Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 3151 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Oszuści kryminalni i - szczyle

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

jak w tytule - nic dodać

 

 

 

 

art.286/1 Kodeksu Karnego Rzeczypospolitej Polskiej:

 

„kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu, lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

 

 

W sprawie ustawy 477 i aktów powiązanych – bo tego dotyczy ten tekst – spróbujmy na początek zauważyć pozytywy. Co prawda nie ma ich wiele, ale gdyby było wiele, nie byłoby sensu czegokolwiek pisać, gdyż – i tu przytaczamy pierwszy pozytyw: przemianę, miejmy nadzieję, że nie chwilową, redaktora Rafała Ziemkiewicza – cyt: „polski premier wspólnie z polskim prezydentem powinni powiedzieć żydom i Amerykanom : „takiego wała, jak Polska cała!” i pokazać im „gest Kozakiewicza”. Gdyby było jak trzeba to by powiedzieli: TAKIEGO WAŁA!

 

Drugi pozytyw, to postawa innego prominentnego publicysty, dotychczas w szeptanej propagandzie określanego jako ciężki filosemita – red. Stanisława Janeckiego. Również ten dziennikarz nie szczędzi bardzo krytycznych i cierpkich uwag pod adresem zarówno środowisk żydowskich, polityków amerykańskich, oraz rodzimych, pożal się Boże, chłystków politycznych.

Redaktor Ziemkiewicz doczekał się nawet zapowiedzi audycji z udziałem rabina Szubrawca (czy jakoś podobnie) z dyskusją na temat: czy antysemita Ziemkiewicz może występować w telewizji publicznej. Do audycji (i banicji) co prawda na razie nie doszło, ale znając „twardy” kręgosłup Jacka Kurskiego – wszystko przed nami.

 

Tak czy inaczej – ponieważ dotąd nie jedno cierpkie słowo poświęciłem red Ziemkiewiczowi i jego zdolnościom manewrowym pozwalającym przez dziesięciolecia unikać tego co w polskiej polityce najważniejsze – i nie zauważać głównego gracza – bardzo odwagę redaktora doceniam.

 

Redaktor Ziemkiewicz powinien dostać order ”Odważnego Wśród Narodu, Który Pejsatego Złodzieja Miał Odwagę Nazwać Pejsatym Złodziejem”.

 

Amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego w Polsat News: Minister Czaputowicz powinien zwrócić uwagę, że ustawa 447 jest niezgodna z amerykańską konstytucją – w art 1/8 są określone kompetencje Kongresu i nie ma tam żadnego elementu mogącego uzasadniać tak bezprzykładną ingerencję w sprawy innych krajów.

 

Zatem Ustawa 447 jest niekonstytucyjna – więc jest bezprawna.

 

Pretekstem do zaproszenia p. Wróblewskiego miała być wypowiedź posłanki Pawłowicz w tej sprawie, też bardzo stanowcza i bardzo krytyczna, wręcz alarmistyczna – tu się jednak kończą pozytywy.

 

 

Przejdźmy zatem do szczyli.

 

W tej sprawie wypowiadali się dotąd dwa „wysocy” przedstawiciele Polskiego rządu: minister spraw zagranicznych Czaputowicz (moim zdaniem mógłby się nazywać Ciaputowicz lub Kaputowicz – nie jest dobrze, gdy minister SZ państwa chcącego uchodzić za poważne już na pierwsze wrażenie przypomina starego wyleniałego spaniela którego dopiero co właśnie zbiła pani i wrzuciła do basenu). Kiedyś pisałem w proroczym widzeniu, że zatęsknimy za Waszczykowskim – myślę, że byłby lepszy od obecnego szefa MSZ.

 

Drugim był wicepremier Gowin – to dla mnie postać niezmiernie tajemnicza. Od lat przyglądam się mu jak snuje się (jak smród po gaciach?) po polskiej scenie politycznej i zastanawiam się: skąd on się wziął? Jaką ma (oprócz rozdętego ego) jedną choćby zaletę? Kto na niego głosuje? W czyim imieniu występuje? I uwierzcie mi Państwo - nie wiem.

 

Obaj ci światli inaczej mężowie wyjaśnili swoim rodakom, że po pierwsze nie ma sprawy, ta ustawa nas nie dotyczy, nie powinniśmy się przejmować, to nie nasza sprawa i tak dalej w tym stylu. A po drugie nie ma sprawy...

 

Taka postawa każe jako zasadne postawić pytanie: czy to są idioci? Czy obcy agenci? A jeżeli idioci, to dlaczego są u władzy? A jeżeli agenci, to dlaczego są u władzy? I czyi to są agenci? A jeżeli agenci, to dlaczego ABW się nimi nie interesuje, wywiad, kontrwywiad? Czy służby mają zakaz?

 

Są też dalsze pytania. Gdzie jest w tej sprawie premier – ten co, jak sam twierdzi, ma braci, starszych braci żydów. Dlaczego milczy? Dlaczego nie pokaże gestu Kozakiewicza? Gdzie jest pan prezydent, ten co ma gębę (coraz bardziej upasioną i żuchwy rozrośnięte) pełną frazesów, pełną patriotyzmu, bogoojczyźnianego patosu, sztandarów, żołnierzy wyklętych i walki o Polskę. Nie obawia się że Żołnierze Wyklęci mogą wstać z grobów by skopać mu tyłek? A kto wie czy łba nie ogolą i nie postawią pod ścianą?

 

Gdzie prezes Kaczyński? Czy już ostatecznie przełknął śmierć brata i wchodząc w pakt z jego mordercami postanowił sprzeniewierzyć się tak Polsce jak i wszystkim Polakom którzy mu zawierzyli?

 

Dlaczego milczą? Dlaczego milczą inni politycy? Gdzie Kukiz? Gdzie politycy Kukiza? Gdzie marszałkowie Sejmu, Senatu?

 

CZY TEŻ JESTEŚCIE OBCYMI AGENTAMI – że milczycie?

 

 

Za chwilę dowiemy się że cena za sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest taka, że czas Układu Warszawskiego i podległości ZSRR będziemy wspominać jak czas mlekiem i miodem płynący.

Że rakiety, samoloty, śmigłowce, sprzęt dowodzenia owszem (choć drogo) kupimy, ale tylko wtedy, gdy spłacimy żydowskie żądania. A one nie liczą się już w dziesiątkach miliardów dolarów. One liczą się już w setkach miliardów dolarów - i rosną. I jeżeli zaczniemy płacić cokolwiek, będą rosły nieustannie - aż do ostatniej wolnej działki gruntu.

 

A jeżeli nie spełnimy roszczeń żydowskich kryminalistów, to nic nie dostaniemy, wylecimy z NATO, wypchną nas z Unii Europejskiej. I będziemy prosić Boga, by Rosja jakoś skonfliktowała się przez Syrię i Iran z Izraelem – bo to będzie jedyna szansa, że Putin nie przyklepie Judeopolonii i Judeoukrainy na amen. Uciekliśmy z obozu sowieckiego w tak idiotyczny sposób że naszą ostatnią szansą okaże się postsowiecka Rosja – bez dwu zdań po same uszy umoczona w zbrodnię smoleńską. Trudno o bardziej upokarzającą perspektywą – i bardziej oskarżycielską pod adresem naszych „elit” politycznych.

 

A tymczasem – i to szczególnie warte odnotowania, zwłaszcza w świetle ustawy degradacyjnej, która jednak nie całkiem umarła i ponoć ma być reanimowana – tymczasem minister Błaszczak poleciał do USA i prosi o więcej wojska amerykańskiego w Polsce. Czyli prosi o bratnią pomoc.

Czyżby się obawiał, że jak się naród zorientuje że został sprzedany żydostwu, to polskie wojsko go nie obroni? Więc na wszelki wypadek ściąga obce czołgi?

 

Czy czegoś nam to nie przypomina? Błaszczaka jednak nie da się zdegradować, bo nie ma z czego... Pozostaje Trybunał Stanu – dla wszystkich którzy milczeli i godzili się na żydowską grabież, na jej plany, zupełnie już jasno widoczne w całej swej żarłocznej obŻYDliwości.

 

Trzeba również zauważyć jeszcze jeden aspekt tej sprawy – prawno–karny na gruncie obowiązującego prawa karnego.

 

Wszyscy ci politycy z racji pełnionej za nasze pieniądze i z naszego pełnomocnictwa funkcje – mają OBOWIĄZEK wiedzieć, że wszelkie roszczenia wobec Polski są bezprawne i bezzasadne. Wynika to z zawartych przez Polskę (i przez inne kraje) umów międzynarodowych min z 1960 roku z USA, z których to Polska się wywiązała spłacając część roszczeń na nią przypadającą. I ten temat jest formalno-prawnie zamknięty.

 

Więc każde roszczenie składane obecnie jest bezprawne i stanowi – o ile nie jest wynikiem pomyłki - przestępstwo. Więc każdy, a w szczególności urzędnik publiczny, powinien najpierw przywołać do porządku występującego z roszczeniem – a w razie podtrzymywania przez niego nieuprawnionego roszczenia – zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa umyślnego. A Prokurator Generalny – bez dwu zdań jedna z najjaśniejszych postaci Dobrej Zmiany – powinien dołożyć starań, by prokuraturze nie zabrakło determinacji w ściganiu przestępców-oszustów, kimkolwiek są i skądkolwiek pochodzą.

 

Natomiast – i to też bardzo ważny aspekt – o ile, mimo wiedzy, urzędnik publiczny, w tym premier, prezydent, marszałkowie, posłowie etc – MILCZĄ – to w ten sposób staję się współwinnymi, i powinni odpowiadać karnie za współudział w przestępstwie opisanym na początku tego felietonu.

 

 

Jestem jednak jak najdalszy od - co się niektórym zdarza – potępiania w czambuł całej Dobrej Zmiany. To nie tak – zresztą tak czy inaczej to był i jest nadal najlepszy z możliwych wyborów. I bardzo dobrze że doszło do takiego starcia jak obecnie – oraz do takiego odsłonięcia przyłbic. Jak nigdy dotąd wiemy kto jest kim i w czyim imieniu działa. Nie jest też żadnym rozwiązaniem, do czego namawiano kiedyś i ostatnio znów się takie głosy pojawiają – taki czy inny bojkot wyborczy. Takie pomysły mogą promować jak w głównej tezie tej notki: albo idioci – albo obcy agenci. Nikomu innemu nie powinno zależeć na promowaniu politycznej bierności obywateli. Po prostu tak czy inaczej ktoś zostanie wybrany i ktoś dostanie władzę. Jeżeli zrezygnujemy z uczestniczenia w tym procesie – sami sobie będziemy winni.

 

 To jest tak- wracając do Dobrej Zmiany - jak z państwami - mamy nazwy, herby sztandary, odrębne języki, często odrębną walutę. Natomiast rzeczywiste grupy wpływów są ponad tymi umownymi symbolami. Są zwykle ponadnarodowe i ścierają się na ponadnarodowych frontach. To samo jest w Polsce na polskiej scenie politycznej. W PISIe (bo ten jest dla nas najistotniejszy) aż huczy od walk wewnętrznych. W obozie Dobrej Zmiany jeszcze bardziej – bo jest szerszy, obejmuje koalicjantów i prezydenta. Z naszego punktu widzenia Dobra Zmiana, to Ziobro, Pani Szydło, ta flanka. Prezydenta zdefiniowałem kiedyś w innym tekście jako gubernatora, kto chce sobie poszuka – pan Duda nie powinien mieć szansy i zaszczytu drugiej kadencji, nie powinien istnieć później w tym kraju w polityce. Jak z tą dziewczynką, co ją Stalin pytał: a skolko tebia let, diewoczka?

 

Sziest!  

 

Sziest?... no, i chwatit... -           ale wcześniej Trybunał Stanu.

 

 

 

 

dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • to był i jest nadal najlepszy z możliwych wyborów.
  5*
 • @Husky 18:06:04
  Czyli, że pisizm i polin to ten najlepszy wybór ?
 • Edward Wojciech Jesman
  Szanowny panie Edwardzie.
  Jak mam się pod czymś podpisać, to muszę wiedzieć pod czym składam swój podpis.
  Konkretnie, chcę znać ustawę jaką mam oprotestować, jej treść, a nie jedynie jej numer.
  Pozdrawiam

  Odpisując na e–mail, jak niżej:
  ———————————————–
  Dear members of Polonia organizations,

  Enclosed below is the letter to President Trump. The letter urges President Trump to veto Act S.447, which was passed by U.S. Congress on April 24, 2018. I’m asking that all Polonia organizations in U.S. sign this extremely important letter. Our united action in this matter, our voice in defense of Poland must be heard. The organizations joining us in signing the letter shall email me your decision not later than May 1, 2018. We need the name of the organization, the first and last name of the signatory plus his/her official position within the organization.

  Edward Wojciech Jesman
  president@pacsocal.org,
  310-291-2681 cell

  April 25, 2018

  The President
  The White House
  1600 Pennsylvania Avenue NW
  Washington, DC 90500

  Dear Mr. President,

  We, the Polish Americans stand united today in our absolute rejection of Act S. 447, which was passed by the U.S. Congress on April 24, 2018! Poland is unquestionably the main target of that Bill. We urge that you VETO this grossly flawed UNJUST bill! Here are the reasons:

  • Signing into law S. 447 would violate the terms of the 1960 Treaty between the United States and Poland. Poland has already compensated American nationals whose assets had been nationalized by the Polish Communist government and the United States has indemnified Poland from any additional claims and compensation demands. Poland has also signed similar agreements with twelve (12) other Western European countries and Canada.

  • S.447 aims to enrich private Jewish American groups, which make absurd, unfounded claims for hundreds of billions of dollars, against Poland. Your signature under the Bill would legitimize extralegal demands of compensation and/or” restitution of the heirless property”, a concept which carries a contradiction in terms, and which constitutes a departure from the existing law and the Western legal tradition. Heirless property always escheats to the state, and the groups attempting to make claims are not successors of the Polish citizens murdered by Germany between 1939 and 1945.

  • If signed into law, the Bill S.447 would destabilize and weaken Poland, the most important strategic ally of the USA in Europe. The universal uproar, which the passage of the Bill created in Poland, has damaging effect on the image of the U.S. in Poland. The S.447 obstructs the U.S. national security interests in Europe.

  • Act S. 447 discriminates against Polish Holocaust Survivors. It advocates on behalf of just one group, Jews, and leaves out members of other ethnic and religious groups who were also subjected to the genocidal policies carried out by Germany during WWII.

  • Poland has resorted to various means in order to return properties to their rightful owners, regardless of their ethnic background. Tens of thousands of people with legitimate title claims – regardless of their ethnic origin – have recovered their properties through the court system pursuant to the existing private property law. Over 2500 Jewish religious and communal properties in Poland have been returned or compensated for since 1997 when the community and religious organizations property law was enacted.

  • Poland was the main victim of German genocidal policies during WWII. The Bill treats Poland and her citizens as perpetrators of the Jewish Holocaust rather than another victim of World War II (“WWII”) German aggression and genocidal policies. Poland suffered the most of all countries during WWII. Poland lost 3 million ethnic Poles and 3 million Polish Jews and experienced physical destruction like no other European country. After the war, Poland was placed under the Soviet brutal oppression for over forty years as a result of 1945 Roosevelt – Churchill – Stalin agreement in Yalta.

  Mr. President, justice for all of the Polish victims and their descendants, and for Poland in the reparations due to the German genocidal policies of WWII calls for your VETO of Act S. 447.

  Sincerely,

  Edward Wojciech Jesman,
  President
  Polish American Congress
  of Southern California
  president@pacsocal.org, 310-291-2681 cell

  e
  Polish American Congress of Southern California | 3400 W Adams Blvd, Los Angeles, CA 90018
  Update Profile | About our service provider
  Sent by president@pacsocal.org in collaboration with
 • @provincjał 19:01:22
  znasz lepsze o PIS-izmu
 • @Husky 20:22:03
  Ci z PO PiSu nie trawią. Przegrali, stracili, nie mają szans na POwrót.
  Jednym słowem już po nich.
  Może nawet w następnej kadencji nie załapią się do sejmu
  Zgadzam się z autorem, że jakikolwiek bojkot wyborów to skrajna głupota.
  Trzeba głosować, ale nie na Dudę, nie na Gowina.
 • Gowin:
  Musimy być wrażliwi na żydowski punkt widzenia
  https://www.youtube.com/watch?v=sUMStzsu4MI&t=255s
 • @Oświat 20:31:00
  Jak daleko posunie się Totalna Targowica aby kąsać PIS - skoro są w stanie deptać po plecach niepełnosprawnych, to znaczy, że są zdolni do wszystkiego. Skoro są zdolni do wszystkiego - są nieobliczalni. Skoro są nieobliczalni - trzeba ich leczyć. Tylko jaka szpryca pomoże?
  A tak poza tym, mówię Wam, że PO i Nowoczesna to jedno wielkie gówno jest. Za pieniądze, sławę i karierę, wszystko na sprzedaż, a ludzie to kupują.

  ps.
  na dobry humor

  Jak powstaje Jamnik

  https://pbs.twimg.com/media/Db85zMsWAAEuUym.jpg
 • Amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego - Łajzy Wałęsy??
  .


  Amerykanista - Co to za fach?

  Ile lat mieszkał i uczciwie pracował w Ameryce?


  Czy ma kontakty z Amerykanami Patriotami?

  Czy zna prawdziwą historię powstania Ameryki?

  Czy zna różnicę pomiędzy USA a US??
  - wracając do Dobrej Zmiany  http://m.neon24.pl/093662c0fa271a0c42637858838882fc,0,0.png


  .
 • Autor Gdyby nie było fałszywej ordynacji wyborczej.
  .
  A konstytucja nie chroniła immunitetem fałszywych wyborów panowałaby demokracja.

  Pozdrawiam.
 • @wercia 20:42:23
  Wicepremier Gowin: Usłyszałem w USA, że jeżeli rozwiążemy problem nieporozumienia z ustawą o IPN, to stałe bazy powstaną w ciągu 2-3 lat

  https://wpolityce.pl/polityka/392286-wicepremier-gowin-uslyszalem-w-usa-ze-jezeli-rozwiazemy-problem-nieporozumienia-z-ustawa-o-ipn-to-stale-bazy-powstana-w-ciagu-2-3-lat

  Ps...Jak powinna brzmieć ustawa o IPN nienaruszająca wrażliwości żydowskiej? Co zrobił Gowin w USA w sprawie JUST. W jaki sposób wykazywał niepokój? Kto za te bazy zapłaci? Gowin, proszę się podać do dymisji. Czy ja dobrze widzę? Gowin chce sprzedać godność Polski za bazy USA? Powinien powiedzieć Amerykanom żeby wsadzili sobie te bazy w dupę, Polska nie da się szantażować, Uważaj Gowin i PiS bo skończycie źle. Szabesgoj właśnie powiedział, że jeżeli połkniemy azjatycki kał, to będziemy mogli robić za dalej za popychadła. Co za hańba! Jeżeli chcecie Polskę sprzedać żydom za bazy amerykańskie to kto na was będzie głosować ?- Polacy na pewno nie! Jesteście hańbą Narodu Polskiego. Przyjdzie dzień, że Patrioci was rozliczą..Juda, Gowin, żyd Gliński i cała wasza paczka plamicie pamięć Polskich Bohaterów..Naród wam na ręce patrzył będzie..Polin nigdy! Pamiętajcie, że USA nie jest naszym przyjacielem lecz okupantem który pilnuje żydowskiego interesu na całym świecie i w Polsce też. Przebierający nogami szabesgoj 300 mld USD nie będzie do wypłacenia w rok czy dwa, a i władza nad terytorium nad Wisłą musi być sprawowana żelazną pięścią, by się czasem tubylcy nie zbuntowali przeciw nowym podatkom i osiedleńcom. Gowin mówi o tym, że za 17 tys. nie jest w stanie przeżyć do pierwszego i ma czelność wypowiadać się na temat finansów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów? Francuzi sprzedali dane swoich internautów amerykanom za możliwość eksportu serków pleśniowych a my mamy sprzedać swój honor za kilkuset Jankesów w Polsce? Chyba żydów popieprzyło do końca !

  Wstęp do okupacji Polski! ..

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4203

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930