Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Rajd fregaty "Duda" - zapłacić 447 i iść na wojnę z Iranem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w poszukiwaniu siódmego kręgu paranoi

 

Rajd fregaty „Duda” - zapłacić 447 i iść na wojnę z Iranem

 

 

 

Chodzi oczywiście o tę niewidzialną australijską fregatę, ale zacznijmy od dygresji. Wielkim powodem do dumy obozu rządzącego jest obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Przyczyną, dla której ta obecność jest tak dalece pożądana, przynajmniej oficjalnie, jest zagrożenie naszego kraju potencjalną agresją ze strony Rosji. Kto czytał moje teksty, ten wie, że nie należę do piewców chwały Władymira Władymirowycza i Neosowieckiego Sojuza – więc moje zgryźliwe poniższe uwagi nie biorą się z oburzenia na szarganie umiłowanego przywódcy.

 

Piekło Dantego, aż do siódmego kręgu sięgając było zbudowane wokół, czy raczej wzdłuż jakiejś osi logiczej – tymczasem w wypadku PISu i prezydenta Dudy mam wrażenia obcowania z jakimś ostatnim kręgiem paranoi, działanie w oparciu o motywy pozbawione wszelkiej dającej się dostrzec logiki. Już nawet zostawmy na boku to nieodparte wrażenie obcowania z chłopcami usiłującymi wkręcić się do gry w piłkę znacznie starszych kolegów – choć słowo kolega jest tu dalece na wyrost. Szczyle proszące: dajcie nam popatrzeć jak gracie, będziemy wam podawać piłkę, prosimy... Szczyle.

 

Nasze eminencje, pożal się Boże, wszem i wobec opowiadają o rosyjskim zagrożeniu, budują na tej narracji całą politykę zagraniczną, wchodzą w sojusze, podejmują zobowiązania, czynią zakupy, stroszą pióra i pęcznieją z dumy – tymczasem przy każdej okazji prezydent Trump podkreśla, że jego intencją NIE jest działanie przeciw Rosji. Mówi o tym stale, mało tego, stara się, przynajmniej deklaratywnie, zacieśniać relacje z Rosją – z różnych przyczyn, również strategicznych. Czyli istnieje całkowita rozbieżność narracji – połączona ze zgodnym działaniem zwiększania obecności amerykańskiej w naszym kraju. Więc coś jest, jak mawia młodzież, nie halo – logiki i sensu nie widać. To właśnie nazywam siódmym kręgiem paranoi.

 

Chyba, że założymy, że celem obecności wojsk amerykańskich nie jest obrona przed potencjalnym atakiem rosyjskim – tylko coś innego. I teraz jest pytanie: czy nasi władcy dopuszczają do siebie taką ewentualność, czy biorą ją pod uwagę? Czy nie – wierzą bezgranicznie w siłę sojuszy? A może doskonale wiedzą, o prawdziwym powodzie obecności amerykańskiej? Łączą to z trwałym i systematycznym osłabianiem polskiej armii i polskiego przemysłu obronnego? Bo przecież taki fakt, czy takie zjawisko jest sygnalizowane przez niektórych ekspertów i publicystów. Wydaje się ogromne pieniądze na zagraniczny sprzęt, który nas przerasta technologicznie, oraz niesie ze sobą ryzyko dezaktywacji w razie zmiany sojuszy – zamiast inwestować we własny przemysł zbrojeniowy wspierany zakupami sprzętu i technologii zapewniającymi z jednej strony rozwój techniczny, z drugiej – zachowanie niezależności.

 

Ten wątek pozostawiam więc z pytaniem: czy nie wiedzą i pozostają w stanie, powiedzmy ograniczonej percepcji rzeczywistości – czy może wiedzą i godzą się z jakimś nieznanym ogółowi scenariuszem. Oglądałem niedawno film dokumentalny o wojnie na Bałkanach w kontekście obecności tzw Błękitnych Hełmów – do obozów ONZ nikt nie strzelał, ale wkoło strony konfliktu wyrzynały się wzajemnie bez skrępowania. Nie wiem dlaczego to samo nie mogłoby zdarzyć się wokół tych kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich. Jest jeszcze inny scenariusz: obce wojska mają pomóc w budowaniu nowego ładu, a rodzime oddziały na wszelki wypadek mają pozostać słabe.

 

Tyle tytułem dygresji. Wracając do wizyty naszego prezydenta ze świtą podobnych jegomości za oceanem, trzeba powiedzieć jasno: są dwa tematy związane z Polską, na których bardzo zależy Trumpowi i jego mocodawcom. To odszkodowania za mienie bezdziedziczne dla żydów, a ściślej żydowskich organizacji – oraz wojna z Iranem. O tej pierwszej sprawie przyjęto ustalenia, że do wyborów 13 października ani pary z gęby, żeby uzyskać jak najlepszy wynik PISu. A po wyborach realizacja 447. Drugi – to szukanie sojuszników dla wojny z Iranem. Mając w świadomości wręcz niesmaczną uległość i służalczość naszych władz wobec USA i Izraela – jedno i drugie mamy jak w banku – chyba, że PIS uzyska zbyt słaby wynik, a Konfederacja wejdzie do sejmu z niezłą pulą.

 

Temu służy cały ten cyrk, te pośpieszne wizyty, te przemilczanie najważniejszych kwestii. Cała reszta, wizy, F35, poklepywanie, kadzenie, pieszczenie naszej próżności, solenne zapewnienia o niezłomnych sojuszach – ma taką samą wagę, jak ta uczta, co ją naszym, lechickim książętom zgotowała chrześcijańska księżniczka Ryksa wiele lat przed tzw. chrztem Polski. Tak ich ugościła, że się nie obudzili.

 

Rzecz w tym, byśmy teraz nie dali się tak ugościć – bo jeżeli damy się nabrać, to potem może lepiej byłoby, byśmy się nie obudzili.

 

Osobnym wątkiem hańby jest postawa tzw dziennikarzy, często chyba dla jaj nazywających siebie niezależnymi. Z tego, na ile się zorientowałem, na konferencjach i potem w komentarzach NIKT nie postawił pytania w tych dwu kwestiach: czy będziemy płacić żydom? I czy będziemy bić się za nich z Iranem?

 

Na koniec przypomnę moją interpretację układu sił politycznych w tym rozdaniu: proszę przypomnieć sobie spotkanie Trump-Putin w Helsinkach. Tam było widać kto rządzi, a kto ma taką pozycję jak Duda wobec Trumpa. Putin i Bibi – to generałowie. Podejmują decyzje, choć niesamodzielnie, bo mają swoich wyższych oficerów. Tam rodzi się strategia, tam pewnie urodził się pomysł ograbienia Polski na 447. A Trump – to porucznik. Ma realizować zadania. Granice państw nie mają wiele wspólnego z granicami stref wpływów.

 

A wizy? A kto powiedział, że po wyborach odsetek odmów nie wzrośnie?

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  DK
 • PiS
  Spełni każdy rozkaz, jaki wydadzą im koniokrady. A gdyby nie chciał spełnić, to mogą nas zbombardować kryzysem. Zresztą,, kelnerzy,, nie podsłuchiwali tylko PO. Po wyborach zacznie się realizować 447.
 • @Andrzej Tokarski
  Wspólna Deklaracja Prezydentów o Współpracy Obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych USA na terytorium RP
  https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1440,wspolna-deklaracja-prezydentow-o-wspolpracy-obronnej-w-zakresie-obecnosci-sil-zbrojnych-usa-na-terytorium-rp.html
  Trzeba być deklem kaprawym na jedno oko, durniem załganym a la Targalski, by nie pojmować, że ta okupacyjna zbieranina jankeska, którą PiS zawlóķł do Polski nie służy zwiększeniu naszej "obronności" przeciw sojuszniczej wobec Judesej Rosji, lecz ma na celu: szantażowanie polińskich durniów u władzy, którym nakazano wierzyć w zagrożenie rosyjskie i straszyć nim lokalne bydło, a co zapędziło ich w kozi róg, gdyż teraz Waszyngton ma proste narzędzie do szantażowania tych miernot, polegające na tym, że jeśli nie spełnią oni rzydowskich wymuszeń rozbójniczych po tzw wyborach, zostaną te wojska zwinięte (nie zostaną, nie zostaną w pełni, ale o tym za chwilę) a co musiałoby w oglądzie rządzącej nami agenturki oraz opozycyjnej wobec niej agenturki skutkować katastrofalnie dla wizerunku pisowskiej władzy i jej legitymizacji, którą przede wszystkim opiera na poparciu otrzymywanym od judesejskiego patrona oraz naruszeniem propagitkowym legendy, że Judesej popiera PiS i Polin, że we are rodzina etc.
  No a przede wszystkim przeca widać gołym okiem, że ta soldateska ma nas trzymać za ryj, kiedy tu w Obszarze Wisły komuś przyszłoby do głowy gardłować, że nasi sojusznicy kochani okradają nas w biały dzień pod przykrywką podpisanej przez pana prezydenta Trumpa w Dniu Zwycięstwa i w Dniu Niepodległości Izraela 8 maja 2018 r. ustawy 447.
  Ach, i cały pogrzeb na nic! Bartosiak z Sykulskim i Chodakiewiczem ciekawe co byndą gadać. Pośmiejemy się...

  Rzeczpospolitą Polską (Polska) oraz Stany Zjednoczone Ameryki (Stany Zjednoczone) łączy historia przyjaźni opartej na obustronnych wysiłkach, wspólnych wartościach oraz wzajemnym szacunku. Walczyliśmy ramię w ramię na całym świecie, w tym w Iraku i Afganistanie, aby zapewnić pokój i bezpieczeństwo naszym narodom i całemu światu. Ta przyjaźń stanowi podstawę coraz bliższych relacji strategicznych i obronnych, skupionych na zagrożeniach dla bezpieczeństwa, pokoju i dobrobytu obu państw oraz obszaru obowiązywania Traktatu Północnoatlantyckiego
  owiązania wobec Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), w tym zobowiązania wynikające z artykułów 3 i 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, jako podstawy wzajemnych relacji obronnych. Polska i Stany Zjednoczone wyrażają przekonanie, że obecność personelu wojskowego Stanów Zjednoczonych w Polsce wzmacnia NATO-wskie wysiłki odstraszania oraz obronę Polski, Stanów Zjednoczonych i Sojuszu, i dlatego Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce.

  Podzielamy najważniejsze wspólne wartości, w tym silne przywiązanie do demokracji, wolności, praw jednostki, wolnego rynku oraz wzajemny szacunek dla niepodległości i suwerenności każdego z naszych państw.
  I. Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce, wynoszącą około 4500 rotujących się członków personelu wojskowego. Ta trwała obecność wzrośnie w najbliższej przyszłości o około 1000 dodatkowych żołnierzy i będzie skoncentrowana na zapewnieniu w Polsce dodatkowych zdolności obrony i odstraszania.

  II. Uznając wspólnie, że utrzymanie zwiększonej obecność wojskowej USA w Polsce jest możliwe przy wsparciu ze strony Polski, Polska planuje zapewnić i utrzymywać wspólnie uzgodnioną infrastrukturę przeznaczoną dla wstępnego pakietu dodatkowych projektów wymienionych poniżej, bez kosztów dla Stanów Zjednoczonych i z uwzględnieniem planowanego poziomu jej wykorzystania przez Siły Zbrojne USA. Polska planuje również zapewnić dodatkowe wsparcie Siłom Zbrojnym USA, wykraczające poza obowiązujący w NATO standard wsparcia przez państwo-gospodarza.


  A. Utworzenie Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA w Polsce.

  B. Utworzenie i wspólne wykorzystywanie przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych i Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej Centrum Szkolenia Bojowego (CSB) w Drawsku Pomorskim oraz docelowo w kilku innych lokalizacjach w Polsce. Stany Zjednoczone zamierzają kontynuować wsparcie dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w utworzeniu CSB przez zapewnienie obecności amerykańskich doradców.

  C. Utworzenie w Polsce eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA, przeznaczonych do działań wywiadowczych, zwiadowczych i rozpoznawczych. Stany Zjednoczone zamierzają udostępniać Polsce, stosownie do okoliczności, informacje uzyskane w wyniku działań tej eskadry w celu wspierania naszych założeń obronnych.

  D. Utworzenie bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej w celu wspierania przemieszczenia się wojsk dla odbycia ćwiczeń lub na wypadek kryzysu.

  E. Utworzenie grupy wsparcia na teatrze w celu zabezpieczenia obecnych i przyszłych Sił Zbrojnych USA w Polsce.

  F. Utworzenie w Polsce zdolności sił specjalnych USA w celu wsparcia operacji powietrznych, lądowych i morskich.

  G. Utworzenie infrastruktury wspierającej obecność w Polsce pancernej brygadowej grupy bojowej, lotniczej brygady bojowej oraz batalionu wsparcia logistycznego.


  III. Oba państwa dążą do zawarcia międzynarodowych umów oraz innych uzgodnień, niezbędnych do realizacji wspólnej wizji zwiększonej współpracy obronnej, w tym usprawnienia funkcjonowania Sił Zbrojnych USA w Polsce. Polska i Stany Zjednoczone będą odbywały regularne konsultacje w celu omówienia i planowania potencjalnych zmian stanu obecności sił oraz odpowiednich wymagań infrastrukturalnych dla Sił Zbrojnych USA rozmieszczonych w Polsce.
  Oczekujemy pogłębienia i rozszerzenia naszej współpracy obronnej w nadchodzących latach.

  ANDRZEJ DUDA DONALD J. TRUMP
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki
  Pan Nikt . czyli jesteśmy narzędziem Salute Amigo 5*
 • @Repsol 23:21:04
  Pan Nikt - czyli australijska fregata
  Dzięki
 • @Rzeczpospolita 21:55:30
  jak zawsze - z podziękowaniem za wizytę i ocenę
 • @zbig71 22:19:36
  niestety, nie mamy mocnej pozycji.
  polecam wywiad z Robertem Majką:
  https://www.youtube.com/watch?v=nj_Vicns9g0
 • A w ONZ prezydenci wyglaszaja dzis przemowienia o pokoju.
  Idzie wojna.
 • @staszek kieliszek 23:39:41
  witam Pana

  stawiają zasłonę dymną
 • @Andrzej Tokarski 23:37:29
  :))))) Jest niestety o wiele gorzej .Salut . https://www.youtube.com/watch?v=g2PkloZrT9I&feature=youtu.be
 • @staszek kieliszek 23:39:41
  Idzie . Czekam tylko kiedy węgiel dowiozą .Salut https://www.youtube.com/watch?v=555FwDuncsc
 • Po owocach ich poznacie.
  Te owoce - to rozpirzenie wszystkiego tego - co tubylcy wypracowali tutaj po II WŚ, rozpirzenie samych tubylców, połączenie się Niemiec, wskrzeszenie na odwiecznych ziemiach polskich - Banderlandu, podmianka ludności na terenie atrapy Polski, niczym nie skrępowana tresura tubylców przez Żymian, depopulacja tubylców na tysiąc sposobów, etc. - a na końcu tego horroru - biegający sodomici po ulicach polskich miast pod dyskretna osłoną obcego żołdactwa i manifestacyjną osłoną państwowej policji.
  Wniosek?
  Ludzkość musi nauczyć się rozpoznawać po owocach - kto zacz - zanim czarci pomiot zbuduje do końca - Piekło na Ziemi - gdzie na jego fasadzie będzie Sodoma z Gomorą.
 • @Repsol 23:46:27
  Ciekawe. czemu wycieli "damie" komentarze.
 • Jest takie określenie jeśli za wszystko trzeba płacić, nawet kosztem przeżycia narodu.
  czasem za "ochronę"/Sycylia/
  czasem za "miłość"/Korynt/
  jeżeli ktoś żąda forsy za uratowanie mu życia całego narodu /447/, gościnę, możliwość życia, kształcenia się, uprawiania swojej religii itp. i to to jest czyste ...stwo
  tu mamy potwierdzenie na wszystkie 3.
  https://youtu.be/-091NOjd5Z8
 • @morgan 09:21:02
  i bez komentarzy wzruszenie ściska gardło
 • @trojanka 09:36:27
  w skali lokalnej chłopaki najpierw demolowali lokal albo samochód - a potem oferowali poszkodowanemu ochronę - i to było przestępstwo

  w skali globalnej to już nie jest przestępstwo - tylko polityka
 • Pan Duda z oburzeniem o naruszaniu granic państw i uzywaniu siły.Zaraz potem Erdogan z grafiką...
  https://twitter.com/tvp_info/status/1176645212594216960

  https://pbs.twimg.com/media/EFQLj1hWwAENTjA.jpg
 • @trojanka 09:57:54
  Aaa już wiem co pan Duda miał na myśli, strefę Gazy!!
  i tę palestyńską staruszkę "unieszkodliwioną"strzałem w głowę.

  https://twitter.com/i/status/1174176118376730624
 • @trojanka 09:57:54
  a ten pan nie obawia się oskarżenia o antysemityzm?!
 • Jan Twitter:Drony używane w ataku w rafinerii saudyjskiej
  Drony używane w ataku w rafinerii saudyjskiej mają dokładnie taki sam panel i stabilizator jak izraelski dron IAI Harpy (!)
  Czy komuś zależy na sprowokowaniu wojny z Iranem?


  https://twitter.com/Jan68127197/status/1176251219188289536
 • @Andrzej Tokarski 10:12:06
  Pan Duda czy prezydent Erdogan???
  Pierwszy drży z uwielbienia, a drugi ma to gdzieś..zdaje się.
 • @trojanka 10:17:32
  oczywiście że Erdogan..... Dudek na samą myśl skonałby ze strachu:))

  co do ataku na rafinerię, sprawa prowokacji antyirańskiej wydaje się oczywista - przypomina się sprawa rzekomego ataku Assada na ludność cywilną bronią chemiczną - wiemy o tym z jednego źródła: służb izraelskich...
 • a...
  Do wyborów 20 dni i wszystkie ręce na pokład. Kolejna okazja menażerii
  n24 dać rozkwitnąć. Tłuściutka pałeczka.
 • @Andrzej Tokarski 09:49:48
  Tak to opisaliśmy 3 miesiące temu (fragment)
  ,,Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, a Polacy - masą niewolników dla ,,światowych mafii korporacyjnych”.
  Nie zgadzamy się na okupację Polski przez obce wojska, nie zgadzamy się na obce bazy wojskowe na terenie naszego kraju. Nie zgadzamy się na finansowanie amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego kosztem polskiego. Nie zgadzamy się na kupowanie od pośredników sprzętu zbrojeniowego bez przetargu, bez offsetu i gwarancji technologicznych, za absurdalnie wygórowane ceny – co rodzi podejrzenie, iż polski rząd spłaca w ten sposób zobowiązania wynikające z antypolskiej ustawy amerykańskiej JUST Act 447.
  Nie zgadzamy się na publiczne deklaracje elit politycznych w Polsce o bezwzględnej lojalności naszego państwa wobec Izraela, na masowe wydawanie polskich paszportów jego obywatelom, na pisanie polskich ustaw pod dyktando izraelskich polityków. Podkreślamy, iż taki poziom uzależnienia od Izraela osiągnęła Polska pod rządami PiS. Ta partia odpowiada za wpuszczenie do naszego kraju wpływowych organizacji żydowskich, utworzenie kolejnych placówek badawczych lansujących żydowską – antypolską - wersję historii z pieniędzy polskiego podatnika. Postawę jeszcze większej uległości prezentuje PiS wobec USA, które realizują w Polsce interesy Izraela i amerykańskiego lobby żydowskiego, które w swoim interesie wpychają Polskę w konflikt wojenny z naszym sąsiadem Rosją. Naganne jest przyjmowanie przez rządzące elity tajnych umów między Izraelem i rządem polskim.
  Nie zgadzamy się na odgrywanie w Polsce przez Jonny’ego Danielsa roli szarej eminencji rządu, prezydenta czy sejmu.
  Nie zgadzamy się na ingerowanie ambasad USA i Izraela w wewnętrzne sprawy Polski."
 • @Wrzodak Z. 12:56:25
  nic ująć... Tylko co z tego...
 • 5*
  Z niepokojem należy czekać na "przerwaną" sesję knesejmu, co tam nasi "bracia we wierze" nam wymyślą ?
 • @Wrzodak Z. 12:56:25
  Nie zgadzamy się...jasne. I damy radę. ...na odgrywanie w Polsce przez Jonny’ego Danielsa roli szarej eminencji rządu, prezydenta czy sejmu...
  strach ma wielkie oczy, czy co..?
 • @Wrzodak Z. 12:56:25
  "opisaliśmy" - czyli kto kryje się za liczbą mnogą?
 • @provincjal 09 13:18:11
  jakiś głębszy powód przerwania sesji musiał by
 • @provincjal 09 13:18:11
  ...ć
 • Piłsudskiemu wystarczyło karmienie miliona talmudycznych luftmenszy dopłatami do uboju rytualnego
  Lechowi wawelskiemu) wykrzykiwanie do Kwaśniewskiego i Millera "to nasza wojna" (bliźniaków i jej wsparcie gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na Lepera i Giertycha Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem na czele POPiSowo sekslewicowego frontu jedności narodowej. A ołluda Dudy nie osłupi większości jewishamerykanow dążących aktualnie do impiczmentu kusznerowskiego pajaca z talmudyczną (choć bezprawnie) Jowanką.
 • Wizy a 447
  Może to zapowiadane zniesienie wiz jest planowane jako rodzaj osłody do tego co ma zamiar robić PiS w sprawie żydowskich żądań ?
 • @zKO 17:52:24
  Tylko co to za osłoda, zniesienie wydawania wiz w Warszawie na rzecz wydania promesy wizy, która będzie lub nie, wydawana na terenie portu lotniczego w USA. A jak nie zostanie wydana, to wrócisz do Krakozji aka Polin. Na wdaniu bądź niewydaniu wizy w Warszawie, można zaoszczędzić na bilecie do USA i z powrotem. Jak dzieciom trzeba to tłumaczyć?
 • Polityka PiS-u to skandal
  Widać służalstwo wobec bandyckiego USA - ale jaki procent ludzi w Polsce to obchodzi???
 • @Andrzej Tokarski 13:48:36
  Zacytowałem fragment oświadczenia byłych działaczy LPR-u z czerwca tego roku, które było zamieszczone na moim blogu i jest tam nadal.
 • Szanowny Autor napisał:
  "Wydaje się ogromne pieniądze na zagraniczny sprzęt, który nas przerasta technologicznie, oraz niesie ze sobą ryzyko dezaktywacji w razie zmiany sojuszy – zamiast inwestować we własny przemysł zbrojeniowy wspierany zakupami sprzętu i technologii zapewniającymi z jednej strony rozwój techniczny, z drugiej – zachowanie niezależności."
  -------------------
  Chciałabym wiedzieć od kogo mamy kupować sprzęt, który zapewni nam z jednej strony rozwój techniczny, z drugiej – zachowanie niezależności. A przede wszystkim, gdzie i od kogo kupować sprzęt, który nie przerasta nas technologicznie???

  Ja przyznam się, że po przeczytaniu tego zdania nabawiłam się kompleksów.


  Nowoczesne technologie rozwijają się w takim tępię, że państwa na naszym poziomie mogą jedynie je kupić lub ukraść. Wiemy, ze Chiny kradną, bo mają takie możliwości. Polska też by mogła to robić, ale trzeba od czegoś zacząć. Uważam, ze kupowanie sprzętu, który nie przerasta nas technologicznie nie jest najlepszym sposobem aby podciągnąć się w tej dziedzinie.
 • @AgnieszkaS 21:41:07
  Należałoby kupić sprzęt od obu mocarstw. Z Rosją nie byłoby problemu tylko USA robią z tym problem (casus Turcja).
  Zresztą mamy na stanie taki i taki sprzęt. Mało tego, ten rosyjski jest doskonały i będzie unowocześniany (nowy typ amunicji).
  Chodzi o Mi-24 w kodzie NATO zwany Hind.
 • Wojna a Iranem? Tylko w marzeniach niektórych
  "I czy będziemy bić się za nich z Iranem?"
  -----------------
  Przedstawię to z mojej perspektywy:

  Żadnej wojny z Iranem nie będzie. Trump jest izolacjonistą, najchętniej zamknąłby amerykańskie granice i postawił mur. Poza tym, Trump ma poważne problemy z opozycją w kraju. Zdecydowana większość Amerykanów jest przeciwna wysyłaniu własnych żołnierzy za granicę dla obrony obcych krajów. Kto ma plany polityczne ten obecny sentyment rozumie. Trump musi oczywiście zareagować na to co dzieje się w jemeńskiej wojnie proxi pomiędzy Arabią Saudyjską a Iranem. Interesy i sympatie Ameryki są po stronie Arabii, a reakcją są sankcje nałożone na Iran i wezwanie dla Europy by stanęła po stronie Ameryki. To wszystko.
 • @Oracz 21:49:30
  Państwa nie sprzedają nowoczesnego sprzętu każdemu, kto im za to zapłaci. Obowiązuje inna selekcja.
 • @AgnieszkaS 21:41:07
  Kupowanie dla Polskiej armii F35 to podobny absurd jak kupowanie Ferrari aby jeździć na piccy. :-)
 • @Nibiru 22:12:32
  Wbrew pozorom tylko Pan potwierdza mój punkt widzenia.
 • @Nibiru 22:12:32
  Dodam jeszcze, że ponieważ te F35 będą w polskiej armii tak użyteczne jak fortepian koncertowy w domu osoby niemuzykalnej, to nasuwa się podejrzenie że zostają one zakupione w celu uzupełnienia potencjału militarnego Izraela, a zapłacone z puli 300 mld USD tzw. mienia bezdziedzicznego (lub z odsetek z tego tytułu płynących każdego dnia, tygodnia, miesiąca, roku)
 • @AgnieszkaS 22:21:07
  Jeśli skojarzyło się to Pani z tym samym co mi, to jest z Pani świntucha. :-)
 • @Nibiru 22:24:53
  Izrael ma własny kontrakt z USA na przeszło 100 sztuk F35. Cześć samolotów już USA dostarczyły do Izraela. Zostały one wytestowane na Syrią.

  Izrael poczynił pewne zmiany w konstrukcji swoich samolotów, mające związek z instalacją własnych bomb i pocisków powietrze-powietrze, oraz iPhon'a na centralnej awionice.
 • @AgnieszkaS 22:39:51
  No właśnie. Dla nich będą kompatybilne ze strukturą całej armii. A jeszcze gdy doda im się polskich pilotów, aby ryzykowali naloty na pozycje irańskie, to będzie cymes że rąsie cmokać.
 • @Nibiru 22:31:54
  Nie ja, tylko Pan świntuch. Na szczęście myśli innych osób, autentycznych czy pozorowanych, nie odbieram.

  Powiedzenie, że "kupowanie dla Polskiej armii F35 to podobny absurd jak kupowanie Ferrari aby jeździć na piccy" jest tylko wulgarną wersją cytowanego wcześniej przeze mnie zdania:
  A przede wszystkim, gdzie i od kogo kupować sprzęt, który nie przerasta nas technologicznie???

  Oczywistym jest, że nie jest to krytyka sprzętu tylko poziomu technologicznego, a może nawet intelektualnego, Polaków.

  Z czym do świata, więc? Schowajmy się w jaskini.
 • @AgnieszkaS 22:03:17
  Nowoczesnym sprzętem paradoksalnie może się okazać dobrze znany, bo produkowany w Polsce T-72 (linię produkcyjną otworzył generał Jaruzelski). Ten czołg Rosjanie przezbroili, a właściwie to uczynili w pełni automatycznym autonomicznym pojazdem bojowym (bezzałogowym). Czyli mamy kierunek dla polskich inżynierów i polskiego przemysłu.
 • @Nibiru 22:46:38
  "A jeszcze gdy doda im się polskich pilotów, aby ryzykowali naloty na pozycje irańskie.." :))

  A dlaczego nie pozycje marsjańskie? to też ciekawa teoria na wyrost.
 • @AgnieszkaS 22:39:51
  Pani Agnieszko, pisałem o tym wcześniej, nie tylko ja. Te samoloty są skrajnie skomplikowane i możliwe do pełnego wykorzystania jedynie w połączeniu z całą zaawansowaną strukturą informatyczno militarną - do której nie mamy i raczej nie będziemy mieli dostępu - a jeżeli go w jakimś zakresie dostaniemy, w każdej chwili możemy go utracić.

  Za te same pieniądze można kupić trzy razy więcej innych samolotów od innych dostawców wraz z osprzętem, know how, serwisem oraz KODAMI STERUJĄCYMI - których nie mamy dla F16 i nie będziemy mieli do F35. Podobnie jak do izraelskich rakiet.

  Wiele sprzętu można zamówić i kupić w Polsce w polskim przemyśle zbrojeniowym-tylko trzeba chcieć, a nie tworzyć fikcję pustych deklaracji w stylu Macierewicza

  Samoloty, śmigłowce można kupować tam, gdzie są produkowane: GB, Szwecja, Francja, Włochy, można kupić sprzęt używany jak w przypadku fregat "Duda" i "Błaszczak"

  Cokolwiek się kupuje, trzeba płacić cenę rynkową, nie jej dwu, trzykrotność - bo to pachnie albo skrajną głupotą, albo korupcją, albo zakamuflowaną spłatą 447. A to wszystko pachnie Trybunałem Stanu

  Cały zakupiony sprzęt amerykańsko izraelski może zostać wyłączony jedną decyzją i jednym guzikiem z Waszyngtonu lub TelAvivu
 • @Wrzodak Z. 21:25:38
  ok, przyjąłem do wiadomości - nie śledziłem ostatnio Neonu Zbyt dokładnie - chciałem wiedzieć kto się kryje za pluralis majestatis
 • @Oracz 22:51:51
  Oczywiście, że należy rozwijać własne technologie, ale dobrze jest mieć wgląd do technologii innych krajów. Jedno nie przeszkadza drugiemu. To właśnie robi Izrael.
 • @Andrzej Tokarski 22:55:38
  Panie Andrzeju,

  Właśnie przejrzałam artykuł w języku angielskim, który informuje, że Polska zakupiła F35 wraz z całym oprzyrządowaniem informatyczno-militarnym.
  Przy okazji dowiedziałam się, że umowa obejmuje przyszłą produkcję części do tych samolotów przez tylko i wyłącznie polskie przedsiębiorstwa na terenie naszego kraju. Części te, według umowy, mogą być przez Polskę sprzedawane do innych krajów. Do tej pory taką możliwość od USA otrzymała Japonia. Otrzymamy więc technologię, możliwość nauki i możliwość przyszłego zysku, a także zatrudnienia dla Polaków.

  https://www.defensenews.com/global/europe/2019/09/11/poland-cleared-to-buy-f-35-fleet/
 • @AgnieszkaS 22:49:42
  Armia to nie pospolite ruszenie i horągwie. To pewien system naczyń połączonych, na który składają się ludzie i urządzenia. Mam tu na myśli również związaną logistykę i zaplecze naukowe. Armię powinno budować się według zatwierdzonego dla bieżących i przyszłych potrzeb planów oraz możliwości finansowych. Wszystkie formacje muszą być kompatybilne zgrane do perfekcji i dowodzone przy pomocy wspomagających programów komputerowych. Inaczej to strata czasu i pieniędzy. Przy armii wchodzącej w skład sojuszu należy też uwzględniać ten aspekt.
 • @AgnieszkaS 23:11:15
  a przeczytała Pani, że F16 kupiliśmy z offsetem?
  albo, że ustawa 447 Polski i Polaków nie dotyczy?
 • @Andrzej Tokarski 23:15:11
  Panie Andrzeju,

  Tu chodzi o "industrial offset":

  "Lockheed Martin jest głównym wykonawcą samolotu, a Pratt & Whitney jest producentem silników. Umowa obejmie pewną formę offsetu przemysłowego, który będzie negocjowany między firmami a Warszawą w terminie późniejszym".

  Ani Lockheed Martin, ani też Pratt & Whitney, nie będą negocjowały ustawy 447.

  "Industrial Offset"
  http://offset.wikidot.com/what
 • @Nibiru 23:13:12
  "Armia to nie pospolite ruszenie i horągwie."

  Przede wszystkim, armia to nie pizza. :)
 • @AgnieszkaS 23:29:30
  "Ani Lockheed Martin, ani też Pratt & Whitney, nie będą negocjowały ustawy 447."

  - i to mnie przekonało - nie mam argumentów

  dobranoc
 • @Andrzej Tokarski 00:01:46
  Życzę dobrej nocy.
 • @AgnieszkaS 21:41:07
  ..." Nowoczesne technologie rozwijają się w takim tępię, że państwa na naszym poziomie mogą jedynie je kupić lub ukraść."
  Z czym do świata, więc? Do jaskini!
 • @Andrzej Tokarski 23:15:11
  Muszę przyznać, że ,,imponuje" mi pani Agnieszka S.
  To rzadkość aby kobieta posiadała taką dużą wiedzę w sprawach obronności i handlu bronią oraz specyfiką obrotu technologiami.
  Ciekawe gdzie pracuje?ła pani AS, lub może działa w ramach stowarzyszeń, albo innych organizacji obronnych w usraelu?
  Pani AS używa języka dyplomacji w sprawach obrotu sprzętu zbrojeniowego, szczególnie tego z pochodzącego z usraela. To ciekawe.
 • @Wrzodak Z. 10:11:22
  też jestem pod wrażeniem - do tego to tępo - dech zapiera i łeb urywa
 • @Andrzej Tokarski 12:19:18
  dobre:)))

  A tu o wizycie:
  https://www.tvn24.pl/usa-prezydent-andrzej-duda-z-malzonka-spotkali-sie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich,972441,s.html
  Pan prezydent z małżonką Kornhauser i rodziną w czasie wiekopomnej wizyty!!

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/608652,para-prezydencka-spotkanie-srodowiska-zydowskie.html

  https://s8.dziennik.pl/pliki/12628000/12628107-para-prezydencka-i-srodowiska-900-554.jpg
 • @trojanka 14:04:16
  "Gorące podziękowania za miłe spotkania i niebywałą życzliwość i konferencję antyirańską w Warszawie dla Pana Prezydenta i konsula RP w NY,zasyła na Facebooku Rabin Shmuley Boteach.

  https://www.facebook.com/permalink.php?id=59215506088&story_fbid=10156717698966089
 • @trojanka 14:28:36
  https://pbs.twimg.com/media/EFX4MHdX4AEhkUT.jpg
 • @trojanka 14:29:25
  tak, czytałem o tym - to tylko potwierdza tezę tego felietonu i również poprzednich: ważne jest 447 - reszta to dekoratornia teatralna
 • Płacenie za obecność wojsk amerykańskich to płacenie żydom 447.
  Rząd sztucznie kreuje w polskim społeczeństwie strach przed Rosją, by mieć pretekst do kupowania broni w USA i sprowadzania wojsk amerykańskich. Będzie to pretekstem do ogromnych przelewów za uzbrojenia czy obecność wojsk, gdzie Polska będzie 10-krotnie przepłacać - a żydzi będą otrzymywać tę kasę w ramach 447. Tak sobie cwanie wymyślili sposób wyłudzania od Polski - by kasę dostawać w białych rękawiczkach, a głupie Polaczki będą się cieszyć, że rząd broni nas w ten sposób przed Rosją, która chce odebrać Polsce Hajnówkę i Puszczę Białowieską :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31