdych warunkach. Przeciw narzuconej siłą władzy można walczyć nie tylko pokojowo – takie przesłanie jawiło się gdzieś w głębi idei Solidarności Walczącej. Uznano je za zbyt krańcowe i niebezpieczne.

  Dzisiaj, kiedy w Polsce mamy władzę wyłonioną w demokratycznych wyborach, dawna legenda podziemnej Solidarności – Władysław Frasyniuk nawołuje do obalenia rządu siłą. A w kraju dźwięczy melodyjka stara, że ten kto wczoraj jakobinem był – jutro zostanie namiestnikiem cara – śpiewał prawdziwy bard Solidarności Przemysław Gintrowski w jednej z piosenek zawartych na płycie „Kamienie”. Frasyniuk na starość chce zapewne w podobny sposób stać się „namiestnikiem cara”, a raczej szabes gojem sił, z którymi w młodości walczył. Młodzież zakochana w „Gwiezdnych wojnach” skomentowałaby zapewne, że przeszedł na ciemną stronę mocy. Ja dodałbym – raczej na czerwoną stronę mocy.

  Z wypowiedzi Frasyniuka w programie „Fakty po Faktach” wynotowałem na gorąco kilka fraz. Mówił on m.in., że Polacy tak są przywiązani do wolności, że może dojść do sytuacji, w której poleje się krew. Jaka walka o wolność, jaka krew? To raczej układ polityczno-mafijny, wyrastający korzeniami z uwłaszczonej komuny i PRL-owskich tajnych służb jest tak przywiązany do władzy i wpływów, że chcąc je odzyskać, nie waha się prowokować i szczuć fanatyków oraz idiotów do przeprowadzenia – tak, tak, nie bójmy się tego słowa! – zamachu stanu, czyli obalenia legalnie wybranego Sejmu i rządu podczas rozruchów ulicznych. Marzy im się – psim synom – polski Majdan. Oczywiście na takim Majdanie najwięcej zginęłoby niewinnych ludzi, a ze strony KOD-u – idiotów, bo oni zawsze w pierwszym szeregu „robią” za mięso armatnie.

  Zeszmacenie lub głupota ogarnia kolejne grupy zawodowe. Oto adwokaci wydali oświadczenie, że będą bezpłatnie bronić prowokatorów sprzed Sejmu, jeżeli postawione zostaną im zarzuty. Dlaczego „papugi” nie rwały się do podobnej bezpłatnej obrony aresztowanych i skazywanych przez rozgrzane sądy uczestników Marszu Niepodległości?

  Państwo polskie poradzi sobie z awanturnikami – taką trzeba mieć wiarę i nadzieję. Gorzej będzie poradzić sobie z umysłami fanatyków oraz idiotów, zaczadzonych propagandą serwowaną przez ośrodki typu „Gazeta Wyborcza”. To „pęknięcie” w społeczeństwie będzie niestety ceną, którą Polacy zapłacą za swoją Rewolucję Godności. Bo jeżeli KOD-ziarze sięgają po terminologię odwołującą się do wydarzeń na Ukrainie i marzą o polskim Majdanie, to warto im odpowiedzieć: w Polsce 25 października 2015 r. nastąpiła Rewolucja Godności bez Majdanu. Skończył się postkomunizm, skończyła się mafijna prywatyzacja, skończyły się gigantyczne przekręty, skończył się wasalizm wobec Niemiec i instytucji unijnych. Skończył się wasz czas, panowie Dukaczewski, Schetyno i Tusku, skończył się czas waszych szabes gojów pokroju Kijowskiego, Petru, Nowoczesnej i – niestety – Frasyniuka, który sam się zdegradował do takiej szambiarskiej roli. http://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4480-narracja-opozycji-o-koniecznosci-obalenia-rzadu-przekonac-moze-tylko-fanatykow-albo-skonczonych-idiotow
 • @Andrzej Tokarski Ziobro jednak gryzie!
  Ponad 40 zawiadomień do prokuratury w związku z audytem rządów PO-PSL! Politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, wywołali wilka z lasu, domagając się dowodów, faktów, liczb, a nawet wniosków do prokuratury w związku z audytem ich rządów dokonanym przez PiS. Takie właśnie zostały złożone.

  Czytajcie:

  PiS rozłożyło ekipę PO-PSL na łopatki! Już się z tego nie podniosą, mogą tylko łgać o własnym złodziejstwie!
  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/6944-pis-rozlozylo-ekipe-po-psl-na-lopatki-juz-sie-z-tego-nie-podniosa-moga-tylko-lgac-o-wlasnych-o-klamstwach
  Kopacz rzuca Szydło rękawice! No to szykuje się największy oklep w kadencji, bo złodziejstwa nie można obronić!
  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/6981-kopacz-rzuca-szydlo-rekawice-no-to-szykuje-sie-oklep-ten-kadencji-bo-zlodziejstwa-nie-mozna-obronic
  Audyt zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość był dla poprzedniej ekipy rządzącej dość bolesny, bowiem pokazywał skalę patologii, jaka miała miejsce przez osiem lat. Politycy PO jednak domagali się liczb, a komentatorzy polityczni doniesień do prokuratury. I tak się stało.

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył cztery, MSWiA jedno, Ministerstwo Środowiska trzy, Ministerstwo Rozwoju jedno, podobnie jak Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

  Ciekawie wygląda sprawa, przedstawiana przez szefa resortu środowiska prof. Jana Szyszko. chce by prokuratorzy przyjrzeli się m.in. działaniom PO-PSL w sprawie Puszczy Białowieskiej i zerwaniu umowy na dofinansowanie geotermii toruńskiej między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska a Fundacją Lux Veritatis.

  Natomiast MSWiA chce zbadania finansowania przez resort aplikacji Źródło.

  Ministerstwo Rozwoju domaga się wyjaśnienia nieprawidłowości stwierdzonych w systemie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, funkcjonującym przy polskich placówkach dyplomatycznych w wybranych krajach.

  Będzie się działo.
 • @kula Lis 66 12:51:14
  z tego co wiem, Frasyniuk nigdy nie był żadnym opozycjonistą - tylko konfidentem, gdy w końcu trafił do więzienia, to prowadził tam agitację połączoną z próbami werbunku. Znany jest też z kontaktów z tzw środowiskiem willi Baraniny we Wrocławiu, tam się krzyżowały ścieżki agentur, świata przestępczego i młodych leszczy-konfidentów dopiero zdobywających swoje szlify. To jest też środowisko w którym kręcił się Grzechu - "Dzie je Grzechu - czyli skąd Grzechowi nogi wyrastają". Wszystko to odbywało się pod patronatem Stasi - a kto trzymał patronat nad Stasi? Sami Swoi.

  słyszałem że jest decyzja o odtajnieniu zbioru zastrzeżonego - to powinno zakończyć wiele karier politycznych, mam nadzieję że również biznesowych
 • @Andrzej Tokarski 13:38:14
  Ja to wiem od 1982 roku kim był i jest Frasyniuk, Pinior i Szetyna( tak nazywał się gdy w Opolu do liceum chodził ten umysłowy tępak, ksywa w Liceum Oborowy, maturę dostał z łaski jako Ukrainiec, taki był tępy, a mgr zrobił zaocznie w wieku 30 lat będąc cynkciarzem na Placu Solnym we Wrocławiu, za zgodą SB) potem przechrzcił się na Schetyna by tak po niemiecku wyglądało..
 • @kula Lis 66 16:47:01
  chodzi o to by wszyscy wiedzieli
 • @Andrzej Tokarski
  Posłowie PO i N odpowiedzą za popełnienie przestępstwa? Prawnicy apelują do Ziobry o zbadanie sprawy przez prokuraturę. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, prawnicy ze Szczecińskiego Towarzystwa Dialogu o Prawie wysłali wczoraj wniosek do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, by ten zlecił prokuraturze zbadanie, czy posłowie okupujący Sejm dopuścili się przestępstwa. Ich zdaniem bezsprzecznie doszło tutaj do złamania prawa.

  Wszyscy byliśmy obserwatorami tego, co działo się w Sejmie od 16 grudnia. Nawet nie prawnicy mogli mieć daleko posunięte przypuszczenie, graniczące prawie z pewnością, że to, co się dzieje na sali sejmowej jest naruszeniem jakichś przepisów prawnych, mniejsza o to jakiej rangi, regulaminu czy ustawy

  —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl radca prawny Agnieszka Dąbrowska, wiceprezes zarządu Szczecińskiego Towarzystwa Dialogu o Prawie.

  Zwróciliśmy się do pana ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego, osoby uprawnionej w tym zakresie, aby podjął działania sprawdzające czy istotnie nastąpiło tutaj naruszenie prawa czy nie. Uchylamy się od jakichś ocen personalnych. Jako prawnicy i obywatele uznaliśmy, że takie wystąpienie jest zasadne

  —dodała mecenas.

  W treści pisma czytamy:

  Jako stowarzyszenie praktykujących prawników, na zasadzie art. 240 k.k. oraz art. 304 § 1 k.p.k. zwracamy się do Pana jako Prokuratora Generalnego o podjęcie przewidzianych prawem czynności wobec oczywistego podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 128 § 3 k.k. w warunkach art. 258 § 1 k.k., czyli grupy przestępczej przez osoby okupujące pomieszczenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Na oczach opinii publicznej grupa posłów przemocą wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej w ten sposób, że nie dopuszcza do wypełniania czynności, a co najmniej przeszkadza w czynnościach. Umyślność sprawców nie ulega wątpliwości, gdyż sami przyznają publicznie, że ich celem jest niedopuszczenie do wykonywania konstytucyjnych zadań przez Sejm. Dla bytu przestępstwa z art. 128 § 3 k.k. intencje sprawców, w szczególności przekonanie, iż mają rację, są obojętne. Istotne jest, że przemocą wywierają wpływ na czynności urzędowe. Publiczne lekceważenie obowiązującego porządku prawnego odbiera Polakom wiarę w podstawy demokratycznego państwa prawa. Stąd też prosimy o pilne zlecenie podjęcia czynności sprawdzających w tej sprawie odpowiedniej jednostce organizacyjnej prokuratury..

  http://wpolityce.pl/p/428009 Agnieszka Dąbrowska nie wyklucza, że wobec posłów blokujących mównicę sejmową mogą zostać wyciągnięte konsekwencje regulaminowe, w tym finansowe. Regulamin Sejmu zawiera bowiem zapisy określające sposób działania posłów w parlamencie, jego uprawnienia i obowiązki, ale i również pewne ograniczenia. Niezależnie sprawie powinna przyjrzeć się jednak prokuratura, ponieważ „poseł jest również obywatelem, i w stosunku do niego odnoszą się także ogólne przepisy ustawowe”.

  My po prostu tylko sygnalizujemy, że tego typu działanie naszym zdaniem wypełnia znamiona czynów określonych w tych artykułach. Nie do nas należy wypowiadanie się ostateczne. To jest nasza daleko idąca wątpliwość, czy nie zostało naruszone prawo. W świetle kamer takie ostentacyjne naruszanie prawa i to przez dłuższy czas jest w jakimś sensie dewastujące obraz jednego z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszego organu konstytucyjnego w państwie, czyli parlamentu

  —podkreśla wiceprezes zarządu Szczecińskiego Towarzystwa Dialogu o Prawie. Jak dodaje, czyny posłów opozycji były wyjątkowo gorszące.

  Nieskuteczne jest bronienie demokracji metodami niedemokratycznymi, czy bronienie, aby Polska była państwem prawa w sposób bezprawny. Byłby to pewien paradoks. W rękach pana ministra jest podjęcie określonych działań, czekamy na efekt naszego wystąpienia

  —kwituje Dąbrowska.

  Piotr Czartoryski-Sziler Komentarze pod linkiem http://wpolityce.pl/polityka/323242-nasz-news-poslowie-po-i-n-odpowiedza-za-popelnienie-przestepstwa-prawnicy-apeluja-do-ziobry-o-zbadanie-sprawy-przez-prokurature
 • @Andrzej Tokarski 19:35:01
  To syn ukropa niedobitka z Akcji Wisła osiedlonego pod Nysą, tylko jego Mama jest porządną kobietą i Polką.
 • @kula Lis 66 19:39:03
  to dobra wiadomość - pisałem o tym i apelowałem o to - musi być odpowiedzialność.
 • @kula Lis 66 20:02:13
  to są cenne informacje - dziękuję za wszystkie komentarze - są bardzo potrzebne
 • @Andrzej Tokarski 21:07:25
  To jawna zdrada, na to jest odpowiedni paragraf w KK! Więc prokuratorzy do roboty! Pomiot niedobitka lwowskiego żydoukraińca banderowca z UPA po Akcji Wisła, osiedlonego na Opolszczyźnie pierwotnie Szetyna a obecnie Schetyna przyznał w liście do szefa amerykańskiego MSZ, że poparł antypolską ustawę, za co prosił USA o ochronę. http://www.wyszperane.info/2016/04/15/schetyna-przyznal-w-liscie-do-szefa-amerykanskiego-msz-ze-poparl-antypolska-ustawe-za-co-prosil-usa-o-ochrone/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31