Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Żydzi się cieszą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FŻP o Trumpie - dla porannego otrzeźwienia

 

http://fzp.salon24.pl/789561,donald-trump-w-polsce-witamy-panie-prezydencie

 

 

Donald Trump w Polsce: WITAMY, PANIE PREZYDENCIE!

Dział: Polityka, Temat: USA

1526 70 0 A A A

 

 

Piątego i szóstego lipca Donald Trump będzie w Warszawie

 

image

 

Za kilka dni Polskę odwiedziprezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Z tej okazji warto podkreślić jeden aspekt jego prezydentury, który nabiera szczególnego znaczenia właśnie w Polsce.

Donald Trump jest pierwszym i jak dotąd jedynym w historii prezydentem Stanów Zjednoczonych, którego związek z Żydami jest całkiem wyjątkowy w sensie jak najbardziej naturalnie ludzkim, bo rodzinnym:prezydent Donald Trump jest ojcem, teściem oraz dziadkiem Żydów. Są nimi: jego córka Ivanka, jej mąż Jared Kushner, ich troje dzieci.

Ten osobisty związek, jest także powiązaniem z historią. Z historią Żydów, historią Europy, samą ideą historii.

Wnuki Donalda Trumpa są bowiem czwartym pokoleniem Ocalonych z Holokaustu: ich prababka - Rae Kushner, urodziła się i mieszkała przed wojną w Nowogródku (wówczas w Polsce, obecnie na Białorusi) i tam przeszła przez getto. Jej bliscy zostali zamordowani. Jej mąż, Yossel Kushner, był Żydem z Węgier. Oboje po potwornych doświadczeniach Holokaustu chcieli jednego: wyemigrować razem z Europy do Ameryki.

Większość obywateli USA to potomkowie imigrantów: tym razem potomek imigrantów z Niemiec do Nowego Świata - Donald Trump, odwiedza ziemię,na której z rąk niemieckichumierali przodkowie jego wnuków - Żydzi europejscy.

Jest w tym symbolika, która pobudza wyobraźnię. Sprowadza się to do nadziei, że istnienie lepszego świata, mimo wszelkich przeciwności, jest jednak możliwe.I przypomina o roli Ameryki w kształtowaniu i podtrzymywaniu tej nadziei.

Zresztą objęcie urzędu Prezydenta USA przez nowego zwycięzcę wyborów stwarza zawsze wiele wyjątkowych szans dla świata. Tak też jest w przypadku Donalda Trumpa.

Witając lidera państwa, które w XX wieku trzykrotnie uratowało Europę przed jej własnymi morderczymi instynktami (w czasie obu wojen światowych i w czasie Zimnej Wojny), tym razem witamy kogoś, kto ma dodatkowe i wyjątkowo mocne powody, aby - szczególnie w Polsce - odczuwać ogromną odpowiedzialność za losy świata.

Witamy, Panie Prezydencie!


 

Paweł Jędrzejewski
Olga Degani
Jakub Ciring
Mark Ebel
 

członkowie redakcji Forum Żydów Polskich


 

Czerwiec 2017

Opublikowano: 29.06.2017 05:55.

+ Zobacz poprzednie komentarze

doku

20

Czasem mam ochotę poszukać innego forum, bo zniesmacza mnie coraz większa dominacja hejterów tutaj, ale takie notki sprowadzają mnie na ziemię i pokazują, że nie jest ważne, ilu trolli się zbiegnie, ale to, jakie notki są zakładane. Odpowiadam z przyjemnością, mimo że troszkę bez sensu, ale czasem warto przyjemność przedłożyć ponad sens. Na wszelki wypadek nie będę czytać żadnych tutaj komentarzy, żeby nie zepsuć sobie przyjemności jaka pozostanie po przeczytaniu notki tak optymistycznej. Pozwolę sobie zacytować najpiękniejszy kawałek, żeby popławić się w tym optymizmie:

"nadziei, że istnienie lepszego świata, mimo wszelkich przeciwności, jest jednak możliwe. I przypomina o roli Ameryki w kształtowaniu i podtrzymywaniu tej nadziei"

... i, przy okazji, przypomina o roli Ameryki w odzyskaniu wolności przez nasz naród. To dzięki USA w 1989 roku Polska znalazła się w lepszym świecie - nasza nadzieja już się spełniła - już żyjemy w lepszym świecie. Kiedyś komuś, komu byłem wdzięczny, chciałem się odwdzięczyć, ale on mi powiedział: "Jeśli chcesz mi się odwdzięczyć, to spełnisz moją prośbę, a brzmi ona: zrób dla innych to, co ja zrobiłem dla ciebie".

My, wdzięczni Polacy, mamy obowiązek pomóc, tak jak Ameryka nam pomogła, innym narodom, które jeszcze nie znalazły się w lepszym świecie, ale tak jak my w 1981, mają nadzieję na wyrwanie się z piekła rosyjskiej niewoli.

"państwa, które w XX wieku trzykrotnie uratowało Europę przed jej własnymi morderczymi instynktami". Ten nasz nowy, lepszy świat nie jest jeszcze idealny. Bez Ameryki Europa nie byłaby bezpieczna. Rosjanie, Serbowie i Niemcy są nieustającym zagrożeniem. Opiece USA Europa zawdzięcza, że tyle już pokoleń Europejczyków urodziło się i wychowało w warunkach pokoju.

29.06.2017 16:24

+ Zobacz poprzednie komentarze

Janowalski

 

00

Obama przecież był Żydem.Matka Prezydenta - Stanley Ann Dunham była Żydówką i to spowinowaconą z wielkimi żydowskimi rodzinami. Jej rodzice: Madelyn Payne i Stanley Armour Dunham byli obydwoje Żydami a poprzez swojego ojca matka Baracka Husseina Obamy (tym samym sam Prezydent) była spowinowacona rodzinnie m.in.z: Żydem i b. Prezydentem Harry'm Trumanem; Żydem i b. Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem; Żydem i bardzo zamożnym brytyjskim bankierem Gustavem Anthony de Rothschildem (w prostej linii związanym bezpośrednio rodzinnie z Nathanem Mayerem Rothschildem współtwórcą finansowej potęgi Żydów niemieckich Rothscildów) i Żydem premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem (jego matka Janette Jerome była Żydówka i córka amerykańskiego finansisty).
http://blogmedia24.pl/node/14504

29.06.2017 21:35

artemida

52

Janowalski

Obama jest Żydem, a Trump nim nie jest, stąd ten intelektualny wysiłek autorów notki aby uczynić go ojcem, teściem i dziadkiem Żydów. To nie jest groteska, ale przepowiednia tego co nas czeka w niedalekiej przyszłości: "nie jesteś Żydem, a więc jesteś NIKIM" - mówi nam dzisiejsza notka Forum Żydów Polskich.

Twórcy ustaw norymberskich palili nas w piecach. Nieliczni ocaleni uciekli z tej nieludzkiej ziemi do PRAWDZIWEJ KRAINY WOLNOŚCI I DEMOKRACJI", a teraz NASZ teść i dziadek przyjeżdża tu aby ustanowić Nowy Porządek Świata. A ty Polko, Polaku - lepiej przejdź na judaizm, albo pogrzeb w swoich genach aby odkryć, że też jesteś Żydówką/Żydem - bo tak będzie lepiej dla Ciebie, twoich dzieci i wnuków. Amen.

29.06.2017 22:11

kmiotek

 

41

my Polaczki mamy nienawiść rasową do Żydów w mleku matek
my wymordowaliśmy więcej waszych przodków niż Niemców
Aushwitz to był polski obóz zagłady Żydów a nie Polaków
przez wieki byliście prześladowani w tym kraju antysemitów
więc co Was tu jeszcze trzyma? nasz antysemityzm i ciemnogród?
zostawcie nas i do Ameryki albo na Synaj, tam wolność i demokracja!
tam pieniądze i wielu wyznawców złotego cielca, i lichwy i geszeftu światowego
dla Was Człowiek-Bóg to wasz wróg tak jak i my wszyscy którzy Go wyznajemy
wy już macie mesjasza, złotego cielca, który daje wam władzę nad światem
my przy was to insekty, bydło rzeźne w najlepszym wypadku
zostawcie nasze mrowisko nam samym
idźcie do "lepszych"

29.06.2017 23:15

qwardian

 

00

Po to Kościuszko z Pułaskim założyli Stany Zjednoczone, żeby pracowity nordycki człowiek na nim budował za żydowskie pieniądze i przy okazji dawał pracę nielegalnym Polakom. Tutaj zadziałał Plan Boży...

30.06.2017 02:06


 

zacytowałem część komentarzy - całość pod linkiem

KOMENTARZE

  • Opozycja nie dostała zaproszeń na wystąpienie Trumpa. „Organizatorem jest ambasada USA”
    https://pbs.twimg.com/media/DDkWJEDW0AEribt.jpg
  • @Husky wnuczka Millera ma kolczyk w nosie oraz liczne tatuaże m.in. na szyi.
    https://img.wprost.pl/_thumb/7e/6c/881f51396ca015a5ccf597c04e5c.jpeg
    Czy ten metal w nosie, to tak jak u nierogacizny, zabezpiecza uprawy w ogrodzie?? Żydówki ładne tylko jako nastolatki!. Potem garbate nosy, gardziele, dupy i klocowate kopyta!...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31