Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

W poszukiwaniu tajemnych źródeł mocy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...posła Kaczyńskiego, czyli: ekonomia idiotów czy ekonomia dla idiotów?

 

W poszukiwaniu źródeł mocy – posła Kaczyńskiego

 

….patrzę sobie tak ostatnio w telewizor i myślę, że mam niesamowite szczęście – że mogłem w swoim życiu spotkać tak oddanego Polsce i Polakom człowieka, jak poseł Jarosław Kaczyński. Jestem naprawdę pełen podziwu, jak ten niemłody już człowiek, nie bacząc na problemy ze zdrowiem, z kolanami wymagającymi operacji – tak się poświęca dla Polski. Właściwie codziennie widzę posła Kaczyńskiego przemawiającego to tu, to tam, bezustannie namawiającego obywateli do głosowania na Zjednoczoną Prawicę. Poseł Kaczyński sprawia wrażenie niezmordowanego, niezniszczalnego, napełnionego jakby jakąś tajemną mocą.

 

Jaka to moc, czy pochodzi z ogromnej miłości do Polski i Polaków, czy może z jakiegoś innego źródła, z jakiego – to pytanie, którego nie sposób zlekceważyć. Takie oddanie budziłoby uznanie, ba! podziw, szacunek – gdyby nie wieloletnie doświadczenie każące posła Kaczyńskiego postrzegać bynajmniej nie jako (uchowaj Boże!) natchnionego idealistę – prędzej jako cynicznego gracza politycznego, bezwzględnego, lubującego się w intrygach, podstępach, szukaniu przysłowiowych już haków – kutego na cztery nogi politycznego cwaniaka.

A tu tyle uczucia, oddania, poświęcenia – trudno się nie zadziwić, nie zadumać....

 

Tyle byłoby co do formy. Zwróciłem jednak – czego już dawno nie robiłem, starannie unikając słuchania posła Kaczyńskiego, podobnie jak i innych jego przybocznych – uwagę na wypowiadane treści. Chciałem przekonać z jakim to przesłaniem poseł Kaczyński tak często i z takim poświęceniem występuje wobec obywateli. Jakiż to przekaz jest wart takiego poświęcenia – zatem zacząłem słuchać.

 

I tu pojawiło się drugie – po pytaniu o źródło mocy fizycznej – pytanie o źródło mocy pozwalające składać tak daleko idące obietnice – traktując je przy tym poważnie. Nie mówię nawet o obietnicach 13 czy 14ki, wzrostu pensji minimalnej, czy emerytur. Do tego już się przyzwyczailiśmy, zresztą te obietnice nie budziłyby wątpliwości, gdyż są od dawna potrzebne i wbrew pozorom nie obciążające dla budżetu – gdyż pieniądze skierowane do tych grup błyskawicznie wrócą w postaci podatków pośrednich, po drodze napędzając popyt wewnętrzny i podmioty go obsługujące.

 

Bardziej zastanawiające były dla mnie dalekosiężne obietnice istotnego zwiększenia dochodów państwa, powszechnego ubogacania obywateli, nieodległego doścignięcia – a może prześcignięcia - w rozwoju gospodarczym państw Europy Zachodniej. Słuchając myślałem sobie, że człowiek, który w istocie nigdy w życiu nie zhańbił się uczciwą pracą nie będącą polityką – być może nie wie co mówi, nie rozumie istoty gospodarki. Snuje nierealne wizje nakierowane cynicznie jedynie na zbałamucenie wyborców, a w efekcie zdobycie głosów – za wszelką cenę i bez przejmowania się realizacją obietnic – może wprost bez zamiaru ich realizacji.

 

Jest jednak druga ewentualność: taka, że poseł Kaczyński wie dokładnie, co mówi - wie, że w wypadku korzystnego wyniku wyborczego – będzie mógł otworzyć drzwi do nieskrępowanej penetracji Polski przez kapitał zewnętrzny. Może to być jakaś forma realizacji ustawy 447, lecz może to być proces od tej ustawy niezależny, równoległy bynajmniej nie wykluczający ww roszczeń.

 

Może to być sygnalizowane przez mnie uprzednio otwarcie dostępu do bogactw naturalnych i to nie tylko w zakresie ich eksploatacji, ale i uwłaszczenia obcego kapitału. Na tym etapie nawet bez większego znaczenia jest rodowód owego kapitału – gdyż, jak zainteresowani wiedzą - metodą spółek słupów, przepływów kapitałowych, operacji na rynku akcji, inżynierii finansowo-bankowej – a wszystko to oparte o globalną geopolitykę – można na dowolny czas ukryć rzeczywiste pochodzenie kapitału, a także w dowolnym momencie owo pochodzenie ujawnić – lub nie. Dość dobrze obeznany z meandrami rzeczywistości Tomasz Sommer niedawno na łamach Nczasu pisał panegiryki o pewnej polskiej sieci handlowej – która od dawna jest siecią CYPRYJSKĄ, a na obecnym etapie znów zmieniła właściciela, bodaj na hiszpańskiego. Pewnych rzeczy nie widać, lub nadzwyczaj trudno zobaczyć – a co dopiero przeciwdziałać.

 

Wracając do poszukiwania tajemnej czakry mocy posła Kaczyńskiego – trudno nie postawić pytania, trudno oprzeć się podejrzeniu, że szeroko zakrojone wizje rozwoju nie na naszą miarę właśnie stąd się biorą. Bo nie da się ukryć, że skutkiem ubocznym takiego cichego a szerokiego otwarcia, będzie pojawienie się ogromnych pieniędzy w obrocie wewnętrznym, pojawienie się w związku z tym jakichś wpływów podatkowych, akcyzowych, związanych z zakupem praw do eksploatacji, może wynikających ze sprzedaży majątku narodowego w postaci bogactw naturalnych, może jednak również lasów, jezior itd. Przy złej woli możliwości są przeogromne.

 

Jakaś część – bez wątpienia znikoma - tego tortu bez wątpienia ubogaci również obywateli, również po to, by skorzystawszy na grabieży – siedzieli cicho i nie patrzyli władzy na ręce. Więc nie jest wykluczone, że poseł Kaczyński jednak wie co mówi i jak mówi. Można powiedzieć, że mówi prawdę obywatelom, jednocześnie nie mówiąc prawdy obywatelom – taki powiew talmudu – powinniśmy się przyzwyczajać

 

Bo gdyby było inaczej, to poseł Kaczyński musiałby zakładać, że następuje i będzie nadal następował dynamiczny rozwój Polski, wzbogacanie się Polaków, ułatwienia dla rodzimego biznesu, zlikwidowanie zusowskiego terroru nad małymi firmami. Rzeczywiste zreformowanie sądownictwa udrażniające w szczególności obsługę sądowo-prawną obrotu gospodarczego. Obniżenie podatków, zwiększenie kwoty wolnej, przekierowanie fiskalizmu państwowego w sferę podatków pośrednich itd., itd.

Wiemy, że niczego takiego nie ma i nie zanosi się by ktoś zamierzał tego rodzaju zmiany wprowadzić. Jest raczej proces odwrotny: szereg utrudnień dla rodzimych przedsiębiorców, wzrastający fiskalizm i agresywna opresyjność służb państwowych, ugruntowywanie nierówności pozycji na rynku między rodzimym biznesem a firmami obcymi, niejasne działania opresyjno inwigilacyjne na znaczną, nie do końca jeszcze określoną skalę... Gdzieś po drodze budzący już jedynie niesmak wicepremier z nazwiskiem nieprzypadkowo zaczynającym się na g. - zapowiedział wymianę elit na – ukraińskie. Pewnie miał na myśli te wskazane przez niejakiego Kołomojskiego – dlaczego? O tym było jakiś czas temu.

 

Wszystko to razem powoduje, że słuchając posła Jarosława Kaczyńskiego nie sposób odczuwać niepokoju, gdyż ma się wrażenie, że albo przemawia kompletny ignorant zajmujący stanowisko dalece go przerastające, albo – szykuje się nam szereg niespodzianek, po których możemy się nie pozbierać – i to nie z powodu euforycznej radości.

 

No to – dziękuję za uwagę – dajmy sobie szansę, głosujmy na Konfederację.

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  "Będzie współpłacenie za usługi publiczne? Doradca prezydenta: Ludzie dostali 500 plus, żeby wydawać. Nie wszystko ma być za darmo"

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25290320,czy-zbliza-sie-wspolplacenie-za-uslugi-publiczne-doradca-prezydenta.html
 • Jak ponury żart brzmi hasło:
  "Polska dla Polaków"
  Dewaluacja tego prawa czy żądania świadczy z kim Polacy walczą i niestety przegrywają, bo jak rozumieć słowa ciaputowicia o szybkim rozwiązaniu kwestii kurdyjskiej zamiast potępienia erdogana ?
  Jak to się stało, że Polskości w partiach biorących udział w przedstawieniu / bo posłowie i senatorowie już są wybrani przez prezesów a ludność tylko ich przyklepie "demokratycznie" / jest marginalizowana wobec lgbt, niepojętej kwestii 447, wmanewrowywania Polski w konflikt atomowy usssa z rosją na naszym terenie, obłędnych "teorii" finansowych i złudzeniom, że każda inna partia to co innego, tylko koryto to samo, nie przyłożę ręki do tego, a 14.10. spojrzę w lustro i powiem "spełniłem patriotyczny obowiązek Polaka" !
 • @Andrzej Tokarski
  Jakoś tak dziwnie to się układa . Ktoś nam w kartach miesza . https://www.salon24.pl/u/stan35/877912,przygotowania-do-polityki-resetu-usa-rosja-2-0 Salute Amigo 5*
 • @Rzeczpospolita 20:28:25
  posłowie z komisji ds służb specjalnych wnioskowali o nadzwyczajne posiedzenia ws Pegasusa - odpowiedziało im... echo
 • @provincjal 09 20:35:19
  konflikt atomowy ussa z zsrr? - proszę nie żartować - jak się gra w piłkę to się kopie piłkę, nie siebie nawzajem
 • @Repsol 20:40:52
  Bądź Pozdrowiony ;) (transl)
 • @Andrzej Tokarski 20:44:50
  Polecam . https://www.salon24.pl/u/piko/992030,berkowicz-z-konfederacji-krotko-jasno-i-na-temat . Salute :)
 • @Autor
  Jeśli zestawić tę euforię Kaczyńskiego z przekonaniem dyr. Krzysztofa Tytko, że dokonywane są zmiany legislacyjne w prawie górniczym i geologicznym, które pozwolą przejąć polskie złoża zagranicznym korporacjom, a jestem przekonana, że jako dyrektor kopalni węgla kamiennego, pan Tytko wie, o czym mówi - to faktycznie, trudno nie odczuwać niepokoju, a raczej nie widzieć nadchodzącego zagrożenia.
  https://youtu.be/GE232ATMOWY
  5*
 • @Lotna 21:35:51
  takie skojarzenia dziś miałem słuchając posła szeregowego
 • Wszystko jak zwykle...piniondze musza być dla braci przebranych, ni ma na badania.
  a jak się zakręca to i polski grafen dopadną.
  Miliony nie dla naszego dobrostanu, lepiej zaciągać kredyty u braci w MFW, i dorzucać do kasy , LG Chem (25 mln zł), Areo Gearbox (22,2 mln zł), JP Morgan (20,26 mln zł), IFA Powertrain (18,39 mln zł) i Luxsoft (11,73 mln zł).!!

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cwierc-miliarda-od-rzadu-dla-zagranicznych,98,0,2403170.html


  https://android.com.pl/artykuly/247034-grafen-w-2019-roku/
 • @trojanka 22:00:31
  P(iniondz) Jest Najważniejsza!
 • @Andrzej Tokarski 22:21:34
  O to to...
  https://twitter.com/kalinowski__/status/1130384232726061057


  Gideon Taylor dyrektor Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) mówi wprost nt. restytucji mienia bezspadkowego: "Wierzę, że po wyborach będzie inna sytuacja, lepsza atmosfera. Zostaną TYLKO trzeźwo myślący"
 • @trojanka 22:36:03
  dokładnie - tylko to się liczy i ew wpuszczenia nas w wojnę z Iranem. Reszta: wizy, eFy, wizyty, obietnice, zapewnienia - to jedynie dekoracje
 • @Andrzej Tokarski 22:42:09
  Już niedługo się zacznie i nawet bajery Huskych i innych PiSowców o bracie Michnika nie wytrzymają próby czasu.
 • @zbig71 23:02:52
  to tylko mydlenie oczu
 • @zbig71 23:02:52
  Zanim wyborcza nastanie cisza
  A tylko przetrwa trzepot w banerach
  Chciałbym, by cały Kraj usłyszał
  Na kogo warto postawić w wyborach

  Jest taka partia, co trafia tak celnie
  Że u łobuzów zaciska się zgryz
  Więc nie kombinuj, się wystrój niedzielnie
  I z całą familią zagłosuj na PiS!
 • @Husky 23:12:23
  To takie na poziomie PiS. Nędza. Pospolite ruszenie dla koryciaków. Oby do ryja, a potem wysrać. Dobrze scharakteryzował cię kolega Jasiek, po prostu neotrockizm. Komuna ma wiele obliczy, jedną jesteś Ty.
 • @trojanka "Wszystko jak zwykle...piniondze muszą być dla braci przebranych..." !!!
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=jXQEafl7cGQ  Bogumił Boguchwał
 • Moim zdaniem bredzenie wroga PIS.
  Autor widzi to co widzi PO a czego nie widać w rzeczywistości.
  Pieniądze na podniesienie poziomu życia Polaków z długu lub ze sprzedaży zasobów Narodowych ?
  Gdzie PIS podniósł zadłużenia Państwa ?
  Co PIS sprzedał by sfinansować choćby 500+ ?

  Zadłużenie państwa spadło do PKB o kilka % PIS zadłużał mniej niż PO które niczego nie robiło dla obywateli i za którego wyciekało miliardy z VATu.
  PIS ograniczył karuzele VATu i zyskał wiele miliardów dla budżetu.
  TE pieniądze PIS rzucił na rynek poprzez Polskie rodziny w postaci 500+ i to te pieniądze nakręciły koniunkturę (popyt) w gospodarce.

  W przyszłym roku budżet ma być zrównoważony czyli nie będzie przyrostu długu ale wzrośnie PKB czyli dług do PKB znowu spadnie.
  PIS realizuje bardzo korzystny dla Polski program gospodarczy...
  taki jakiego nikt od 30 lat nie realizował (próbowało SLD Oleksego i Millera z Kołodko ale Solidaruchy oraz zdrajca Kwaśniewski zablokowali te programy) po obaleniu SLD w trybie zamachu stanu AWS z Balcerowiczem wprowadzili skrajnie neoliberalne reformy systemowe które utopiły Polskę gospodarczo oraz zniszczyły szkolnictwo (Handke), służbę zdrowia, koleje w Polsce, wprowadziły dwuwładzę poprzez stworzenie władzy regionalnej (przygotowanie do podziału dzielnicowego Polski) i inne podobnie szkodliwe.

  Z tej zapaści PIS próbuje dźwignąć Polskę... i ma sukcesy...

  Nikt uczciwy nie będzie dzisiaj głosował na destruktorów Polski (siła przewodnia to PO)
  każdy uczciwy zagłosuje na PIS... choć jest sporo wątpliwości...choćby polityka zagraniczna czy historyczna.
  Jednak polityka zagraniczna o ile nie prowadzi do wojny nie zagraża pomyślności Narodu... a zła polityka gospodarcza to wprost zagrożenie dla poziomu życia Narodu..
  Polityka historyczna ma wtórne znaczenie dla poziomu życia Narodu...

  Najpierw chleb, poziom życia a potem filozofowanie ...o historii szukanie głębszych treści...
  Rząd jest od poziomu życia nie od historii...
 • @Oscar 09:29:52
  a ja myślę, że wkrótce się Pan przekona
 • @Andrzej Tokarski 10:00:18
  Wszyscy się przekonamy jako że przyszłość zawsze jest jakąś projekcją z błędami... ale każda przyszłość zmienia się w rzeczywistość .. penie trochę inną od przewidywanej..

  Pan kracze ... jak jestem bardziej optymistyczny... choć wiem że totalna opozycja zrobi wszystko by pozbawić Naród realizacji zapowiedzi PIS.

  Wszyscy się przekonamy..
  Ja poprę program PIS ... Pan już teraz sabotuje ten program czyli działa na niekorzyść Narodu Polskiego... a to hańba jest, wstyd, by nie powiedzie zdrada...
  Chyba że ma Pan lepsza ofertę dla Narodu (nie dla szwagrów)... ale nie słyszałem o takiej.
 • TO:
  https://youtu.be/r4LyKiWOkn4


  a Katolicyzm kontra walka duchowa Izabela Chojnacka wRealu24

  https://youtu.be/UEhCMYLrk_k

  https://www.youtube.com/watch?v=3O6ri3ntVC0
 • Posłuchać warto!Zakon okrągłego stołu!
  https://youtu.be/baAyPJ558TQ
 • @trojanka 10:33:10
  Krycha z Kaśka razem na zakupach!!
  https://img16.dmty.pl//uploads/201901/1548080831_e3nfha_600.jpg
 • @Oscar 10:09:20
  Pan ma prawo do swego idealizmu - a ja zastrzegam sobie prawo do swojego sceptycyzmu. Sugeruję jedynie, by - ponieważ jest Pan częstym gościem u mnie - zechciał pamiętać że mój obecny sceptycyzm jest owocem długotrwałego udzielania Dobrej Zmianie kredytu zaufania - kredyt był dość spory, ale, cóż, skończył się - i nie będzie przedłużony, gdyż zdolność kredytowa stała się dalece wątpliwa

  Pan czytał o Stonodze?
  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/150976,zbigniew-stonoga-ujawnia-afere-my-widzimy-to-tak
 • Głos Polonii, W.Rostkowski z USA ..od 22 minuty 20 sec.
  https://youtu.be/9zhx6AZG_X4
 • @trojanka 10:36:43
  oj tam nie przesadzajmy z tą mową nienawiści - to na pewno są wspólne WROGIE ZAkUPY
 • @Andrzej Tokarski 10:40:56
  Każdy ma prawo do swojego spojrzenia ...
  warto jednak wymieniać się spostrzeżeniami...bo wtedy błędów w ocenach jest mniej.

  Stonoga ? to moim zdaniem koncesjonowany "antysystemowiec"
  na służbie teraz w PO... Ewidentnie prowadzony przez "służby" które mu dostarczają materiałów...
 • @Oscar 11:30:19
  ale ja nie namawiam do wielbienia osoby (życiorys jest mi znany) Zbigniewa Stonogi - tylko o zapoznanie się z materiałami jakie przedstawia i sposobem w jaki je uprawdopodabnia. Tam są dokumenty
 • @Oscar 11:30:19
  To , że w jednej parti są aferzyści i złodzieje, nie znaczy , że ta druga jest uczciwa.
  To są ludzie , przynajmniej wg. mnie po jednych pieniądzach. Jedynie co ich różni reprezenacja innych interesów.
 • @Oscar 10:09:20
  "Ja poprę program PIS ... Pan już teraz sabotuje ten program czyli działa na niekorzyść Narodu Polskiego... a to hańba jest, wstyd, by nie powiedzie zdrada..."
  Coś mi to przypomina:
  "Program PiS programem narodu".
  No jak można głosować przeciwko PiS-owi?
  Toż to głosowanie przeciwko własnemu narodowi!
  A za zdradę własnego narodu powinna być tylko jedna kara - kara śmierci!
 • @Robik 14:16:06
  bez przesady.. głupców nie można karać za głupotę .. to wrodzone.
  ale wstyd i hańba jest...
  Z PIS nie jest to takie jednoznaczne...
  na szali jest program gospodarczy (dobry) ale z drugiej strony jest polityka zagraniczna oraz historyczna (zła)
  ryzyko poparcia PIS jest wyraźne..

  W przypadku PO na szali jest wyłącznie zło...
  W przypadku PSL .. na szali jest "kto da więcej tego poprę"
  w przypadku SLD na szali jest program gospodarczy (oby nie neoliberalny) a z drugiej strony LGBT, multikulti..
  W przypadku kanap .. nie ma szali .. bo nie ma programu nie ma struktur dla realizacji programu którego nie ma...są tylko niespójne obiecanki.
 • @Oscar 17:58:13
  ....sensem głosowania na Konfederację jest doprowadzenie do obecności w Sejmie ugrupowania mówiącego o głównych zagrożeniach. Bez takiej obecności nigdy niczego o machlojkach władzy tej czy innej - vo nikt nam o tym nie powie
  W tym sejmie próbował to robić poseł Robert Majka, ale poza tym echo

  Niechże Pan zwróci wreszcie uwagę, że w sprawach najistotniejszych typu 447, czy opisane ostatnio manipulacje uwłaszczeniowe na bogactwach - nie odzywa się nikt z polityków mainstreamu, podobnie dziennikarze tzw niezależni - jest pełna zmowa milczenia. Różnica jest taka, że cyniczna Platforma miałaby wobec powszechniej nieufności problem by nas przerobić na POLIN - to wygenerowano zmianę władzy i ultrapatriotyczny i ultrakatolicki PIS doprowadził nas już prawie do rzeźni. Stoimy przed drzwiami.

  PIS i tak wygra, niech się Pan o to nie martwi - rzecz idzie o to, by nie miał pełni władzy - a już prawie ma

  słuchał Pan Rostkowskiego zalinkowanego przez Trojankę? To niech Pan posłucha - on też dobrze mówi - prawie jak ja...

  Pan idzie i głosuje na Konfederację - no !
 • @Andrzej Tokarski 19:04:02
  On ma niestety obraz Konfederacji jako neoliberalizm, cokolwiek by to znaczyło. To taka sierota po PRL, co nie rozumie i przede wszystkim nie ufa Polakom. Myśli, żeby zbudować kawałek drogi na przykład, to potrzebna jest komisją państwowa i plan.
 • Do Autora
  [b]Jest 2-ch ludzi. Każdy z nich zarobi po 1-dnym milionie złotych.[/b] Ale jeden weźmie kredyt w wysokości 1 mln zł i będzie miał do spłacenia 2 mln odsetek. Czyli zarobi 1-den milion, spłaci nim połowę odsetek, a drugą połowę odsetek spłaci 1-dnym milionem pożyczki. Z czego odda pożyczony 1-den milion zł?
  Ile wyda ten, który nie wziął pożyczki?
  Ile wyda ten, który wziął pożyczkę (oddał wszystko to, co zarobił i pożyczył i jeszcze musi oddać 1-den milion samej pożyczki)?
  [b]
  Można mieć największy wzrost PKB wszech czasów produkując miliony ton trucizn: nikotynowej, alkoholowej, żywnościowej, lekowej...[/b]
  Produkując miliony samochodów (które będą przez ponad 90 procent czasu stać, zajmując miejsce)...
  Budując miliony kościołów...
  Produkując miliony trumien ze złota wysadzanych diamentami...
  Tworząc miliony cmentarzy...
  Itp., itd...
  Na to wszystko można się zadłużyć...

  Za zadłużanie powinno się natychmiast wieszać!!!


  [b]Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:[/b]
  - spłaszczeniem zróżnicowania wielkości wynagrodzeń za pracę. Czy się stoi czy się leży, czy uczciwie, wydajnie pracuje, czy ma czy nie kwalifikacje, to tyle samo się należy (więc po co się wysilać...),
  - podwyżką cen usług i produktów (by pracodawcy mieli z czego płacić wysokie pensje),
  - wymanewrowywaniem systemu podatkowego (albo będę oszukiwać i może przetrwam, albo zbankrutuję),
  - bankructwem firm (bo nie są cenowo konkurencyjne wobec zagranicznych, spada liczba zamówień drogich usług, towarów),
  - jest niewielu chętnych do zakładania firmy,
  - wzrasta bezrobocie,
  - wzrasta liczba wyjeżdżających za granicę,
  - wzrasta przestępczość,
  - wzrasta liczba pobierających zasiłki.


  https://www.money.pl/gospodarka/handel-zagraniczny-niemiec-eksport-i-import-spada-mocniej-od-prognoz-6368076195800705a.html | 08.04.2019
  Bilans handlu zagranicznego Niemiec wyniósł w lutym 18,7 mld euro. O taką kwotę nasi zachodni sąsiedzi więcej sprzedali towarów za granicę niż ich sprowadzili.

  https://www.paih.gov.pl/polska_w_liczbach/gospodarka# |
  W 2018 r. po raz kolejny, obroty towarowe handlu zagranicznego osiągnęły rekordowo wysoką wartość. Eksport wyniósł 221 mld EUR i był wyższy o 7% (r/r), a import wyniósł blisko 226,1 mld EUR, tj. poziom wyższy o 9,7%.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/glowni-partnerzy-handlowi-polski-import-i-eksport/zvb80pr /PAP | 11 cze 2019
  Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował, że deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego Polski w okresie styczeń-kwiecień 2019 r. wyniósł 0,2 mld euro.

  [Czyli za większą kwotę sprowadzamy niż wysyłamy, czyli wydajemy na kredyt... A teraz koszty polskich usług, polskich towarów, polskiej pracy mają wzrosnąć... - red.]


  Licznik Długu Publicznego
  http://www.dlugpubliczny.org.pl/


  Jeśli ktoś kupi coś dzisiaj, np. dzięki pożyczce, to nie kupi tego jutro... A zadłużony, nie będzie robić zakupów, tylko przekazywać zarobione pieniądze/odsetki bankierowi...

  A zatem nadmiernie podwyższając minimalną pensję, zadłużając się; "prosperując" na kredyt zmniejszamy, a w skrajnym przypadku uniemożliwiamy dokonywanie inwestycji, kupowanie czegokolwiek, uzależniamy się od kolejnych pożyczek, wyprzedajemy co się da, by mieć czym spłacać odsetki i stajemy się usłużnymi politycznymi, gospodarczymi półniewolnikami... A i to do czasu...

  A tzw. PKB może być, i jest, skrajnie szkodliwy (chodzi m.in. o powszechne trucie się, ponad 99 procent obywateli, ponad 99 procent powszechnie sprzedawanych artykułów spożywczych, alkoholizm, nikotynizm, nieskuteczne, szkodliwe leki, konsumpcjonizm pojazdowy, biurokracja, emisja trucizny reklamowej, produkowanie zbędnych, szkodliwych „szybkich śmieci”)!!!

  Dług publiczny USA przekroczył 22 000 000 000 000 dolarów...
 • Do Autora
  Lata pracy mediów, systemu edukacji, szkolnictwa przynoszą coraz większe efekty, w postaci coraz większej głupoty tego odbiorców (nim bardziej szkodliwy tzw. polityk, tym ma większe poparcie… A osoby przedstawiające sobą konstruktywną alternatywę są powszechnie zmilczani, krytykowani i mają znikome, albo i ujemne poparcie)… Stąd osobiste sukcesy tzw. polityków, z tego skutkami dla ich coraz bardziej zadowolonych z sytuacji wyborców…
 • @zbig71 19:40:31
  tak sobie dyskutujemy - bez inwektyw i obrażania - to samo w sobie jest wartością dodaną

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31