Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Na śmierć Kornela Morawieckiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

żegnając osobę nie uciekajmy od pytań

Zmarł Kornel Morawiecki ...

 

...dobre słowo i chwila zadumy wobec majestatu śmierci są jak najbardziej na miejscu - co jednak nie powinno zamykać nam ust i umysłów przed postawieniem - i powtarzaniem  - pytania: jak to możliwe, że syn tak szlachetnego nieprzejednanego opozycjonisty zrobił tak oszałamiającą karierę w branży - nie mając nawet odpowiedniego wykształcenia - wręcz przesiąkniętej wpływami służb post PRL - czy stało się to bez wiedzy ojca - czy za za jego wiedzą i aprobatą?

Czy miał świadomość w jakim kierunku prowadzą działania Mateusza Morawieckiego jako premiera? Czy aprobował budowę POLIN na ziemiach Polski i kosztem jej obywateli? Czy był przeciwny, czy wyrażał swój sprzeciw? Czy wyraził swój sprzeciw publicznie, wobec Narodu?

Czy postęp choroby nowotworowej - jak wiemy, żywiącej się w dużej mierze stresem swej ofiary - miał związek z sytuacją polityczną Polski - w tym w kontekście działań własnego syna?

Tak, czy owak - spoczywaj w pokoju, Kornelu Morawiecki

KOMENTARZE

 • Tak
  Myślę, że poważne miśki prowadziły Mateusza. Zresztą Kornela też. Włos mu z głowy nie spadł, a synek taaaaka kariera bankowca po Historii.....
  Ci, co opiekowali się tatą i synkiem, to chyba rozsądnie się przewerbowali wtedy, kiedy trzeba.
 • @zbig71 20:41:46
  Niestety pamiętam jego głosowanie w sejmie na dwie ręce .Salut . :(
 • @Andrzej Tokarski
  Nie wszystko złoto , co się świeci . Niech spoczywa w spokoju .
 • @Repsol 21:12:37
  Szczery demokrata.......
 • Solidarnością walczącą i K. Morawieckim interesowałem się gdyż w moim mieszkaniu w stanie wojennym drukowano pisma SW
  Mimo braku ostrożności (gdy wracalem do domu dzialacz Solidarności Walczącej idący za mną krzyknął do mnie "panie Andrzeju widzi pan jacy smutniacy za mn a chodzą "pokazując trzech bysiów w skórach)adnych problemów.
  Później zetknąłem się z opinią, że Solidarność Walcząca K. Morawieckiego chroniona byla przed SB przez (wyższe) służby wojskowe PRL
  Przypuszczam, że chroniony byl tak jak Anders, Berling, ksiądz Peszkowski i inni lokatorzy willi szczęścia jako potencjalnie użyteczny głupek . Epatowł pogardą i nienawiścią do "komuny" jak Anders pogardą dla ZSRR wśród lokatorów willi szczęścia już w ZSRR po wypuszczeniu z Łubianki i odpoczynku w domu rodziny Berii
  Z komuną nie dyskutował formalnie lecz realnie korzystał z patriotyzmu nie tylko swojego.
  Syna "Lwa" kopaczewskiego (podoficera wyklętego , którego gospodarstwo pod Fajsławicami chronione fachowym okopem z CKM przed zaskoczeniem najechała w 1945r. ekspedycja KBW, UB, MO itp) wprowadził do studium telewizyjnego przed wyborami z oryginalnym chłopskim cepem. Zapowiedzieli, że gdy zostaną wybrani będą młócili komunistów. Wynik byl znikomy do czasu katastrofozamachu smoleńskiego , który dzięki potędze kultów w polskim narodzie dał władze dwu takim co ukradli księżyc.
 • Śp Kornel Morawiecki
  jest właśnie na "spowiedzi" z całego swojego życia.
  Widzi film ze sobą w roli głównej, nie brakuje na nim ani sekundy z całego życia.
  Oby mu wyszło, że z wszystkiego rozliczył się jeszcze tu na Ziemi w Sakramencie Spowiedzi i... zdążył za wszystko odpokutować i zadośćuczynić.
  Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie...
 • @telewidzacy 22:41:20
  Chyba cała Solidarność była sprowokowana a potem kontrolowana przez obce służby, które całe lata sabotażami gospodarczymi i ideowymi (z naszym udziałem) pracowały nad puczem na Gierku, by dorwać się do jego (i wszystkich Polaków) dorobku.
 • Morawiecki
  zszokował mnie, gdy podczas swojego wystąpienia na forum Sejmu, raczył był rzec, że sprawiedliwość powinna być ponad prawem.
  Od razu skojarzyły mnie się dwa przykłady :
  - Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość. (Adolf Hitler)
  - Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. ( Leonia Pawlak dając Kazimierzowi granaty)
  Tak więc rzeczywiście : Nie wszystko złoto , co się świeci...
 • @SZS 10:12:00
  No to bardzo chujowo kojarzysz. Miał rację sp. Kornel Morawiecki, że nad złym prawem ma górować sprawiedliwość.
 • @Jan Paweł 23:00:35
  Józef Mackiewicz już w 1981 roku dopisał w "Zwycięstwie prowokacji": "Ruch „Solidarności” w PRL nie był nigdy dążącym do obalenia komunizmu, lecz do ulepszenia go".
 • Nie mam dobrego słowa dla Żydów zwalczających Państwo Polskie
  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/a8z6w9hvc8.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/dqd6xhbxuaehuez.jpg
 • @Jan Paweł 22:48:52
  To nagranie pokazuje jaki naprawdę był Kornel Morawiecki. Zobacz jak zachował się kiedy zaatakował go wściekły tłum KODziarzy [VIDEO] Niezależnie od sympatii politycznych, trzeba przyznać, że Kornel Morawiecki był prawdziwym mężem stanu. Kiedyś, zaatakowany na ulicy przez tłum KODziarzy, wyszedł do nich bez złości czy agresji. Przez falę agresorów przeprowadzili go funkcjonariusze policji. Po wszystkim policjant zapytał marszałka seniora, czy chciałby pozwać kogoś za naruszenie nietykalności cielesnej. Morawiecki odpowiedział prosto, że nie: „To moi rodacy”. „Jestem zmartwiony, że między nami Polakami dochodzi do takich sytuacji”. Odszedł dziś Kornel Morawiecki. Na tym nagraniu pokazał klasę jak należy rozmawiać z ludźmi

  https://twitter.com/i/status/1178659126353829888
 • @kula Lis 68 10:35:08
  Panie "Chrabio"........
  Więcej kultury !
 • @kula Lis 68 10:55:59 Kornel Morawiecki był FILOTROCKISTĄ, na co wkazuje nazwa partii SOLIDARNOŚC WALCZĄCA
  Przypominam mój koment do innego wpisu na neonie nt. Kornela:

  //Dziś rano o godz. 7.00 obudził mnie mój stacjonarny telefon

  Po podniesieniu go w słuchawce usłyszałem kobiecy głos z automatu:

  Witaj Marek, zmarł twój kolega Kornel Morawiecki.

  Co to oznacza?

  Że mój kolega - wykorzystując możliwości łącz telefonicznych, pośmiertnie mnie zawiadomił, że naszą FILOTROCKISTOWSKA robotę mamy kontynuować, przekazując pałeczkę dalej.

  Berkeley72 01.10.2019 08:56:35 //

  I z tego powodu Kornel był "hołubiony" przez ANTYKAPITALISTYCZNĄ część tajnych służb PRL (a potem i III RP).

  Husky'emu przypominam, że IDEE WIELKIE, pomimo prób ich dzisiaj ZAGŁUSZENIA, są NIEŚMIERTELNE.
 • @Berkeley72 11:37:06
  Ostatnie przesłanie Kornela Morawieckiego. "Naszym obowiązkiem jest obrona polskości i wiary". Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ujawnił tekst, jaki Kornel Morawiecki przekazał mu dwa tygodnie temu do zamieszczenia na ulotce wyborczej.
  https://niezalezna.pl/290578-ostatnie-przeslanie-kornela-morawieckiego-naszym-obowiazkiem-jest-obrona-polskosci-i-wiary
 • @kula Lis 68 13:59:29
  "Naszym obowiązkiem jest obrona polskości i wiary"

  A co oznacza powyższe znakomicie objaśnił także nieżyjący już Żyd, czołowy opozycjonisty względem polskich władz PRL, K.Modzelewski:

  „(…) bez Kościoła czeka nas (nas Żydów – D.K.) w Polsce zgroza”.

  Gdyby nie współpraca żydo-katolickiego Kościoła z V żydowska kolumną w obalaniu PRL, Żydzi nie tylko nie obaliliby PRL, ale i nie przejęliby władzy.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/prymas-wyszynski.jpg
  Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego. Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisław Szpakowski, Kazimierz Wóycicki (onieśmielony)

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/10274305_642701815797749_2723391722581501626_n.jpg

  A więc utrzymanie u Polaków wiary w żydowską religię chrześcijańską jest niezwykle ważne dla utrzymania przez Żydów władzy nad Polakami.
 • @kula Lis 68 13:59:29 Odnośnie jakości przekazu portalu "Niezależna" to czytałem, że niezależna od zdrowego rozsądku
  // W wypadku redaktorów niezalezna.pl chodzi chyba o niezależność od zdrowego rozsądku. Ciężko mówić o medialnej niezależności, gdy ewidentnie trzyma się WYŁĄCZNIE stronę obrońców krzyża oraz PiS... // https://www.wykop.pl/link/702843/o-tym-jak-bardzo-niezalezna-jest-niezalezna-pl/

  A jeśli chodzi o imputowane memu zmarłemu wczoraj koledze zdanie

  // musimy dziś bronić przekazu Założyciela, Jezusa Chrystusa, który jest codziennie atakowany. //

  To proszę mi wskazać gdzie w Ewangeliach jest mowa o tym, że Jezus Chrystus sam się napraszał na krzyż, który mu żydzi zgotowali, BY NAS ZBAWIĆ OD SKUTKÓW GRZECHU PIERWORODNEGO? O tym grzechu w ewangeliach nie ma ani słowa, ale za to jest dużo w "objawieniu św. Pawła", na którym zasadza się cała "odkupicielska" teologia Kościoła.

  A najlepiej to sobie poczytać wszystkie 114 zalecenia JAK ŻYĆ i JAK PATRZEĆ N BLIŹNICH zawarte 114 logiach Jezusa, spisanych przez apostoła Tomasza w jego Piątej Ewangelii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Tomasza
 • @Rzeczpospolita 14:47:39
  potwierdzam: KK jest narzędziem trzymania Polaków za mordę, w niewoli, narzędziem ogłupiania, utrzymywania w niewiedzy i podatności na manipulację. To samo w sobie może i nie byłoby problemem, gdyby nasi rodacy NIE DALI sobą manipulować. Niestety jest inaczej.

  Trudno o większą brednię niż wmówienie bajki o tym jak to żyd umarł by odkupić całą ludzkość - a za to ludzkość ma być posłuszna i ma płacić - do końca świata. I trudno o większego durnia niż taki co w to uwierzył. I jeszcze twierdzi, że to wiara jego przodków - i gotów życie za to oddawać - lub odbierać innym, takim, co mówią: otrzeźwiej Słowianinie, Lechito - i przestań obrażać duchy TEJ ziemi
 • @kula Lis 68 10:35:08
  tu akurat miał rację: prawo ma być odzwierciedleniem idei sprawiedliwości, jeżeli nie jest, to trzeba je poprawić - poprawić prawo a nie ideę sprawiedliwości

  tylko jest pytanie o sposób realizacji i o to kto jest podmiotem owej sprawiedliwości - czyli kto jest suwerenem - a tu w wypadku panów Morawieckich - jasności nie mamy
 • @Jan Paweł 23:00:35
  lubię jazz w kościele, oczywiście kameralny jest dobra akustyka i nie ma tej judaistycznej propagandy - jak grają
 • @zbig71 20:41:46
  tak to wygląda - bez troskliwej opieki takie cuda się nie zdarzają
 • @Repsol 21:14:45
  niech spoczywa
 • @SZS 10:12:00
  patrz: do Kuli LIsa
 • @Rzeczpospolita 14:47:39 religia chrześcijańska nie jest żydowska
  Starotestamentowi prorocy wymyślali Stary Testament jako poprawną mitologię w formie Hagady czyli poprawnej historii narodu, ktory chcieli w ten sposób powolać do żucia (istnienia jak inne).
  Gdy około 2 tysiące lat temu ten naród zaistniał rabini zaczęli pisać Talmudy a Chrystus przez Apostołów przekazal Ewanelie, która jest właściwym Pismem Świętym możliwym do wyjaśnienia na przykładach Starego Testamentu. Innej możliwości nie było i nadal nie ma.
  Na katolickiej Mszy Św. trzeba stać przy czytaniu Ewangelii a mozna siedzieć przy innych tekstach jakby kurtuazyjnie (jak JP2 o staszeństwie braci w wierze) nazywanych Pismem Świętym. Lutrowie, jehowcy, mormoni, zielonoświątkowcy itd mają skłonności do traktowania Starego Testamentu jako Pismo Święte a talmudyści jako Teksty Święte , które talmudycznie rasowy żyd może uznawać za słowa Boga żywego lub martwego zależnie od swojej interesowności.
  Sjonistyzni kolonizatorzy Palestyny przeprowadzii metodami naukowymi bardzo kosztowne badania swych "korzeni" w "Ziemii Świętej" Profesor Uniwersytetu Hebrajskiego Shlomo Sand stwierdził, że wyniki tych badań zaprzeczają prawdziwości jakiegokolwiek tekstu Starego Testamentu(żaden naród żydowski nie uciekł z Egiptu, nie zdobywał Ziemi Obiecanej, nie było króla Salomona itd) religii chrześcijańskiej to nie przeszkadza gdyż Bóg mógl wsadzić swój palec do głów proroków tak by można było ludziom wyjaśniać Ewangelie.
  Jeśli chodzi o szkodliwość kultu religii żydowsko chrześcijańskiej w Polsce to jest ona nieporównywalnie mniejsza od szkodliwości pasożytniczych kultów np Piłsudskiego, Andersa, katastrofozamachu, Rydzyka prezessimusa itd. Chrystus powiedział w Ewangelii, że każdy jego wierny jest potomkiem Abrahama wiedząc, że większość z nich przyjmie to jako wyjaśnenie funkcji Starego Testamentu i "żydostwa".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31