Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 3108 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Czego nie pokumałeś w lot, Marku Falento?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w oddechu bezprawia i niesprawiedliwości

Pan Marek Falenta nie zrozumiał tego samego, czego wielu z nas nie zrozumiało w 2015roku. On myślał, i wielu z nas myślało, że wspierając PIS, czy głosując na PIS - działamy dla dobra i w interesie Polski. Tymczasem i dla nas i dla pana Falenty PIS był jedynie pośrednikiem - miał za zadanie tak nas i jego mówiąc gwarowo - "zbajerować" - byśmy postąpili zgodnie z sugestiami.

Wsparliśmy PIS - i pan Falenta wsparł PIS - a potem się okazało, że wsparty został interes żydowski. Zostało przygotowane podłoże pod realizację interesów żydowskich w Polsce.

Więc grożenie wymienianiem tych kilku nazwisk już krążących w obiegu - jest jedynie śmieszne. Poświadczy, że - w odróżnieniu od wielu wyborców - pan Falenta dalej nic nie rozumie i nie wie kto go wystawił na zająca. I powinien na siebie uważać, szczególnie w piątki po południu.

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • Koledzy z WSI go odwiedzili i powiedzieli "co ma mówić"?
  "Jak mnie nie ułaskawicie, to powiem, że to wy." Tym samym Falenta zamknął sobie drogę do ułaskawienia. Chłopie! Czy już przestałeś kłamać? Tak, czy nie? Odpowiedz! Albo tak, albo nie! Jednym słowem!
  Pozamiatane ma. Gdyby prezydent ułaskawił okazałby się tchórzliwy i stronniczy. To teraz mu dojdzie parę procesów cywilnych o oszczerstwo i będzie wyzerowany, a może i z art. 212 przedłuży sobie pobyt na koszt państwa. A Falenta to stary oszust a karierę z oszustem tatusiem zaczynał w Legnicy w deweloperce i pierwsze miliony zarobił jako 22letni asystent tatusia w garniturku. Oszukali nabywców mieszkań i lokali i prysnęli do Warszawy. On nie powinien siedzieć sam... austriacki biznesmen i pan od KNF też nielegalnie nagrywali. Kolejny element strategii złodziei na wygranie wyborów. Z tego powodu to właśnie teraz RZ "dotarła" (a w zasadzie polecono jej wydrukować) do treści listu (który Falenta tylko podpisał)..Czy ten list Falenta napisał, podpisał dobrowolnie? Czy szantażował Prezydenta prywatnie? Czy wiedział, że list ujrzy światło dzienne? Bo przecież chyba rozumie, że teraz nie ma już szansy na ułaskawienie? To jest list do tych, którzy mu zapłacą za wszystko po odsiadce,jak dobrze oblepi cały PiS. Czeka spokojnie na propozycje - szykuje się duża telenowela przedwyborcza.....
 • Co ciekawe w rewelacje biznesmena
  nie wierzą również politycy totalnej opozycji. Andrzej Halicki twierdzi, że Falenta chce wymusić ułaskawienie.
 • @kula Lis 68 16:36:46
  ...przykro mi, Wiechu, ale moja ostrożna wykalkulowana na zasadzie mniejszego zła życzliwość dla PISu - skończyła się.

  moje zdanie jest takie: cwaniacy spod znaku afery gruntowej i tp pisowskich kryminalnych grand naopowiadali Falencie jak może przysłużyć się Polsce pomagając odsunąć PO od władzy. Falenta poszedł na współpracę, może również po to by zapewnić sobie krycie w sprawie tych różnych długów węglowych - a oni go wypuścili na zająca - wiedząc, że nie chodzi o żadną Polskę - tylko zupełnie inną ojczyznę i jej interesy.

  Sytuację Marka Falenty dobrze oddaje taka anegdotka: niedźwiedź i zając jadą pociągiem w jednym przedziale. Michu ma bilet a zając nie ma i się boi konduktora. Nic nie pękaj, zając, mówi niedźwiedź, jak wejdzie konduktor, to a cię przytrzymam za uszy za oknem, aż on pójdzie. Zając się zgodził z radością.

  Wchodzi konduktor, michu trzyma łapę za oknem, drugą podaje swój bilet. Konduktor sprawdza, zbiera się do wychodzenia, ale w ostatniej chwili odwraca się i pyta: a co tam trzymasz tak za oknem michu?

  A nic - odpowiada niedźwiedź - otrzepując łapy


  Wiara w PIS miała jakieś podstawy w 2015, 16, ale teraz - mało kto z zorientowanych w polityce taką wiarę zachował. Więc trochę Ci współczuję, a trochę podziwiam wytrwałość. Niewielu takich zostało

  Oczywiście jest jeszcze Husky - ale on całkiem pierdoli jak potłuczony

  pozdrawiam - teraz już chodzi tylko o to by nie wyjść jak zając/Falenta za oknem
 • @Andrzej Tokarski 17:23:07
  Wiele posunięć PiS u mi się nie podoba, lecz innej opcji na dziś nie ma. Zobaczysz, że PiS na jesieni po wyborach będzie miał większość konstytucyjną. Ja daję PiSowi min. 65-70%
 • @Andrzej Tokarski 17:23:07
  Kto stał za Falentą?! Też mi rewelacja! Taśmy SOWY WYPŁYNĘŁY w II rocznicę "samobójstwa" gen Petelickiego- założyciela GROMU. Służby specjalne nie puszczają płazem sprzątnięcia SWEGO GENERAŁA.
 • @kula Lis 68 17:40:59
  to bardzo możliwe, że będzie miał - tylko że to nie będzie powód do radości - bo dzień po wyborach zaczną realizować 447 - a my nawet o tym się nie dowiemy - bo mogą oddawać udziały w spółkach SP, wprowadzać po cichu kapitał żydowski na różne sektory rynku, oddawać nieruchomości SP, tworzyć spółki z kapitałem mieszanym a później sprzedawać swoje udziały żydom za złotówkę udziały itd, itd - są różne sposoby uwłaszczania wybrańców dyskretnie a sowicie.

  sławna akcja przywracania PKSów ma na przykład takie drugie dno, że to nie chodzi o przywrócenie/postawienie na nogi państwowej firmy - tylko o dofinansowanie przewoźników działających - a dziwnym trafem wielu z tych przewoźników ma korzenie i kapitał - żydowski.

  opierdolą nas do gołej skóry, a my się będziemy cieszyć z 500zł, czy trzynastki - tu jest problem, którego naród nie widzi
 • @Andrzej Tokarski 17:23:07
  Boję się o Falentę, bo niebezpieczeństwo grozi mu nie ze strony PiS, lecz totalnych oraz ich sojuszników i mocodawców. Czysta socjotechnika w wydaniu amatora kwaśnych jabłek. Niech siedzi i niech mówi. Ewidentnie próba szantażu przed wyborami. Ktoś mu nieźle w głowie poprzestawiał. Tym bardziej ma odsiedzieć wyrok. 2,5 roku więzienia już dawno by odsiedział, za dobre sprawowanie wcześniej wyszedł i po krzyku... kiepskich doradców ma ten rzekomy milioner z niczego...Sterowany cymbał w sądzie nie ujawnił swoich mocodawców, a teraz zachowuje się jak satyr.
 • @Andrzej Tokarski 17:23:07
  Coś mi tu śmierdzi... Falenta na głowę upadł, czy to zemsta PO za taśmy? Liczy, że publicznym szantażem Prezydenta i PiS-u wymusi ułaskawienie? Przecież to kompletnie nielogiczne, bo uniemożliwia ułaskawienie. Falenta wie, że taki wniosek nie może posłużyć za podstawę ułaskawienia, ale zaczyna się nowa gra. PiS powinien teraz strzec go jak oka w głowie, bo gdyby mu się "coś stało", to opozycja mogłaby wygodnie dla siebie przekierować narrację przedwyborczą. Po, takim "ultimatum" nie powinien być ułaskawiony, chociażby dla prostego sprawdzenia, kto tym szantażem stoi ...
 • @
  A ja uważam, że powinien być ułaskawiony.
  Wyrok jest wyraźnie stronniczy, a niezależnie od sugestii przekazanie społeczeństwu metod działania naszych politykierów zasługuje na nagrodę , a nie karę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:27:59
  ....niby Pan twierdzi, że trzyma, ale co i rusz popuszcza...
 • @Andrzej Tokarski 23:31:50
  Może i tak.. tylko dlaczego ślady są u Pana?
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:49:47
  pewnie dlatego, że tu Pan przychodzi, jak Pa czuje, że popuści... - ale dlaczego? dalibóg, nie wiem, tak się Pan zarzekał...
 • @Andrzej Tokarski Tylko oczyszczenie sądownictwa może rokować pozytywne zmiany w naprawie państwa i wyeliminowania patologii.
  Prezydencki minister nie pozostawia złudzeń: Wniosek Falenty jest kuriozalny. Prezydent nie skorzystał z prawa łaski w tej sprawie. Prezydent Andrzej Duda nie skorzystał ze swojego prawa ułaskawienia Marka Falenty, wniosek biznesmena jest teraz zgodnie z normalną procedurą rozpatrywany przez sąd i prokuraturę; moim zdaniem wniosek Falenty jest kuriozalny, straszy prezydenta podkreślił prezydencki minister Andrzej Dera. Pytany o postulat opozycji, aby powstała komisja śledcza ws. Marka Falenty i afery podsłuchowej odparł, że „to już jest jakaś fobia opozycji”. Jego zdaniem taki wniosek o komisję jest absurdalny. Jaki sens ma powołanie komisji śledczej? Po pierwsze mamy koniec kadencji Sejmu, zanim się jakakolwiek komisja spotka, to się kadencja skończy. Jeżeli będą jakieś przesłanki do tego, żeby zainteresować organy sejmowe to proszę bardzo. Na razie mamy sytuację taką, że to sąd za czasów PO skazał tę osobę (Marka Falentę) prawomocnym wyrokiem, gdzie główną przesłanką była chęć wzbogacenia się. Jeżeli to ma być przesłanką do komisji śledczej, to nie wiem, chyba by musiałaby powstać osobna instytucja powiedział Dera. https://wpolityce.pl/polityka/450477-prezydencki-minister-wniosek-falenty-jest-kuriozalny
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:27:59
  Falenta jest dużym chłopcem i powinien wiedzieć, że metodą na rympał niewiele już zdziała. Szkoda, że Falenta w takim tonie napisał do Prezydenta bo on przecież nagrywając tych szubrawców spełnił swój obywatelski obowiązek. Ale on zawsze może liczyć na gw i ruskich, gdyby tylko można było przyłożyć PiS-owi. POstkomunistom brak szacunku dla obecnej demokratycznej władzy. Czy nauczyciele czy inne byłe POstubeckie struktury. Mają urojone roszczenia i ciągle straszą. Mają wiarę w moc sterowania tłumem.
 • Nie wyszło ze Srebrną, więc "GW" serwuje nowy serial - tym razem z Falentą.
  Dziennik Michnika publikuje list biznesmena do prezesa PiS. https://wpolityce.pl/polityka/450588-gw-publikuje-list-marka-falenty-do-jaroslawa-kaczynskiego
  W tamtym czasie CBA było w rękach spryciarza Wojtunika i prawdopodobnie taśmy ujawniono, gdyż była to wewnętrzna gra w Platformie. Falenta mógł podczas procesu wyjawić szczegóły sprawy. Mógł napisać list do prezydenta Trumpa, albo papieża Franciszka - kancelaria by przyjęła taki list a ukazałby Falenta jeszcze mocniejsze powiązania, bo światowe.
 • "Wyborcza" pisała o nim: agent, aferzysta... A teraz? By uderzyć w PiS gra... Falentą
  "Gazeta Wyborcza" wiele razy rozpisywała się o Marku Falencie, który został skazany w związku z "aferą podsłuchową". Dziennikarze z redakcji kierowanej przez Adama Michnika łączyli go już z rosyjską mafią, a nawet twierdzili, że posiada nagrania, którymi mógłby skompromitować prominentnych polityków PiS. Teraz były biznesmen przebywający w więziennej celi stał się dla "Wyborczej"... wiarygodnym źródłem. Powód jest aż banalnie oczywisty. Uderzenie w PiS. W ostatnim czasie znowu głośno jest o Marku Falencie, który pisze listy z prośbą o ułaskawienie. Poszukiwany listem gończym (bo nie stawił się w zakładzie karnym, aby odsiedzieć wyrok w związku z "aferą taśmową"), próbował ukryć się poza granicami kraju, ale złapany w Hiszpanii, został przetransportowany do Polski i trafił do celi. Warto podkreślić - trafił za kratki, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość. A dziś "Wyborcza" opublikowała fragmenty listu Falenty, który rzekomo w lutym napisał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Biznesmen stwierdza w nim - według "GW" - że przyczynił się do zwycięstwa PiS-u, a teraz oczekuje rekompensaty w postaci ułaskawienia. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Zresztą taka była obietnica panów z CBA cytuje "Gazeta Wyborcza" słowa Falenty. Natychmiast wykorzystali to politycy opozycji, którzy zaatakowali PiS. "Wyborcza" cytuje obszerne fragmenty listu Falenty, ale w tekście Wojciecha Czuchnowskiego i Ewy Ivanowej, jest jeszcze jedna informacja: "W czasie gdy Falenta pisał list, walczył o to, by nie trafić do więzienia". A akapit niżej: "8 kwietnia został zatrzymany w okolicach Walencji, a w ostatni piątek wydano go Polsce". Czyli nic nie wskórał, trafił za kratki, a o wiarygodności Falenty wielokrotnie pisała... "Wyborcza". Jeszcze niedawno, we wrześniu 2018 roku, nawet o "rosyjskich śladach" w aferze taśmowej, czy związkach z mafią sołncewską. Teraz jednak Falenta stał się wygodnym narzędziem do ataku na PiS. Dziś wicepremier Jarosław Gowin w jednoznaczny sposób skomentował kolejne rewelacje "Wyborczej". Będąc gościem TVN24 zapewnił, że "ta sprawa nie budzi ani szczególnego zainteresowania, ani tym bardziej niepokoju w obozie Zjednoczonej Prawicy". Jeżeli Marek Falenta ma dowody, to niech położy je na stole powiedział wicepremier. Zapewne jednak będą kolejne odcinki serialu o Falencie opowiadanym przez polityków opozycji i dziennikarzy jej sprzyjających...
 • @kula Lis 68 10:11:10
  Tak właściwie to Marek Falenta w przesławnym liście do prezesa streścił teksty "Wyborczej" na swój temat. A teraz "Wyborcza" streszcza streszczone przez Falentę własne teksty.

  A na końcu wyjdzie z tego jedno słowo, no może dwa i oba brzydkie..
  Pamietasz wywiad z trupem?
 • @Husky 12:28:24
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lOGNlMC9wLzIwMTkvMDYvMTIvODI1LzM3MC9lYTM0YzZlMTdlNWE0ZWI0YmZiN2Q5OTZhNWM2ZmI5NC5wbmc=.png

  UJAWNIAMY. Falenta spotkał się z Kaczyńskim? Bzdura! Do takiego spotkania nigdy nie doszło. 4 słabe punkty w listach i narracji Falenty. [Problem z tym fragmentem listu polega na tym, że akt oskarżenia przeciwko Markowi Falencie został przesłany do sądu we wrześniu 2015 roku, jeszcze przed wygranymi wyborami przez Prawo i Sprawiedliwość, a przygotowywanie aktu trwało niemal 15 miesięcy. Jaki więc PiS mógł mieć wpływ na kształt aktu oskarżenia i śledztwo, które prowadzili śledczy w czasach rządów Po - PSL? Czy Jarosław Kaczyński mógł mieć również wpływ na przewód sądowy i kolejne wyroki w sprawie Falenty? To kolejny absurd, zważywszy, że reforma prokuratury ruszyła dopiero wiosną 2016 roku, a reforma sądownictwa trwa nadal.]Czy Marek Falenta był „Konradem Wallenrodem biznesu”, który pod przykrywką rzutkiego cwaniaka, krył w sobie niezłomnego wojownika o „czyste” państwo? To kolejny mit i kreacja samego Falenty. W rzeczywistości ten biznesmen doskonale wie co robił. Jego działania podsłuchowe miały mu pomóc w biznesie, a bycie tajnym współpracownikiem służb bezkarność. Taka jest prawda o Marku Falencie. Śledztwo, wyrok, obława w Hiszpanii i ostatecznie osadzenie go za kratami, to raczej dowód na skuteczność państwa, a nie na jego słabość. O także Polskę „walczył” Falenta? Ciężko uwierzyć w tę bajkę.

  https://wpolityce.pl/polityka/450612-ujawniamy-falenta-spotkal-sie-z-kaczynskim-bzdura
 • @kula Lis 68 16:45:52
  Skoro to na poważnie idzie w tym kierunku, to zaraz po tym, jak Falenta się "zużyje", czyli za jakieś 3 dni, następnym obalaczem PiS zostanie pewnie Kononowicz lub Stonoga.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930