Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
313 postów 2627 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Hańba i upokorzenie -czyli dlaczego w 2015 wyprowadzono kozę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

trudno jest znaleźć słowa nie będące przekleństwami

 

Hańba i upokorzenie – czyli dlaczego w 2015 wyprowadzono kozę

 

To co się dziś wydarzyło w tzw Sejmie wprost zapiera dech w piersiach. Nadzwyczajne w trybie pilnym zwołane posiedzenie – pod pretekstem wprowadzenia tzw ustaw śmieciowych – posłużyło do przewalenia na rympał, na chama narzuconej przez Izrael i Waszyngton (czyli dwu największych międzynarodowych bandytów i awanturników) nowelizacji ustawy o IPN.

 

Ponieważ oprócz tego równolegle prowadzone są inne tajemnicze operacje, jak budowa Centralnego Portu Lotniczego, pozwalającemu przypuszczać ze względu na planowany obszar wykupu ziemi, że obok lotniska powstanie coś, co można nazwać City Tel Avivu przeniesionym do Polski, utworzenie z Polski jednej wielkiej wolnej strefy ekonomicznej (przecież nie dla polskich przedsiębiorców), wcześniejsza masowa wycinka drzew (Szyszko) pozwalająca uzyskać ogromne tereny pod zabudowę, masowe choć przeprowadzane cichaczem wprowadzanie na rynek polski firm izraelskich, w tym w newralgiczne dla działania państwa struktury, jak choćby zaopatrzenie w wodę, czy choćby tajemnicza epidemia ASF – która skutecznie pozbawi naród bazy żywieniowej, jakby się narodowi zachciało brykać i szarpać wędzidło. Skutecznie, bo i świnie zostaną wybite – i dzika w lesie nie uświadczysz.

 

Do tego takie smakowite drobiazgi: np. gdy narodowi machano przed oczami piłką, biało czerwonymi koszulkami i grzano balon absurdalnego piłkarskiego patriotyzmu, w tym czasie (kilkusekundowa migawka w Polsat News, zdecydowanie najlepszej stacji informacyjnej) jechał przez Polskę pociąg na konferencję Innova 18 – pociąg pełen bardzo z siebie zadowolonych przedsiębiorców.. z Izraela. W towarzystwie, co przybliża niemałą i nieprzypadkową rangę tego przedsięwzięcia, niesławnej pamięci ambasador Azari. Tu hipnoza piłeczką futbolową – a tam poważne interesy.

 

Gdzieś w tle zamarła sprawa ustawy reprywatyzacyjnej – trudno w obecnej atmosferze morawiecko-izraelskiego braterstwa przypuszczać że ostatecznie przybierze ona kształt inny, niż oczekiwany przez „braci” pana premiera z wielkim nosem. Przypominam, że pan premier o izraelitach mawia „bracia” - natomiast nigdy tak nie mawia o Polakach. Widocznie nie odczuwa takiej potrzeby.

 

Tak to z grubsza wygląda, więc możemy przejść do kozy. Parę lat temu wieszczyłem, że bardzo możliwa jest taka operacją, że obdarowano nas bandą złodziei i zwykłych kanalii u władzy po to, by po ich odejściu przejął władzę nasz, polski, katolicki, patriotyczny, zasuwający na kolanach do kościoła, szklący nam oczy żołnierzami wyklętymi, Armią Krajową, Inką, PIleckim itym podobnymi dopalaczami,  rząd. Raczej Łżąd.

 

I żebyśmy się cieszyli – i utracili czujność.

 

A wszystko po to, by tam gdzie nie mógł nas wprowadzić rudy bandyta ze swoją bandą – bo nawet tak głupi i bezrefleksyjny naród jak polactwo, mógłby się zorientować i zbuntować – tam wprowadzi nas nasz polski... itd. czytaj jak wyżej. Wprowadzi nas do żydowskiego obozu pracy. Pod nadzorem ściągniętych tu - dla naszego bezpieczeństwa, oczywiście - wojsk amerykańskich. I stojących za granicą wosk postsowieckich, którzy przecież się z amerykanami nie pobiją. W końcu po coś Bibi nieustannie kolęduje do Władymira Władymirowicza. I dziesiątek tysięcy agentów Mossadu operujących na terenie Polski. I przy milczącej akceptacji UE.

 

Tak więc rudą kozę wyprowadzono, naród się cieszy, że ma swój rząd i swojego prezydenta – a PIS nas prowadzi i wprowadzi – jak tę żabę, co ją trzeba powoli gotować.

 

Tragiczna absurdalność tej sytuacji polega na tym, że na scenie politycznej NIE MA takiej – liczącej się - siły na którą można by postawić. Jest jakaś frakcja w PISIe koło pani Szydło i Ziobry – ale pani premier już jest odstrzelona, a Zbynek może zostać odstrzelony w każdej chwili – prawdopodobnie to będzie właśnie cena pojednania z UE.

 

Naprawdę źle to wygląda.

 

Dziękuję za uwagę.

KOMENTARZE

 • Rzadko kiedy
  wbijam "5" z tak dużymi jednoczesnymi: przekonaniem i bólem.
  Nic do dodania do tekstu.
  "Boże, rządco i panie świata..."
 • Cyrk
  Przed tym cyrkiem w Sejmie, Senacie i u Prezydenta, mogliśmy obserwować wielką aktywność Izraela w Polsce.

  https://www.salon24.pl/u/stan35/873088,kalendarium-wydarzen-na-linii-iiirp-izrael-diaspora-zydowska

  Ostatnio poinformowano, że PLL LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały w poniedziałek 4 czerwca w Sydney memorandum rozpoczynające współpracę przewoźników. W przyszłości ma ono doprowadzić do tzw. umowy code-share, na mocy której jedna linia lotnicza przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez inną linię.

  Przypomnieć należy, że na początku lat 90-tych XX wieku była prowadzona operacja przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela via Warszawa, ochraniana przez specjalnie powołaną jednostkę wojskową GROM i finansowana z afery ArtB czyli z pieniędzy ukradzionych z państwowych wtedy polskich banków.

  Obecnie Izrael i USA szykują się do wojny z Iranem i dlatego przygotowywana jest operacja przerzutu Żydów z Izraela do Polski drogą lotniczą(LOT uruchomił dużo nowych połaczeń z Izraelem, zamówił sporo nowych samolotów w USA(dwa już dostarczono do Polski i z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pomalowano w barwy narodowe.

  Porozumienie code-share ułatwi finansowanie lotów Żydów z Izraela do Polski przez PLL LOT(bilety wystawione przez EL-AL będą ważne w PLL LOT).
  Nikt nie będzie informował opinii publicznej, czy EL-AL zwróciły pieniądze PLL LOT za przewóz Żydów do Polski.
 • Polska konkwistadorska
  (a nie mówiłam?)

  „trudno jest znaleźć słowa nie będące przekleństwami”

  Takich słów po prostu nie ma.

  Przy takim procederze sejmowym posłowie byliby w stanie przegłosować każdą zdradę i podłość, włącznie z oficjalnym poddaniem terytorium Polski Izraelowi USraelowi i zmiany nazwy Polski na Polin. Po co oni się jeszcze szczypią?
  https://youtu.be/BisVPjIFeT8
 • @bez kropki 19:10:38
  - tym razem pozostaje jedynie poczucie bezsilności
 • @35stan 20:15:55
  rzygać mi się chce jak widzę te reklamy "dwa miasta itd"
 • Fellieton pełen użytecznych uwag.
  Z 3 notek o katastrofie ustawodawczej, Pana notka jest najbardziej wartościowa. Warto ją przeczytać i przyswoić spostrzeżenia.
  Gdy uśredni się czas publikacji, czyli jutro spojrzę ile dostał Pan czytelników.
  Może nastał już czas dla Demokracji Kulistej?
  Myślę, że nie.
  Pozdrawiam
 • @Lotna 20:55:55
  analizując szczegółowo dzisiejszą nowelę nie sposób nie zauważyć że miałaby ona pewien sens, gdyby nie kontekst który opisałem, a Stan uzupełnił.
  Przepisy karne i tak były fikcją, a rzeczywistą dolegliwością mogą być odszkodowania zasądzone na drodze cywilnej

  Sęk w tym, że zmusiwszy rząd do ustępstwa i tak nas oszukają - trzeba pamiętać, że w tle jest ustawa 447, 1022, zobowiązania Kongresu z nich wynikające, nasza ustawa reprywatyzacyjna.

  Z ich strony są bezwzględni skuteczni gracze a z "naszej" w najlepszym wypadku infantylni idioci a najprawdopodobniej bardzo mocna agentura
 • @Andrzej Tokarski 21:46:04
  Zostaje uruchomić grę patriotyczną "rozpoznaj swojego żyda"...

  A CO z nim (Polaku!) zrobisz, jak już rozpoznasz, to Twoja sprawa.
  Możesz się przysłużyć Narodowi, dezintegrując lub wypłaszając z Polski "unego"...

  Na demonstracje masowe une i władza są gotowi, a na "wariant muzułmański"? Gdzie każdy "kowalem losu Narodu"?
 • @AgnieszkaS 21:46:17
  zachęcam by jednak Pani rozdzieliła działania p Szyszki w sprawie kornika od skutków ustawy umożliwiającej masową wycinkę zdrowych drzew w całej Polsce

  Sprawa kornika jest jedyną w której poparłem działania p Szyszki - zresztą raczej deklarację niż działania, bo w rzeczywistości skupiano się na wycince i wywozie drzew - a korę z kornikiem zostawiano w lesie nawet nie paląc. Więc chyba jednak nie chodziło o kornika tylko o biznes.

  W każdej innej sprawie uważam p Szyszkę za szkodnika dużej wagi i z wielką ulgą przyjąłem jego dymisję - podobnie jak Macierewicza
 • @adevo 21:50:52
  z podziękowaniem za dobre słowo
 • @laurentp 21:57:24
  niestety niewiele można zrobić - poza ukłonem z czapką w garści i jednoczesnym przeżuwaniem przekleństw w zębach...
 • @AgnieszkaS 21:46:17
  Rozmawiałem z leśnikiem, który mi naświetlił problem kornika. Po pierwsze, dotyczy to obszaru leśnictw wokół Białowieży, lecz nie terenu Parku Narodowego. Kornik czyni szkodę świerkom. Wycinać drzewa zainfekowane należy do maja, ponieważ wtedy kornik się rozprzestrzenia w proporcji z jednego drzewa na 30. i czyni to 3 razy w roku
 • @LeAN 00:51:15
  "Rozmawiałem z leśnikiem"

  Leśnicy są członkami potężnej korporacji co czerpią ogromne zyski z polskich lasów. Oczekiwać od nich obiektywności jest bardzo naiwne.
 • @Andrzej Tokarski 21:59:19
  " Więc chyba jednak nie chodziło o kornika tylko o biznes."

  Oczywiście, że chodzi tu tylko o biznes. Reszta to jest zasłona dymna.
 • Wymienić posłów!
  http://i63.tinypic.com/5d80aq.jpg
 • @Andrzej Tokarski 21:52:03
  Oczywiście, ustawa była bezzębna, ale wszyscy wiemy, że nie o to chodzi, a to, co miało miejsce w sejmie - tak jak Pan powiedział, po prostu zapiera dech. Jeśli tak przeprowadza się nowelizację - absolutnie wszystko jest tam możliwe.
 • @Robik 01:55:52
  Urban kpi sobie z Polaków - i co zrobi rząd?

  http://i68.tinypic.com/2j5fdwn.jpg
 • @Autor
  Wzbudza mnie pańskie podejście.
  Bo sprawy są oczywiste, a pańskie wywnętrzanie się niczego nie zmienia.
  Potrzeba własnej idei współżycia, a organizacja wg żydowskich zasad musi prowadzić do złych wyników.
  Problemem jest, że ci najbardziej zajadli krzykacze nic nie chcą sami robić, a przykładem jest choćby powołanie stowarzyszenia blogerów.
  Pyszczenie bez jakiejkolwiek propozycji przeciwdziałania - jest przeciwskuteczne: to tylko rodzaj zaworu bezpieczeństwa dla rządzących.
 • @adevo 21:50:52
  Może nastał już czas dla Demokracji Kulistej?

  Demokracja Kulista posiada najdoskonalszy kształt równowagi.

  Wobec, chwili gdy konstytucja pozwala na pochyłą platformę demokracji bez możliwości zrównoważenia. Realna możliwość na początek, a podstawowa płaska równowaga w poziomie może przerwać kiprowanie Polaków.
 • @Andrzej Tokarski 21:45:01
  Wolałbym chwycić za broń i iść na wojnę niż zostać tak poniżonym jak wczoraj. Żołnierze AK, NSZ, etc... przewracają się w grobach .... teraz dopiero okaże się jakich mamy przyjaciół w USA, Izraelu. Trzeba tylko jeszcze na żądanie UE wycofać się z wszystkich wprowadzonych ustaw sądowniczych, może niewolnicy dostaną kasę z unijnego stołu. No, i oddać władzę platformie, a wszyscy będą wkoło zadowoleni, oprócz ... Polaków którzy nie po to wybrali ten rząd.
 • @brak słów
  "Przestańmy własną pieścić się boleścią."
  1)
  729 Izrael, nie kupować produktów z tym kodem.
  590 Polska, kupować produkty z tym kodem.
  2)
  nagłaśniać działania skrajnych żydofilów z PiS(raela) koniecznie podkreślając, że PO to też nie jest żadna alternatywa (idą wybory, głosujcie na nowych ludzi)
  3)
  można wysłać email-e z zapytaniem do swoich posłów czy senatorów (http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie_okregi.xsp). Da to coś czy nie da, powkurzać warto.
  4) podajcie inne działania, ruszcie głowami.
 • @Andrzej Tokarski
  Doradca polskiego premiera dla "Haaretz": "Polska jest bezpieczną przystanią dla społeczności żydowskiej"

  https://wpolityce.pl/polityka/401457-doradca-polskiego-premiera-dla-haaretz

  Ps...Jakie "Pogromy"? o czym ten "szpecjalista" pisze ? Jaką przystanią? Co Pawluszek bredzi? Przestań bredzić człowieku? Kogo ty reprezentujesz? Kto cię wybrał i upoważnił do czynienia z Polski jakiś przystani? Nie chcemy tu obcych, wrogich i kłamliwych! Mają swoje państwo, to jest ich przystań i niech tam sobie przystawają. Jaki Premier taki doradca nie dziwota. POLIN w realu. Jaką bezpieczną przystanią? Co ten gość bredzi. Z żydami nas Polaków łączy to samo co dupę z batem. Nie ma mowy o żadnym żydowskim osadnictwie w Polsce! Dlaczego, do jasnej cholery, musimy się tłumaczyć?! Niech wobec tego żydzi zaczną się tłumaczyć za UB, NKWD itd. Coś się dzieje wbrew wielkiej części społeczeństwa. Polska jest znów bezpieczną przystanią dla żydów, a ile kamieniczek im ofiarować możemy. Ręce opadają za takie wypowiedzi, to może jeszcze dozgonna przyjaźń w nowej konstytucji? Czy oni nie znają historii padną jak PZPR. Pawluszek nawet słowem nie zająknął się o skali antypolonizmu ze strony żydów tylko skamlał płaczliwie, że u nas nie ma antysemityzmu, że wszyscy kochamy Izrael. Co za wstrętna postać. Żydzi chcą osiedlać się w Polsce. Nawołują do tego plakaty, które kilka lat temu rozdawano w niemieckim Gropius Muzeum w Berlinie. Doznaliśmy wstrząsu! Dlaczego wydaje się dużo polskich paszportów w Izraelu ? Co się faktycznie kryje za dzisiejszą ustawką w sprawie IPN ? Jakoś cicho jest, że w ostatnich latach wydano 27 tys. polskich paszportów należącym do tej szacownej nacji. Stało się to bez żadnych warunków. Co jeszcze musimy oddać, by byli zadowoleni? Wczorajsza telekonferencja Morawieckiego z judefurher SS Netanjahu. Trza obejrzeć jak mu Morawiecki zwieracze czyści. Żydzi żądzą światem i gospodarką, teraz był najlepszy moment żeby ich wyrzucić z Polski, taka okazja się już nie powtórzy. PiS przygotowuje Polskę na przyjęcie żydów z Izraela, gdyby poczuli się na tyle zagrożeni (szczególnie przez Iran), bo tak należy rozumieć słowa o bezpiecznej przystani. I tak powoli, powoli, panowie Jarosław Kaczyński z panem Morawieckim uczynią nam z naszej ojczyzny Judenland.
 • @kowalskijan584 09:36:03
  5) bojkotować przedsiębiorstwa, zakłady, interesy prowadzone przez posłów (i ich bezpośrednich krewnych) którzy głosowali za. Samego posła pewnie to nie bardzo dotknie, ale interes jego syna, córki, żony może na tym lekko ucierpieć.
 • @Andrzej Tokarski
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/bialystok-wyklady-nt-sytuacji-zydow-w-regionie-w-tym-o-sledztwie-ws-jedwabnego/
  Efekty zmiany ustawy już są. Prokurator Ignatiew od Jedwabnego podnosi głowę i nadal kłamie. Jak jego rusycyzmy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:06:03
  "Wzbudza mnie pańskie podejście."

  - a mnie pańskie zwisa - panie Krzysztofie
 • @kula Lis 67 09:55:13
  wybrano Baranów, bo to symbol: na swoje potrzeby zabiorą ziemię baranów
 • @Andrzej Tokarski
  Proponuję przeczytać w " The Time of Israel " artykuł "How the US pressured Poland into softening its law on Holocaust" speech i zwrócić szczególną uwagę jak "szeroko" jest komentowany i jakie wzbudził zainteresowanie.
 • @Andrzej Tokarski 10:30:19
  http://wolnosc24.pl/2018/06/28/zydom-ciagle-malo-pis-na-kolanach-a-izrael-chce-wiecej-nierozwiazana-kwestia-odpowiedzialnosci-polakow-za-przesladowanie-i-mordowanie-zydow/

  Nie zawiera też prawdy historycznej o żydowskich policjantach, o żydowskich agentach gestapo… Do rozsyłania sms-ami:

  Polska i wujek Sam

  I.
  Nieco sobie, całkiem nam
  Ściągnął gacie wujek Sam.
  Dosyć mu darmowej laski!
  Raczy nas posuwać z łaski…

  II.
  Dla Polaków jest to zgryz.
  Ale Polską rządzi PiS.
  „Wuj Sam przecież jest kochany!”
  Nic, że kutas obrzezany…
  III.
  Choć nadstawia Polska zad,
  Wujek nie jest dość z niej rad.
  Czytelniku się zastanów,
  Czego pragnie „rasa panów”?!
  klioes vel pislamista
 • @Andrzej Tokarski 10:30:19
  Gadowski skomentował nagłą zmianę zdania PiS ws. IPN. „Przerażone kury się zleciały i nie wiedzą co robić”.

  http://wolnosc24.pl/2018/06/28/gadowski-skomentowal-nagla-zmiane-zdania-pis-ws-ipn-przerazone-kury-sie-zlecialy-i-nie-wiedza-co-robic/

  Posłowie PiS o zmianie ws. IPN-u dowiedzieli się…rano z mediów. „Rzeczywistość nas zaskoczyła”.

  http://wolnosc24.pl/2018/06/28/poslowie-pis-o-zmianie-ws-ipn-u-dowiedzieli-sie-rano-z-mediow-rzeczywistosc-nas-zaskoczyla/
 • @Andrzej Tokarski 10:30:19
  Kolejne środowisko żydowskie komentuje ustawę o IPN. „Pozwoli nam budować mosty”...

  http://niezalezna.pl/229177-kolejne-srodowisko-zydowskie-komentuje-ustawe-o-ipn-pozwoli-nam-budowac-mosty


  Ps...A te mosty będą z Lasów Polskich. Tak, tak budują mosty po złodziejskie "odszkodowania". Czyli jak będą mosty, to żydzi będą mogli łatwiej osiedlać się w naszym kraju. Faktycznie sukces, pytanie dla kogo. Jeżeli żyd jest zadowolony z interesu, to nie znaczy nic dobrego dla drugiej strony. Media nachalnie chcą nam wmówić, że wszystko jest w porządku. Synkowie drodzy, tata sprzedał konia, od jutra będzie orał wami. Szkoda gadać. Z żydami jak z rodziną... najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
 • @kula Lis 67 13:35:48
  dobrze, że Gadowski wreszcie przejrzał na oczy - dotąd, podobnie jak Ziemkiewicz i Janecki przez dziesięciolecia udawał, że wpływ żydów na polską politykę nie istnieje. Janecki i Ziemkiewicz też przetrzeźwieli
 • @kula Lis 67 13:36:32
  "Synkowie drodzy, tata sprzedał konia, od jutra będzie orał wami" - trudno o bardziej trafny komentarz dla tego sukcesu
 • @Andrzej Tokarski 13:44:22
  "dobrze, że Gadowski wreszcie przejrzał na oczy"

  Redaktor Gadowski jest bardzo inteligentny, po prostu przyjąwszy rolę niekonformistycznego i patriotycznego komentatora musi się dostosowywać do oczekiwań swoich odbiorców.

  Tak jak sprzedawca musi mieć na składzie to co klienci w danym momencie chcą kupować, inaczej pójdą sobie gdzie indziej. A konkurencja jest ostra.
 • @Pedant 14:25:37
  - warto jednak zauważyć, że większość inteligentnych i bardzo inteligentnych redaktorów opowiada zupełnie inną historię - może to jest jakiś powód, by docenić postawę red Gadowskiego...
 • @Andrzej Tokarski 14:41:42
  "większość inteligentnych i bardzo inteligentnych redaktorów opowiada zupełnie inną historię"

  Robią to samo, tylko mają inną niszę marktingową. To są profesjonaliści.
 • @AgnieszkaS 16:33:27
  Proszę Pani, leśnicy nie są ani lekarzami ani uczonymi. To są zarządcy co zarabiają wielkie pieniądze na eksploatacji państwowych lasów.

  Mają się tak do przyrodników jak rzeźnicy do zoologów.

  Ponieważ nie chcą być nadzorowani ani pozbawieni przywilejów, są gotowi na wszystko aby swoją pozycję utrzymać. Nawijanie makaronu na uszy naiwnej publiczności jest całkiem niewinne z ich perspektywy.
 • @AgnieszkaS 18:42:22
  "jakoby na kierunku leśnictwo nie wykładano biologii, taksonomii, ekologii i wiedzy na temat ekosystemów leśnych."

  W zawodowych szkołach rzeźniczych też mogą wykładać anatomię i zoologię. Leśśnictwo uczy ekspolatacji lasów i zwykle poziom jest bardzo niski. Widać po ich "profesorach". (Ale Gowin im pomoże rozprawić się prawdziwymi naukowcami)

  "Pański argument nie jest merytoryczny tylko politycznie umotywowany"

  Nie należę do żadnej partii, i żadna partia mi się nie podoba. To Pani ma motywację polityczną (domyślam się jaką, np. po chwaleniu szemranej korporacji leśników i promowaniu likwidacji Polaków na Wileńszczyźnie), i sądzi Pani po sobie.
 • @AgnieszkaS 19:19:55
  ...złowrogi cień Wajraka Trójpalczastego zawisł nad tym blogiem....
 • @Andrzej Tokarski 20:23:38
  Oraz cień Pogromcy Bażantów Klatkowych (700 za jednym posiedzeniem)
 • @AgnieszkaS 19:19:55
  ""(…)promowaniu likwidacji Polaków na Wileńszczyźnie" ???
  Czy istnieje jakiś dowód, który by potwierdzał to zuchwałe twierdzenie?"

  Napisała Pani:

  "Litwa to maleńki kraj, którego język jest na obumarciu. Czy taki kraj może pozwolić sobie na wielkie mniejszości narodowe? Raczej nie."

  Czyli jest Pani za likwidacją grupy etnicznej poprzez zniszczenie kulturowe. To jest definiowane jako ludobójstwo kulturowe.

  "Deklaracja praw ludów tubylczych, w art. 8: Ludność tubylcza i należące do niej jednostki mają prawo nie podlegać przymusowej asymilacji lub zniszczeniu swej kultury. Zazwyczaj proces ludobójstwa kulturowego przebiega bez fizycznej likwidacji członków grupy"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031