Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3009 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Struktura pisowskiego kryształu - czyli sprawa Banasia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

co robić, co robić, co robić!!!!!?

 

Struktura pisowskiego kryształu -czyli sprawa Banasia

 

 

.. a jakby jeszcze tego wszystkiego było mało – by na chwilę powrócić do poprzedniego felietonu – wszystko wskazuje na to, że partii rządzącej na dobre urwał się prezes NIK, Marian Banaś.

 

Dotychczasowy pupil i protegowany PISu, odkąd został przyłapany na dość smrodliwych kontaktach z krakowskim półświatkiem, a następnie na jaw zaczęły wychodzić, delikatnie mówiąc, rozbieżności między dochodami prezesa NIK, a jego dochodami, gdy do tego doszła coraz bardziej oczywista kreatywna księgowość połączona z optymalizacją podatkową – stosowana bez zahamowań, czy skrupułów przez dopiero co niedawno urzędującego szefa administracji skarbowej i wiceministra/ministra finansów – odtąd ten były zaufany człowiek PISu – zaczął się od swoich mocodawców dystansować.

 

Sam sobie uznał swoją niezależność za obowiązującą bez ograniczeń, za nic sobie mając sugestie i naciski -

 

- a to wszystko prowadzi nas do zarysowania dalszego scenariusza zdarzeń na szczytach władzy – scenariusza zakładającego dalsze rozejście się dróg pana Banasia i pana Kaczyńskiego.

To zaś – o ile nie dojdzie do szybkiego znowelizowania prawa tak, by prezesa NIK można było odwołać zwykłą większością – a musiałoby się to stać jeszcze za starego sejmu, bo w nowym PIS utracił kontrolę nad Senatem, co utrudnia operację – to zaś, rozejście się dróg stron, będzie z dużym prawdopodobieństwem skutkować przejściem pana Banasia i kierowanej przez niego struktury kontrolnej na pozycje co najmniej niekontrolowane przez PIS – a niewykluczone, że pozycje PISowi nieprzyjazne.

 

Co z kolei spowoduje baczniejsze niż do tej pory przyglądanie się partii rządzącej i stosowanym przez nie metodom – i idący za tym bardziej kategoryczny i stanowczy ton pokontrolnych protokołów – i idący za tym prawdopodobny swoisty sojusz NIK z opozycją antypisowską i tą z lewej i tą z prawej strony.

 

Szalenie ciekawe czasy przed nami – coś mi podpowiada, że PIS co prędzej powinien postawić i poświęcić pomnik tej ciężarnej zakonnicy, co to ją wszyscy na pasach rozjeżdżają….

 

 

Dziękuję za uwagę

KOMENTARZE

 • @
  oczywiście chodzi o rozbieżności między dochodami prezesa Banasia -
  - a jego majątkiem
 • @Andrzej Tokarski 10:02:20
  Autorze, przecież możesz edytować tekst po opublikowaniu i skorygować błąd.
  W PiS nie ma ludzi honoru, po utracie stanowiska, Macierewicz zabarykadował się w swoim byłym gabinecie, Błaszczak musiał innego pokoiku szukać. Mr. Zero pomimo tego iż za jego kadencji 3 więźniów się powiesiło, w tym jeden w pozycji leżącej, jego najbliżsi współpracownicy w trolli internetowych się zabawiali nie czuje się winnym, choć gdy więzień powiesił się Ćwiąkalskiemu, to głośno krzyczał o dymisję.

  Rządzą nami ludzie mierni to nic dziwnego, że i takie zachowania odnotowujemy.
 • @Zawisza Niebieski 10:07:21
  tak, ale uznałem, że łatwiej mi sprostować komentarzem
 • Przepisy antykorupcyjne są idiotyczne
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  zamiast wykrywać złodziejstwo, niegospodarność, sabotaż, kontroluje się jawny majątek.

  Nigdy nie mógłbym zostać posłem. Nie mam pojęcia, ile mam kont bankowych, ponieważ banki, w trosce o dochody z racji prowadzenia konta, nie informują o jego istnieniu do czasu, aż zapomniane konto wyczyszczą do zera.
 • @Zawisza Niebieski 10:07:21
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  No cóż. To jest polityka, stąd taka moralność Kalego.

  Żądnie dymisji ministra za incydenty to jakby odpowiedzialność zbiorowa. Bez sensu.

  Ziobrę trzeba ganić za tamte słowa, a nie za to, że nie rezygnuje.

  Zwracam też uwagę na to, że Ćwiąkalski nie spotykał się z sabotażem ze strony funkcjonariuszy, a Ziobro nieustannie. I to dowodzi tego, że coś usiłuje zrobić.
 • @Andrzej Tokarski 10:09:55
  Ten komentarz wydał mi się zbyteczny, bo komentowane zdanie jest ironiczne, dowcipne i z miejsca wskazuje na nieuczciwość tego klienta; majątek można przecież także odziedziczyć.
 • @interesariusz z PL 11:10:32
  „zamiast wykrywać złodziejstwo, niegospodarność, sabotaż, kontroluje się jawny majątek.”

  Powinno się kontrolować jedno i drugie, bo iluż to jest złodziei i „niegospodarnych” sabotażystów gospodarczych, którym nie pęcznieją portfele i konta w wyniku ich działalności?
 • @Lotna 11:28:38
  myślimy o tym zdaniu?:

  rozbieżności między dochodami prezesa NIK, a jego dochodami
 • @interesariusz z PL 11:14:25
  rzecz w tym że będąc w lesie nie mówić że stoję przed drzewem - tylko widzieć las jako całość. Na sprawę Ziobry przekłada się to tak, że dla pełni obrazu nie można pomijać np sprawy Dawida Kosteckiego i wątków z nim powiązanych. Było o tym tu:

  https://att.neon24.pl/post/150283,krwawe-glowy-w-nogach-lozka-marka-falenty

  i tu:

  https://att.neon24.pl/post/150685,oczy-szeroko-otwarte
 • Wczoraj wrócił do pracy po urlopie bezpłatnym
  i ani myśli abdykować. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/afera-mariana-banasia-cba-zakonczylo-kontrole-oswiadczen-majatkowych/v2kvecn
  W przeszłości sprawował ważne funkcje państwowe na stanowiskach związanych z kontrolą finansową. Media donoszą, że materiał zgromadzony przez CBA jest porażający. Ale jak z kas pancernych giną materiały CBA to i ten może "zginąć".
 • @Lotna 11:28:38
  "majątek można przecież także odziedziczyć."

  Ale dziedziczenie też powinno być jawne a nie pod stołem - mowa oczywiście o konkretnych dużych wartościach a nie komplecie babcinych widelców o wartości bardziej sentymentalnej niż materialnej

  Poza tym mowa o gościu najwyższej rangi jeśli chodzi o przejrzystość finansów :))
 • @Andrzej Tokarski 11:40:22
  Tak, o tym.
 • @autor
  Bardzoo się Panu dziwię, że nagle dla Pana autorytetem staje się niejaki Kittel, który stał się synonimem manipulacji. Nie bardzo rozumiem skąd taka naiwna wiara wilu rozummnych i rozsądnych osób m.in. takich jak Pan, którz ywierzą w rozpowszechniane plotki przez Der Onet i Rzepę. Jeśli znajdę chwilę czasu napiszę szerszą notkę o dalszym ciągu sprawy Mariana Banasia.
  Pozdrawiam
 • @wercia 14:17:38
  Jak nie zostaną "zniknięte" , to i seryjny może go odszukać ,co jest u nas normą . Walerian Pańków też był szefem NIK . Salut .
 • @Ślepa Mańka 17:47:17
  ...bardzo się Pani dziwię, że nie dostrzega Pani konfliktu wizerunkowego między szefem najwyższego organu kontrolnego w strukturach państwa, oraz ministra finansów i szefa organów kontroli skarbowej - a szemranym cwaniakiem wspólnie z innymi szemranymi cwaniakami walącym państwo na którego interesów straży stoi - po kieszeni, po podatkach, po majątku nie wiadomo jak zgromadzonym. Uwikłanego w oczywisty sposób w - pośrednie - czerpanie dochodu z prostytucji.
  Uwikłanego w dziwacznie prowadzone śledztwo - prowadzone tak, by w istocie nic nie wykryć albo nic nie ujawnić, a haki zostawić na stosowną godzinę. Usiłującego teraz schować się za immunitetem. I Pani nie widzi tej żenady? Nie czuje tego smrodu półświatka?

  Widzi Pani, tak się składa, że ja to środowisko graczy bez zasad trochę znam, znam również te sztuczki i zagrywki - i one są jakoś, choć z trudem - do wytłumaczenia u szeregowych biznesmenów walczących o przetrwanie - ale u szefa prawa i porządku, wysyłającego swoje psy, by gnębiły owych szeregowych a oszczędzały grube ryby - nie są do wytłumaczenia.

  A to, że Pani go kiedyś znała - nie ma nic do rzeczy. Ja też kiedyś myślałem że Frasyniuk to super nieskalany bohater - ale wyrosłem z czasem. Jedni widać wyrastają - inni nie
 • @Repsol 17:50:41
  pytanie jest: kto ma trzymanie na Banasia mocniejsze od trzymania Kaczyńskiego?
  Ave
 • @Lotna 17:46:37
  więc moim zdaniem jest ono niepoprawne - i dlatego je skorygowałem. tzw masło maślane
 • @Andrzej Tokarski 18:45:45
  "majątku nie wiadomo jak zgromadzonym"

  Bo to jest właśnie wybiórcze traktowanie faktów i FUCKtów, oraz podejście do sprawy na zasadzie NASZ - ICH

  Adamowicz był okrzykiwany złodziejem, oszustem, manipulatorem, ... itd na podstawie czego ??? (poza tym że był okrzykiwany człowiekiem PO chyba bardziej głównie tylko dlatego że był przeciwny debilizmom pi"SS'owskim)
  Na podstawie rozbieżności pomiędzy jego stanem posiadania a tym co wpisał w oświadczenia
  Tylko że posiadał kilka nieruchomości i od groma różnych kont i lokat więc wymieniając je "z głowy" każdy mógłby się pomylić - czego oczywiście robić nie powinien. W wyniku tego nasłane a w zasadzie nasyłane były na niego wszystkie możliwe urzędy kontrolne które nic a nic na niego nie znalazły - w sensie porównania jego oficjalnych dochodów do posiadanych dóbr

  W przypadku Banasia jest coś zupełnie innego bo jest nie tylko burdel przez niego ochraniany (cyt:"zaraz zadzwonię do Banasia"), i zaniżony czynsz ukryty w cenie sprzedaży lecz to co najważniejsze:

  Duże rozbieżności pomiędzy jego dochodami a stanem posiadanych dóbr !!!

  Czyli: LEWA KASA - z pamięci: która powinna zostać opodatkowana bodajże 75% "podatkiem"

  Ale to pi'SS'owiec więc jego prawo nie dotyczy - gdyby był np. piekarzem rozdającym głodnym i biednym ludziom czerstwy chleb zamiast go wywalać do śmieci to wtedy byłoby co innego...
 • @Andrzej Tokarski 18:47:23
  Oczywiście, że jest niepoprawne. Każda polonistka by zmarszczyła brew. Nie zawsze coś, co jest niepoprawne, jest złe.:)
 • @Hades 19:15:11
  A co, nie powinien być ścigany, po dwudziestu latach samowładnych rządów, z wyrokami sądowymi wydawanymi pod jego mafię, po uczynieniu Sycylii z Gdańska?
  Tylko się nie popłacz nad „tragiczną śmiercią” Adamowicza.
 • @Lotna 19:29:13
  1- rządził ten który przez mieszkańców był wybierany - jeśli ktoś miał do wyborów zastrzeżenia mógł je obserwować
  Tak chcieli tak wybierali i nic mi do tego
  Lecz na pewno za to że mieszkańcy go chcieli skazywać wyrokami go nie można było - jak każdego

  2- nie wiem o jakich wyrokach mowa gdyż wiem tyle ile po samym tchórzliwym zamachu na niego i nim wyczytałem - wcześniej chyba nawet o nim nie słyszałem - albo słyszałem lecz nic takowego co warte byłoby zapamiętania

  3- tylko debil może się cieszyć że kogoś zarżnął jakiś śmierdzący debil i tchórz który zaatakował znienacka i to narzędziem
  Nawet gdyby kalksteina zarżnęli to byłbym przeciwko "formie" jego "odejścia" - gdyż taka wybitna gnida powinna zgnić w kamieniołomach przy pracy o suchym spleśniałym chlebie i wodzie z TOY-TOY'a
 • @Andrzej Tokarski 18:45:45
  Trudno mi ocenić, co jest prawdą w reportażu n/t Mariana Banasia zrobionego przez pseudo -dziennikarzyne Bartolda Kittela z TVN-u. Akurat ten dziennikarz moim zdaniem jest do wynajęcia w momencie rozgrywek wewnętrznych partii rządząej lub wewnątrz słuzb. Ktoś podsunął papiery na Banasia Kittelowi, huczy od różnych spekulacji partyjno - agenturalnych, ofiarą miał być Banaś. On ma teraz ogromną wiedzę np; ostro sprzeciwiał się podobno, na ,,kupno" przez Państwo zbiorów rodziny Czartoryskich za które Rząd PIS zapłacił 500 mln zł, za coś co i tak należało się Polsce bez pieniędzy. Podejrzenie jest o wielką łapówkę dla kilku ludzi z wierchuszki PIS.
  Banaś może zrobić kontrole tzw. repolonizacji PKO SA, Stoczni Gdańskiej, Szczecinskiej, wyciągu na Gubałówkę oraz przejecie przez PZU Alior Banku. We wszystkich przypadkach zachodzi podejrzenie, że w grę wchodzą ogromne kwoty pod stołem.
  Podobnie jest z wypłatą przez Polskę 447 na rzecz mafii żydowskiej. On to może zatrzymać.
  Wiem, że nie podoba mu się import gazu za krociowe kwoty, podczas gdy mamy swój gaz, tak samo z uzbrojeniem, kupowanie czegoś przez nas dla kogoś za mld $ bez przetargów, bez offsetu, po zawyżonych cenach budzi ogromne spekulacje, co wiem On ma to sprawdzic.
  Dlaczego zaczęli mafiosi od Danielsa nagle go flekować, ponieważ to Polak, który w sprawach Polski jest nie sprzedajny, choć w swoich sprawach pogubił się.
  Znam Banasia z spotkań w Mistrzejowicach u śp. Ks. Jancarza. Pamiętam jak przyjmował Nas z Solidarności Mazowsza - Małopolska Solidarnosć był wtedy i Banaś. Była z nam też śp. Stefania Wojtowicz - genialna śpiewaczka operowa, bardzo mnie wtedy wspierała, razem z panią Bargiełowską - aktorką Polską. M. Banaś miał poglądy narodowe, zdobył wielką wiedzę n/t przekrętów finansowych w tym SKOK Wołomin, afere z KNF-em. Także wiele będzie sie działo.
  Także zachował bym ostrożność co do flekowania Banasia.
  Zobaczymy co zrobi w aferami pisowskimi, czy zamiecie pod dywan, czy pokaże jak drobni mafiosi kradli mld zł.
 • @Wrzodak Z. 22:26:23
  Czyli wszystko jest zagmatwane na podobieństwo węzła gordyjskiego. Tym bardziej nie warto w to pakować wszystkich swoich wolnych zasobów.
 • @Oracz 22:36:03
  Warto do syna Banasia .Salut.
 • @Wrzodak Z. 22:26:23
  no to jest bardzo interesujący głos - odpowiem tak: jak przedsiębiorca jest po ścianą, to usprawiedliwione są różne numery. Walenie państwa na podatkach, kreatywna księgowość, lewe faktury itd. Siła wyższa, trzeba walczyć o swój byt, czasem wręcz o życie. Nawet kodeks karny usprawiedliwia w jakimś stopniu takie działania, choć prawo karno-skarbowe już nie. Nic nie wiadomo, by Banaś był pod ścianą - raczej kroił na prawo i lewo - jednocześnie gnębiąc przedsiębiorców. Niech będzie, że się pogubił.

  Z drugiej strony ma wsparcie ze strony służb, a więc również Kamińskiego, a więc również Ziobry. A z kolei analizy nagrań tych sędziów, co ich ostatnio namierzono, sprawa z Piebiakiem (viceziobrą) itd - wynika, że tam kryterium oceny sędziów było oddanie sprawie Polskości, biało-czerwonej itd. A ponieważ była to rozmowa poufna, nie piar pod publikę - można wywnioskować, że Banaś jest z tej samej linii - co potwierdza to, co napisałeś. Z kolei kontakty z Paolo i spółką mogą świadczyć, że Banaś jest poukładany również ze starymi służbami - bo tacy goście zwykle byli zakotwiczeni gdzieś np w SB.

  A - jak może pamiętasz - ponieważ pisałem kiedyś, że linie podziału w PRL biegły w poprzek struktur oficjalnych, czyli upraszczając: i w milicji i w SB i w WSW/WSI byli i Natolińczycy i Puławianie - i cały czas trwała między nimi rywalizacja. A to może potwierdzać to co wyżej - że Banaś ma trzymanie od patriotycznej części służb i nowych i starych - i dlatego śledztwo CBA wyglądało jak wyglądało, a gość i tak miał stały dostęp do wszystkich tajemnic

  To jest możliwe i wiele tłumaczy - ale nie tłumaczy że na planie prywatnym gość sprawia wrażenie szumowiny i ma się to nijak do pozycji jaką sprawuje. To tak, jakby Konrad Wallenrod po godzinach szczytnej służby łupił kogo popadnie na rozstajnych drogach

  Ja bardziej jednak pisałem o tym w tym i poprzednim tekście, że PISowi ziemia się z lekka rozjechała pod nogami - a niesterowalny Banaś jest jednym z elementów tego rozjazdu - bo nie wiadomo co zrobi i z kim pójdzie i w którą stronę - bo przecież nie mamy pewności, czy ten trzon patriotyczny w ogóle istnieje. W końcu Ziobro i Kamiński, to ci sami goście, którzy załatwili Leppera

  Kittel być może dostał cynk z wiadomych służb, tych samych, co zorganizowały nagrania kelnerów, by pójść po śladach Banasia - ale z drugiej strony jakiś rozum trzeba mieć - jak się gra w tak poważnej grze, to wypadłoby nie być pokątnym złodziejaszkiem dorabiającym zyskami z nierządu. Klasę się ma - albo nie.

  Choć nie przeczę, że sytuacja jest złożona
 • @Wrzodak Z. 22:26:23
  i jeszcze jedno: jak jakiś polityk jest czemuś przeciwny, to powinien mieć jaja, zwołać konferencję prasową (wobec bezskuteczności poufnych działań) i powiedzieć głośno ludziom: jest tak i tak i to jest złe, nie mogę temu zapobiec, ale chcę, żebyście wiedzieli. Wtedy to jest jakoś czytelne.

  Za to informacje, że podobno to a może tamto, że słyszałem, że zmarszczył brew itd - jakoś mnie nie przekonują - to taki gowinizm - głosowałem, ale się nie cieszyłem, byłem za a nawet przeciw, paliłem ale się nie zaciągałem. Jakoś mam tego dość, potrzeba polityków, którzy mówią prawdę, a nie jakąś wersję półprawdy
 • @Hades 20:41:24
  1. Słyszałeś kiedyś o takim fenomenie, że obywatele mają prawo głosu, ale nie mają na kogo głosować, bo sitwa wystawia ciągle swoich kandydatów i nikogo innego nie dopuści? Nie? A to ciekawe!

  2. Mowa o wyrokach względem osób, które skrzywdził, np. wyrzucił ich bez przyczyny na bruk z ich mieszkania. Materiały są w sieci, poszperaj, to znajdziesz. Jeśli nie wiesz, jak działa mafia, to podpowiadam: sędziowie są przekupieni albo zastraszeni i wydają wyroki korzystne dla mafii, a nie zgodne z prawem. Pomijając już, źe nawet dziesięcioletnie rządy jakiegoś kacyka mają więcej wspólnego z dyktaturą niź demokracją; co tu mówić o dwóch dekadach.

  3. Tylko debil może ślepo wierzyć mediom, zamiast włączyć myślenie . „Zabójstwo” było wielką inscenizacją. https://lotna.neon24.pl/post/147538,gdanska-mistyfikacja-czyli-zabojstwo-ktorego-nie-bylo

  Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale zdaje się, że mało wiesz o tym, co się w Polsce wyprawia. Posłuchaj rozmów z mec. Modzelewska, ona otwiera oczy, a to tylko jedna warstwa polskich anomalii.
 • @Andrzej Tokarski 01:22:52
  „jak jakiś polityk jest czemuś przeciwny, to powinien mieć jaja, zwołać konferencję prasową”
  Tak powinien był zrobić Lech Kaczyński, kiedy „był naciskany” na podpisanie Traktatu Lizbońskiego, a jakby trzeba było, to nawet złożyć rezygnację.

  Być może problem w tym, że trzeba mieć nie tylko jaja, ale także głowę na zbyciu, bo seryjny samobójca jest ciągle na wolności?
 • @Lotna 14:24:47
  1- ilość i jakość kandydatów to jedno a ilość oddanych na nich głosów to drugie i nie ma większego znaczenia czy głosowano "ZA kandydatem" czy "PRZECIW innemu kandydatowi"

  2- wyroków prezydent tym bardziej miasta nie wydaje a wydaja je Sędziowie i to ich są za niesłuszne powinno rozliczyć - zarówno za wydane wadliwe i nieuczciwe jak i ew. "niezauważenie" bezpodstawnych bądź naciąganych pozwów
  Tak czy siak za wyroki odpowiada nie Sąd bo Sąd to tylko budynek a konkretny czy konkretna osoba pełniąca funkcję Sędziny czy Sędziego
  Z pewnością nie prezydent

  3- wierzę w to co widzę, a że wiele spraw oglądam chłodnym okiem to często wyciągam inne wnioski niż nawet tzw. i matematyczna większość

  Urodziłem się w Polsce, mieszkałem w Polsce, obecnie mieszkam w Wolsce, ale mam nadzieję że umrę znów w Polsce

  Nie słucham konkretnych osób tylko wielu - ale bardziej przyglądam się czynom aniżeli slowom

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31