Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

dorobek polityczny Jarosława Kaczyńskiego

 

A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit

 

Ten morderczy dowcip o Stalinie przytaczałem w jednym z poprzednich tekstów. Tzn: przyjmuje się że jest to dowcip o Stalinie, albo Berii, albo Jeżowie – ale tak naprawdę to okazało się że jest to dowcip o Jarosławie Kaczyńskim.

 

Oto mamy setną rocznicę odzyskania niepodległości. I co robi – poza pompatycznymi deklaracjami - nasz polski patriotyczny rząd, by uczcić to święto?

 

Otóż ten rząd rząd Mateusza Morawieckiego i de facto Jarosława Kaczyńskiego pozwala by w tajemnicy przed własnym społeczeństwem służby specjalne obcego państwa napisały dla polskiego sejmu ustawę – i następnie ten rząd zmusza polski parlament by ową ustawę w trybie urągającym wszelkim regułom, przyjął. To nie są informacje z polskich gazet – to są informacje z gazet izraelskich. Tych informacji nikt z polskich władz nie zdementował ani choćby nie skomentował. Nie widział potrzeby, nie będzie się przecież tłumaczył przed tubylczą hołotą. Albo nie miał śmiałości – bo to co powie Izrael – świętym jest.

 

To jest całkowity upadek wiarygodności tej ekipy. Sytuację ratowałoby jeszcze postępowanie jawne, dyskusja nad projektem zmian, poczekanie na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Na to ostatnie nawet nie odważono się zaczekać – bo co by było, gdyby TK uznał, że ustawa jest zgodna z konstytucją. Nie było by jak spełnić żądań Izraela. Więc olano, mówią wprost, tutejszy Sąd Konstytucyjny – bo taki był rozkaz – a z rozkazem przełożonych się nie dyskutuje.

 

Szczerze mówiąc, taki finał wisiał w powietrzu od dawna. Wystarczy sobie przypomnieć te nieustanne spotkania z kolejnymi delegacjami żydowskimi. Te nieustanne kolędowanie w Polsce niejakiego Danielsa. Te kolejne decyzje i wypowiedzi służalczych żałosnych miernot: wicepremierów Glińskiego i Gowina. Pana Dudę, smętną popłuczynę po Unii Demokratycznej – któregośmy w swej naiwności wybrali na prezydenta. Czy ktoś sobie wyobraża że w poważnym państwie takie indywidua mogłyby sprawować tak wysokie funkcje? Czy jakiekolwiek funkcje publiczne związane z władzą? Ale najpierw trzeba być poważnym państwem.

 

Nazywając rzeczy po imieniu – wygląda na to, że mamy do czynienia z oczywistą zdradą interesów narodowych, oczywistą współpracą z obcym państwem i obcymi służbami specjalnymi na szkodę Polski. Że to jest kryminał i Trybunał Stanu – to oczywiste.

 

Pozostaje otwarte pytanie co będzie dalej – bo wszystko wskazuje, że projekt „Polin” jest dopychany w pośpiechu i za wszelką cenę jak najszybciej i bez względu na cokolwiek. O przesłankach zmuszających do takiego myślenia pisałem ostatnio, ale uważny obserwator życia politycznego wie to bez mojego pisania. Oni będą się teraz bardzo spieszyć, bo fakty dokonane, zawarte porozumienia, kontrakty bardzo trudno będzie odwrócić. Byłby do tego, do odwrócenia potrzebny ktoś w stylu Erdogana – a takich u nas nie widać. A to trzeba wziąć za mordę, wyłapać i w 24godziny umieścić w więzieniach.

 

Rangi naszych pożal się Boże polityków dopełnia jeszcze jeden szczegół. Pamiętacie Państwo zdjęcia Tuska przybijającego żółwiki z Putinem. Najdziwniejsze w tym było to że te zdjęcia robione tak potężnemu politykowi (nie myślę tu o Tusku) zostały opublikowane. Gdyby nie było woli, a fotograf próbowałby je rozpowszechniać – szybko zeżarłby własny aparat fotograficzny. Ktoś tam zdecydował, że one ujrzą światło dzienne. To dowodziło jak niską pozycję u szefów i organizatorów „Operacji Smoleńsk” miał Tusk. Zero, śmieć, szeregowiec.

 

Więc to, że po przeprowadzeniu „Operacji IPN” strona izraelska bez żenady publicznie i szeroko ujawnia, że kazała wykonać Polakom swoje polecenie i to szybko, szybciej, nie ociągać się! (a nie utajniła i opatrzyła klauzulą poufności na lata) - dowodzi, że ranga polityków rządu polskiego jest w oczach Izraela, a więc i USA nieskończenie niska – i kompletnie nie warto się nimi przejmować. Ot gówniarze, głupki, pętaki, szeregowa agentura. Się zużyją, weźmie się innych.

 

Osobną sprawą jest to co teraz zrobił Jarosław Kaczyński - w kontekście Smoleńska. Ja uważam, że ubliżył pamięci Brata, sprzeniewierzył się jego przesłaniu. I to, że na każdym rogu ulicy wciśnie teraz Polakom pomnik Lecha – niczego nie zmieni. Jarosław Kaczyński uczestnicząc w sposób współsprawczy w sprzed tygodnia tym zamachu stanu - okrył się hańbą. I myślę, że z tym, z takim dorobkiem politycznym już zostanie. Hańba i pogarda, nic więcej.

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Wielki Brat Magdalenkowy
  "Osobną sprawą jest to co teraz zrobił Jarosław Kaczyński - w kontekście Smoleńska. Ja uważam, że ubliżył pamięci Brata, sprzeniewierzył się jego przesłaniu."
  Tak tylko pytam; jakież to przesłanie niósł jego Wielki Brat?
 • @Andrzej Tokarski
  Dałem 5! Czekam na komentarze. Pozdrawiam.
 • @Robik 14:16:09
  odpowiedź kryje się w pytaniu: dlaczego zginął? wraz z całym trzonem państwa? Moje zdanie jest zawarte w jednym z wcześniejszych tekstów

  rozważań o katastrofie komunikacyjnej nie biorę pod uwagę - zostawiam takie dywagacje innym WYBITNYM blogerom.
 • @kula Lis 67 14:17:34
  za 5*dzięki. Też czekam na komentarze. Pozdrowienia
 • @Andrzej Tokarski 14:48:46
  Kaczyński wie co się stało. Mówił, że dziś nie czas na ujawnienie prawdy, bo geopolityka gra tu rolę. On nigdy Rosjan o to nie winił. Pamiętam jak powiedział: czy to stało się w Rosji czy w Drodze do USA, to i tak by się stało. Rosja nie ujawnia z tych samych powodów geopolitycznych, może kiedyś ujawni i dlaczego brała udział w inscenizacji i sprzątaniu po i na cyje zlecenie to robiła. USA to samo, ponoć wszystko ich satelity widziały. Musi być jakiś reset, to wtedy prawda ujrzy światło dzienne.
 • Przesłaniu brata?
  No bardzo przepraszam, ale czy ten „Wielki Brat” nie zdradził Polski podpisując traktat lizboński i tym samym oddając Unii Europejskiej suwerenność Polski?

  Osobiście niczego wielkiego w tym nie widzę, wręcz przeciwnie. Natomiast stawianie jego pomników na każdym rogu jest bezczelną kpiną z Polaków, podobnie jak nazwanie jednej z głównych ulic w każdym mieście imieniem JPll. Albo Piłsudskiego.
 • @kula Lis 67 15:16:06
  "Kaczyński wie co się stało. Mówił, że dziś nie czas na ujawnienie prawdy, bo geopolityka gra tu rolę."

  Wie, albo nie wie.
 • @kula Lis 67 15:16:06
  „Nie czas na ujawnienie prawdy”?
  No niech mnie gęś kopnie! Bo co, bo Naród na nią nie zasługuje, nie wiedziałby co z nią począć, postradałby zmysły? Albo tej prawdy nie zna, albo o własną d. się boi, patriota od siedmiu boleści. Jako katolik, którym się głosi, powinien te prawdę dawno wyjawić. No ale nie talmudyczny katolik, przystrojony w jarmułkę, podobnie jak jego „Wielki Brat” i równie wielki „patriota”.
 • Autor
  Polska i Polacy sa w smiertelnym niebezpieczenstwie.Samo przekazywanie wodnej instalacji(wodociagow) firmie izraelskiej zapala swiatlo ostrzegawcze-bo kto bedzie kontrolowal jakosc wody i dodatki np. brom(chyba goj z Polski nie bedzie sprawdzal zydow)
 • @Andrzej Tokarski 14:48:46
  „odpowiedź kryje się w pytaniu: dlaczego zginął? wraz z całym trzonem państwa? Moje zdanie jest zawarte w jednym z wcześniejszych tekstów”

  Być może. Wiadomo, że ci, którzy są w stanie taką katastrofę przeprowadzić, poświęcają swoich i lubią upiec kilka pieczeni przy jednym ogniu. Być może wiele niewygodnych osób, czyli powodów, zostało upchniętych do jednego samolotu, ale jednym z najważniejszych powodów na taką spektakularna katastrofę było straumatyzowanie społeczeństwa polskiego, które się ciągnęło przez długie lata, wraz z miesięcznicami, długo po okresie żałoby i wraz z cyrkiem komisji Macierewicza i innych. Pomijając już, że to zaprzątało umysły, podczas gdy kraj był rozkradany. Wydaje mi się, że taki był cel, by zniechęcić, załamać społeczeństwo, no bo przecież w kraju, gdzie możliwa jest uśmiercenie całej ekipy rządowej i niemożność wykrycia sprawców - wszystko jest możliwe i każdy może zostać uśmiercony bez echa i bez śladu. To było ostrzeżenie dla każdego Polaka - możesz być następny, nie podskakuj. Traumę Polaków po katastrofie smoleńskiej można porównać do traumy Amerykanów po morderstwie JFK, w biały dzień, na oczach całego narodu. Natomiast odcięcie się PiSu od narodu zaraz po katastrofie, kiedy ludzie się do PiSu garnęli, jest zupełnie niedwuznaczne.
 • @AgnieszkaS 16:48:22
  „Nie można być suwerennym i należeć do Ełropy. To chyba dla wszystkich powinno być jasne. ”

  Owszem, ale traktat lizboński jeszcze nie istniał, kiedy Polska przystępowała do Unii. Trzeba było wystąpić, a nie podpisywać. Albo podać się do dymisji.
 • @Lotna 15:54:38
  Przypomnij sobie jak z tym podpisywaniem było. Ja pamiętam jaka nagonka i opluwanie Lecha Kaczyńskiego było, gdy nie chciał i celowo opóźniał. Nie miał poparcia w niepodpisywaniu.
 • @Lotna 15:54:38
  ...cóż, to były czasy, że dopiero co wyzwoliliśmy się (tak nam się wydawało, że coś sami wywalczyliśmy) z uścisku Sowietów. Byliśmy państwem zbyt słabym by silić się na jakiś wariant szwajcarski. A Unia wtedy wydawała się dobrym rozwiązaniem. Te rzeczy które wyszły później, wtedy nie były znane. Więc chcąc odciąć się od ZSRR - również gospodarczo - trzeba było wejść w jakąś strukturę. Jedynym logicznym wyjściem była Unia Europejska.

  Nie każdy ma tak przejrzysty jasny umysł, jak niektórzy blogerzy, którzy już w latach 70tych wiedzieli, że jedyne dobro świata to Sowietskij Sojuz - i tak im zostało do dziś.

  Na wejściu do Unii cywilizacyjnie i gospodarczo skorzystaliśmy - choć nie przeczę że można było skorzystać bardziej. I to prawda, że zostaliśmy też wykorzystani. Taka transakcja wiązana.

  Rzecz w tym, że ja pamiętam Polskę lat 60, 70, 80tych. Parę rzeczy było fajnych, ale tak ogólnie, to był jeden wielki przeraźliwy przytłaczający - syf

  Z jakiegoś powodu niektórzy dali nogę do np Kanady - nieprawdaż?
 • @kula Lis 67 15:16:06
  to niech nie ujawnia, jestem w stanie to zrozumieć. Dla większości ludzi prawda byłaby nie do udźwignięcia

  - ale to co zrobił, to coś znacznie gorszego - upodlił Naród. upodlił własny rząd. Ustawił Polskę w niezmiernie słabej pozycji negocjacyjnej we wszystkich wiszących nad nami sprawach

  Tak sobie myślę (wplotę poboczny wątek, Lotna może wybaczy...), że Ziobro jest jeszcze ministrem z jednego tylko powodu - gdyby został zdymisjonowany, odszedłby z koalicji - i PIS straciłby większość. NIe mają jak tego obejść - i dzięki temu koniec nosa mamy jeszcze nad powierzchnią... szamba
 • @mac 16:41:50
  słuszna uwaga
 • @Lotna 17:05:35
  Też tak myślę. Zresztą kiedyś na y.t słuchałam ciekawego wykładu, jakimi sposobami można przycinać skrzydła narodowi. Jednym z nich są właśnie te niewyjaśnione katastrofy.
  Przycięte skrzydła mamy, teraz jest etap oczerniania i poniżania. A jak kaczor wie, ale nie powie, to tym gorzej dla niego. Zresztą pokazał już, że od Polaków bliżsi są mu Ukraińcy i Żydzi. Po owocach....
 • @Andrzej Tokarski 17:17:42
  No niezupełnie tak to było z tym „dawaniem nogi do Kanady”, nie we wszystkich przypadkach. :) :(

  Ja trochę, a właściwie zupełnie inaczej pamiętam Polskę; nie było możności wyjazdów, ogrom propagandy, korupcja i opryskliwość urzędników i oczywiście kiepskie zarobki, szczególnie inteligencji pracującej. Dla mnie prawdziwy syf zaczął się w stanie wojennym, kiedy sklepy świeciły pustymi półkami, jak się potem dowiedziałam, nie dzięki socjalizmowi, a dzięki sankcjom Reagana, naszego dobrego wujka i największego przyjaciela z Ameryki.
 • @Lotna 17:05:35
  ten powód to strzał z armaty do wróbla. Moim zdaniem- pisałem o tym w Tryptyku - LK poczynił duże obietnice środowiskom żydowskim - ale zupełnie inaczej sobie wyobrażał ich realizację i współistnienie obu narodów. To co mu przedstawiono, pewnie w formie ultymatywnej, okazało się nie do przyjęcia i zaczął mieć opory. Więc załatwiono za jednym zamachem cały problem: prezydenta, który będąc skoligacony z żydami - w ich rozumieniu zdradził. Oraz cały trzon odbudowującego się państwa, w tym sił zbrojnych. Efektem dodatkowym nie twierdzę że niezamierzonym było wywołanie wstrząsu i przerażenia w narodzie, wrażenia bezsilności wobec potęgi wrogich bezwzględnych sił.

  Oraz - co wyjaśnia udział Sowietów i ich jawną demonstracyjną pogardę do ofiar, śledztwa, dowodów etc- wykopanie trwałego i niemożliwego do usunięcia rozdziału między Polską a Rosją - mając w planie dalsze przetasowania geopolityczne...

  Warto pamiętać, że za chwilę, 9 maja Lech Kaczyński wspólnie z Generałem Jaruzelskim mieli gościć w Moskwie. Jaruzelski zapewne miał pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Uznano, że nie można do tego dopuścić, bo plany były zupełnie inne....
 • @kula Lis 67 17:16:21
  Gdyby był człowiekiem honoru, podałby się do dymisji. Ale do tego potrzeba mieć kręgosłup, a patrząc na jego brata, to oni nie mają żadnego.
 • @Lotna 17:36:02
  POlska Gierka rozwijała się w źle widzianym przez JUdeo kierunku - więc doprowadzono do kryzysu, pojawiła się opozycja, jak wiemy głównie żydowska, pojawiły się sankcje. Nacisk był wielostronny i ze wschodu i z zachodu. Jaruzel dopóki mógł, jakoś próbował lawirować - ale wobec nacisków musiał ustąpić i wziąć wszystko na klatę i za mordę. I przeprowadzić tak, jak kazano. Nieprawdą jest, że nie było planów wejścia - ultimatum JAruzel dostał już w 80tym. To tylko żydowscy i żydofilscy historycy opowiadają nam baśń, jak powinniśmy walczyć, bo by nie weszli - to jest ten sam schemat co podczas wielkich powstań: sprowokować do walki patrzeć jak giną - czekając na frukta.

  OT jest elementem tego samego schematu - z przerażeniem patrzę jak młodzież się pcha w pułapkę... (sorry, że znów obok tematu...:))
 • @Andrzej Tokarski 17:23:03
  Złośliwiec :))
 • @wercia 17:29:18
  „Zresztą pokazał już, że od Polaków bliżsi są mu Ukraińcy i Żydzi. Po owocach....”

  Zew krwi...!
 • Masz Pan rację
  W 100% ale najważniejsze zdanie to, że należy zdrajców wyłapać i w 24 godz. do pierdla.
 • @Andrzej Tokarski 17:36:30
  „Oraz - co wyjaśnia udział Sowietów i ich jawną demonstracyjną pogardę do ofiar, śledztwa, dowodów etc- wykopanie trwałego i niemożliwego do usunięcia rozdziału między Polską a Rosją - mając w planie dalsze przetasowania geopolityczne...”

  Najwyraźniej, tylko co Rosja miałaby na tym zyskać?
 • przyśpiewka ludowa z okolic Belwederu;
  Łodiridi, umpa, umpa,
  Duda szlaban miał u Trumpa,
  Żydów w dupy wycałował
  i tym szlaban odblokował
 • @Lotna 18:04:05
  a kto powiedział, że w Rosji rządzą Rosjanie?
 • @Nibiru 18:11:27
  hej!

  :)
 • @Lotna 17:56:22
  gdzieżby :)
 • @Andrzej Tokarski 17:36:30
  100/100!
 • @Andrzej Tokarski 17:17:42
  Fakt w latach 80 tych był w Polsce syf, a raczej taka przaśna rzeczywistość. Głównie widoczna w budownictwie wynikająca chyba z braku technologii w tym zakresie. Jednak porównując Polskę czasu obecnego do końca lat 70-tych, trzeba porównać koniec lat 70-tych do roku 45. to jest mniej więcej ten sam okres czasu. Czyż wtedy PRL nie zasypała większej przepaści niż obecnie IIIRP? Wydaje mi się ,że tak.
 • @zadziwiony 19:23:44
  był syf, ale sprawy jakoś szły w dobrym kierunku, wolno, bo wolno ale państwo stawało na nogi. A ponieważ w interesie stale walczących o wpływy i władzę w Polsce żydów, było osłabianie a nie wzmacnianie państwa - dokonano zamachu stanu znanego jako Zryw Solidarności. Wykreowano nową elitę oczywiście żydowską, doprowadzono do kryzysu zastąpiono polskich patriotów odpowiednimi. Dokonano pod egidą równie USA co ZSRR transakcji - pod dwoma menorami. Rozmowy w Magdalence odbywały się przy obecności tylko dwu symboli państwowych - dwu menor. Żadnych innych nie było. To nie przypadek - to dowód rzeczywistych intencji
 • @zadziwiony 19:23:44
  Dokładnie tak. Pzdr.
 • Tak
  Skurwiała klasa upadłych „ polskich „ polityków na usługach obcych chuji próbujących dobić nieśmiertelny Naród Polski
  Cała ta żydowsko-polsko-niemiecko-sowiecka swołocz jest do likwidacji . Niestety nie jest to tylko moje spostrzeżenie , mocarstwa ościenne tez o tym wiedzą i na pewno nie będą tolerować chlewu w środku Europy. Nikt nie lubi smrodu ...
 • @Zorion 20:36:59
  Nie wiem, skąd taki optymizm - do tej pory tolerowali, nachodźców też tolerują, ale — obyś miał rację!
 • @
  "...Hańba i pogarda, nic więcej...."
  A JEDNAK "coś" więcej... Sznur dla cywili a kula dla wojskowych.
  Nie ma innej (sensownej) kary za ZDRADĘ (Narodu).
 • @AgnieszkaS 17:55:24
  "W tamtym czasie byłby podły gdyby nie przystąpił, a obecnie został bez honoru, bo przystąpił"
  On nigdy tego honoru nie miał.
  Prawdziwy mąż stanu postępuje zgodnie z najświętszą racją stanu własnego narodu a nie kieruje się słupkami popularności.
  Twoje podejście jest chore - zawsze należy podążać słuszną drogą a nie starać się przypodobać tłumowi nawet kosztem samounicestwienia.
 • @AgnieszkaS 05:47:12
  Czyli według Pani większość ma zawsze rację.
  Kolejny przykład chorej logiki.
 • @AgnieszkaS 05:47:12
  Zacznijmy od tego, że referendum było oszustwem.
  Frekwencja 58% uzyskana w dwa dni głosowania, żadne głosowanie nigdy nie było dwu dniowe. Cała kampania niczym reklamy OFE z emerytami pod palmami. Ludzie głosowali za wstąpieniem do unii gospodarczej dającej możliwość przepływu towarów bez ceł i ludzi bez paszportów na terenie Unii, tylko tyle. Nie było mowy o przystępowaniu do związku socjalistycznych republik jewropejskich pod wodzą niedemokratycznie wybieranych komisarzy z parchatego plemienia. Nie było mowy, że będą wpieprzać się do sądownictwa w Polsce, o limitach produkcji mleczne też nie było mowy i wielu innych sprawach, które mają miejsce teraz. Astronomiczne kwoty dotacji okazały się tylko na papierze, bo skala ich wykorzystania faktycznego jest mała do tego obwarowana całą masą biurokratycznych bzdur. Pieniądze na infrastrukturę pod Niemieckie fabryki, na aquaparki, ale już nie na stocznie i przemysł.

  Zmanipulowano Polaków, że kraje Europejskie przyjmują biedną Polskę aby zrobić jej dobrze, a nie jak okazało się - Niemcy najbardziej skorzystały na wstąpieniu Polski do Unii.
 • @Andrzej Tokarski
  „Farmazon” Jagielski i Kramek pospolici przestępcy pod Sądem Najwyższym a minister Brudziński szuka antysemityzmu w Ruchu Narodowym !! Masakra w Radomiu polskich patriotów z RN milicyjni siepacze Brudzińskiego sądzonego za rozbój w PRL pałują tak, że ich tarcze są zbryzgane krwią, ale banda warchołów z zaprzyjaźnionego PO jest traktowana jak jajko. Tylko Polaków biją milicjanci


  https://wolnosc24.pl/2018/05/07/ziemkiewicz-wzywa-ministra-brudzinskiego-do-wyjasnienia-wczorajszego-skandalicznego-zachowania-policji-ministrze-brudzinski-jakie-symbole-byly-niewlasciwe/
 • @AgnieszkaS 05:47:12
  „Prawdziwy mąż stanu postępuje zgodnie z najświętszą racją stanu własnego narodu a nie kieruje się słupkami popularności."/Robik/

  Robik ma rację. Nie mówimy tu o przystępowaniu do Unii, która miała mieć inna postać, a o podpisaniu traktatu lizbońskiego, który zniewala poszczególne państwa, choć niekoniecznie Niemcy. Nawet jeśli Naród głosował za przystąpieniem do Unii, to w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, naród nie czytał traktatu lizbońskiego. Należało poinformować społeczeństwo co w tym traktacie się znajduje i kpić sobie z nacisków, a jeśli by były zbyt wielkie w jego partii, po prostu ustąpić.
 • @AgnieszkaS
  Polskie państwo jest zamkiem na piasku, który można wznosić i burzyć bez końca. Nie zostało bowiem oparte na jakichkolwiek stabilnych podstawach ustrojowych, na jakimkolwiek autorytecie władzy. U jego podstaw próżno szukać nienaruszalnego katalogu imponderabiliów. Począwszy od konstytucji, przez dziesiątki tysięcy ustaw, aż po miliony rozporządzeń, serwuje nam się fikcję prawną, w której korzyści uzyskują głównie najbardziej wpływowi i bezwzględni, a szary obywatel nie zna dnia ani godziny, kiedy jego majętność lub wolność ponownie zostaną naruszone. A jest przecież alternatywna konstytucja, po którą od tysięcy lat sięgnąć można w każdej chwili. Jest dużo prostsza i przy tym bardziej sprawiedliwa. Zmieściła się na dwóch kamiennych płytach.
 • @kula Lis 67 15:27:43
  to żeś poleciał: "Zmieściła się na dwóch kamiennych płytach." hehe, żydowską Torą zajechało ;)
  Aczkolwiek z przyjemnością przeczytał bym rozwinięcie praw moralnych dla pustynnych pastuchów, co to obrzezywać musieli się, bo szkoda było wody na mycie fujarek, na konstytucję na miarę XXIw. w Polsce. Chyba trochę pomieszałeś tematy.. jest tu na Neonie komentator "andrzejw", przedstawił konstytucję mieszczącą się na 2 stronach formatu A4 i ja to popieram, chociaż do treści mam wiele zastrzeżeń, ale forma niczym dwie kamienne tablice ;)
 • @AgnieszkaS 16:35:18
  wyręczę Robika:

  "Skoro naród polski chciał przystąpić do Ełropy "

  o tej większości napisałem wyżej komentarz..
 • @wk..ny 18:47:06
  upominam pana, aby pan zaprzestał używania obelg i epitetów na moim blogu - wobec Pani AgnieszkiS i kogokolwiek.

  Upomnienie - wobec poziomu wulgarności jakie pan zaprezentował ma charakter jednorazowy i ostateczny.

  Jeszcze raz pan pozwoli sobie na takie zachowanie - i żegnamy się. Zwrócę się również do Administratora - taki poziom dyskusji uważam za niedopuszczalny na portalu
 • @AgnieszkaS 18:52:04
  nie zauważyłem tych ostatnich wpisów - ale szczerze mówiąc już wcześniej zauważyłem że wdaje się Pani w dyskusje z osobami, które, jak by to ująć, nie rokują za dobrze. A oni się nakręcają.

  Może warto czasem puścić takiego przodem - niech se leeeci....
 • @Andrzej Tokarski 19:47:03
  :))) Salut .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31