Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
397 postów 3006 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

Niepodległość? - czy operacja obcych służb?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

w poszukiwaniu skrytej prawdy


Niepodległość – czy operacja obcych służb?

 

      Zaraz się znowu narażę, ale trudno. Świętując odzyskanie niepodległości warto jednak w tyle głowy pamiętać, że nie wszystko jest tu takie jasne, wzniosłe, biało-czerwone i patriotyczne. A przynajmniej nie wszystko oczywiste. Nie czytuję przywołanego gdzieś tu obok pana Nikt, za to jakiś czas temu dość uważnie prześledziłem tamte wydarzenia – i doszedłem do nico innego, iż ten przywołany przez Szanownego McGregora wniosku pana – o ile dobrze pamiętam- Grygucia.

 

Mianowicie takiego, że w obliczu narastającego zagrożenia bolszewickiego – jak wiemy, skierowanego w zamiarach ekspansji na zachód Europy, jakieś kręgi w Niemczech, być może powiązane lub inspirowane także z zewnątrz – podjęły decyzję o stworzeniu swoistego bufora bezpieczeństwa – między Bolszewią a – resztą Europy. W tym celu podjęto decyzję o przywróceniu państwowości Polski. A w tym z kolei celu uruchomiono trzymanego w ciężkim więzieniu w Magdeburgu nieprzejednanego polskiego patriotę, Józefa Piłsudskiego / lub jak kto uważa: uruchomionego trzymanego w dość luksusowej willi w Magdeburgu, spędzającego czas na czytaniu, spacerach i kontaktach towarzyskich – swojego agenta – trzymanego do zadań specjalnych, czyli np. na taką okoliczność – zagrania w razie potrzeby kartą polską.

 

I uruchomiono operację z jego udziałem – operację dostarczenia, sfinansowania, zalegendowania, otoczenia odpowiednimi ludźmi – tak, by dało się ów bufor utworzyć. I pan Piłsudski nawet nie musiał się specjalnie zrywać ze smyczy, czy łańcucha – dynamika zdarzeń niosła go i nowo powstałe państwo dość dynamicznie i w sposób nie do końca przewidywalny – ale właśnie to zapewne było przewidywane i nawet skalkulowane jako koszty uboczne.

 

Nie chcę brnąć w szczegóły historyczne – tu ważne jest jedynie zasygnalizowanie również i takiej opcji wydarzeń i intencji. Warto, nawet jeżeli upadnie lub zmaleje jakiś jeszcze pomnik, starać się doszukiwać w tych naszych na wskróś zakłamanych czasach – wszelkich okruchów prawdy – zamiast bezdurno wierzyć, że to wszystko dzięki modłom i Panience Jasnogórskiej. Warto - na koniec już – pamiętać o niezwykłej estymie jaką po kres swoich dni Marszałek cieszył się w niemieckich kręgach władzy – choć te kręgi przecież się w międzyczasie radykalnie przeistoczyły.

 

Prawda jest bardziej złożona i mniej świetlista – tylko trzeba wybrać co wolimy – tak po arystotelesowsku: prawdę? czy Platona?

 

Dziękuję za uwagę

 

KOMENTARZE

 • "Warto, nawet jeżeli upadnie lub zmaleje jakiś jeszcze pomnik, starać się doszukiwać w tych naszych na wskróś zakłamanych
  Warto, nawet jeżeli upadnie lub zmaleje jakiś jeszcze pomnik, starać się doszukiwać w tych naszych na wskróś zakłamanych czasach – wszelkich okruchów prawdy – zamiast bezdurno wierzyć, że to wszystko dzięki modłom i Panience Jasnogórskiej."
  11/11 jest również "Świętem Weteranów" w USA !! (???)

  - Nie dziwi to nikogo??  Żołnierze to większości dzieci porwane ich rodzicom na złożenie palonej - śmiertelnej ofiary temu BYDLAKOWI bogu śmierci przedstawionemu poniżej.


  https://www.google.com/search?q=molech&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjCxbjh6eLlAhWnna0KHRnxDxYQ_AUIESgB&biw=1437&bih=994#imgrc=_eCyAcmk2wJcRM:&spf=1573498250963  "Watykan umieszcza gigantyczną statuę Molecha przy wejściu do Koloseum"  Rzymskie Koloseum znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i znajduje się na liście Nowych Siedmiu Cudów Świata.

  Jest najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na świecie.
  A teraz przy wielkim wejściu do Koloseum spoczywa posąg bóstwa kananejskiego, który jest silnie związany z paleniem ofiar z dzieci.

  Koloseum było kiedyś miejscem, w którym chrześcijanie byli rzucani jako pokarm dla lwów, zabijani przez gladiatorów lub podpalani jak pochodnie.

  Wygląda na to, że Koloseum wzniosło Molecha jako swojego boga.

  Komunikat prasowy na temat olbrzymiego idola Molecha (czasem pisanego Molocha) mówi…  "Rekonstrukcja okropnego bóstwa Molocha, związanego z religiami fenickimi i kartagińskimi… zostanie ustawiona przy wejściu do Koloseum, aby powitać odwiedzających wystawę."
  Nazywane „sztuką”, nie jest jasne, jak długo wystawa pozostanie w Koloseum. Co ciekawe, organizatorzy przyznają, że Molech jest „strasznym bóstwem”.

  Molech jest związany z ludzką aborcją od tysięcy lat.

  Nazwa, jak się uważa, Molech pochodzi od fenickich mlk, które odnosiły się do rodzaju poświęcenia dokonanego w celu potwierdzenia lub unieważnienia ślubowania.


  Wraz z rytualną prostytucją bóstwo to wymagało śmierci dzieci, aby go ułagodzić.


  Biblia wielokrotnie ostrzegała Izraelitów, aby nie mieli nic wspólnego z Molochem:

  „Nie dacie żadnego z waszych dzieci, aby je ofiarować Molechowi, a więc profanować imię waszego Boga: Ja jestem Pan (Kapłańska 18:21)”.

  A jednak Salomon i inni królowie nadal czcili tego strasznego boga lub bali się go, a jego posągi wielokrotnie wystawiano na „wyżynach” (1 Królów 12:31) lub miejscach regularnie odwiedzanych przez starożytnych turystów.

  Molech właśnie został zainstalowany w najwyższym i najczęściej podróżowanym miejscu na Ziemi, rzymskim Koloseum.

  Watykan jest właścicielem i autorytetem nad Koloseum oraz wszystkimi jego wystawami, eksponatami i funkcjami. Jak pisze Breaking Israel News…


  "Nie ma możliwości, aby coś takiego można było zrobić bez bezpośredniego pozwolenia najwyższych poziomów Watykanu.

  Koloseum w Rzymie jest własnością Watykanu, a konkretnie diecezji rzymskiej, zwanej także Stolicą Apostolską. Jeśli ktoś chce coś tam zrobić, musi uzyskać pozwolenie z biura diecezji rzymskiej. Ta wystawa, zatytułowana „Cathargo: nieśmiertelny mit”, nie mogłaby się tam odbyć, gdyby nie udzielono pozwoleń na wysokim poziomie ”.  Watykan był właścicielem Koloseum i zarządzał nim od średniowiecza, kiedy przejął kontrolę nad obiektem od rodziny Frangipani.

  Papież Pius X zachęcał ludzi do pielgrzymowania do „świętego miejsca” i zbierania kurzu z jego etapu radosnego.

  Papież Benedykt XIV ogłosił to miejsce świętym w 1749 r.  https://i1.wp.com/pulpitandpen.org/wp-content/uploads/2019/11/Molech-Screenshot-sanmarinortv.sm_.jpg
  http://www.whale.to/b/moloch39.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 20:00:08
  interesujące spojrzenie - jednak stanowczo proszę o powstrzymanie się od wklejania obrazków
 • Warto
  Pamiętać, kto i kiedy wysłał Lenina i Trockiego z misją rewolucyjną do Rosji. A potem w ramach zabezpieczenia pozwolono Polakom i innym państwom w Europie Środkowej,, powstać,, jako właśnie bufor zabezpieczający przed czerwoną zgnilizną. Ta strategia potwierdziła się w 1920 roku w czasie Bitwy Warszawskiej. Także raczej nic nie działo się przez przypadek. A Polacy mogą sobie wierzyć, że prezydent Wilson był,, przyjacielem,, Polski i Paderewskiego.
 • @Andrzej Tokarski 20:04:20
  Jeden obraz = 100 słów.
 • @zbig71 01:50:34
  O tym, że to nie jest przyjaźń, a jedynie uklad sił i interesów, to już 100 lat temu wiedzial Dmowski po rozmowach z żydowsko-masońską kukłą, prezydentem Wilsonem, i jego " opiekunem" płk. Hausem.
 • @stanislav 05:35:18
  Wystarczy prześledzić jak zajumali Amerykanom dolara i stworzyli FED, a Wilson to wszystko zatwierdził. Potem co prawda piszczał, że źle zrobił, ale było po ptokach. No i w 1913 wprowadzono w Stanach podatek dochodowy, po to, aby kontrolować ludzi.
 • @zbig71 01:50:34
  nie można wykluczyć, że cała operacja miała na celu jakąś formę "rozwiązania kwestii polskiej" - poprzez - dajmy na to - rozmyślne wepchnięcie tylko co powstałego państwa pod "gruzawik" - czyli w wojnę z bolszewią.
  Przecież o mały włos się by to udało - a nie udało się nie dzięki Piłsudskiemu - tylko Rozwadowskiemu. Który następnie za to został "należycie uhonorowany".
 • @Andrzej Tokarski, dlaczego odbierać sobie NALPOTĘŻNIEJSZE ORĘŻE wrogów ludzkości jakim jest OBRAZ?! - ONI opanowali i używają
  przeciwko nam KINO, TELE-VIZJĘ, RADIO, PRASĘ i wydawnictwa książkowe, "OŚWIATĘ", KOŚCIOŁY, "ROZRYW-KĘ", gry EL-ektroniczne, ..., INTERNET,........


  Pisze pan dla rozrywki, dla zaspokojenia własnych ambicji, czy po to aby w jak najkrótszym czasie i najbardziej prostym przekazie przedstawić jak najwięcej ukrywanych przez elity informacji?


  Czasu pozostało już bardzojest mało !!!!!!!!!!  INTERNET jaki znamy niedługo zostanie zablokowany - przestanie istnieć.

  Stanie się on podobny do pamiętnego z czasów PRLu całkowicie kontrolowanego PROGRAMOWANIA TELE-VIZYJNEGO,.......... !!!!
  ONI to nam szykują.

  Czekają tylko na odpowiednią chwilę, aby wskrzesić iskrę i zaMAJDANIĆ życie następnym pokoleniom Polaków.


  Bez PRAWDZIWEJ WIEDZY TRÓD JEST DAREMNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  A znając życie to mogą to usunąć... - ŻYJEMY w Orwellowskich czasach, więc Cenzura nieśpi, lecz czuwa i się wręcz rozszalała, naprzykład na youtubie.


  //jantwardowski.neon24.pl/post/151549,aksjomat#comment_1600066

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 20:00:08
  ok, niech będzie po Oraczowemu - proponuję poprzestawać na jednej ilustracji
 • @zbig71 07:33:24
  a jak się bracia Kennedy zamierzali zabrać za odbicie FEDu - to wiadomo, kule szalonych samotnych wilków zapobiegły nieszczęściu
 • @stanislav "O tym, że to nie jest przyjaźń, a jedynie uklad sił i interesów..."
  .
  http://jantwardowski.neon24.pl/post/151549,aksjomat#comment_1600066  Bogumił Boguchwał
 • @Andrzej Tokarski 08:32:13
  Dzięki Piłsudzkiemu zresztą został należycie uhonorowany. Ten scenariusz o którym pan pisze idealnie sprawdził się w 39 roku. Brytole , które bardzo pilnowały, aby Polacy nie dogadali się z Niemcami, bez mrugnięcia okiem wepchnęły nas pod gruzawik właśnie wtedy. Wcześniej rozwinęli w Londynie czerwony dywan przed tym alkoholikiem Beckiem i chłop dostał orgazmu. Takimi nędznymi gestami kupili sobie nasze, ,elity,,. Niestety dziś jest podobnie.
 • @Andrzej Tokarski 08:35:35
  He he he. Okrutny Oswald zastrzelił prezydenta ze składnicy książek w Dallas. Ilu amerykanów do dziś łyka takie kity?
 • @Oracz 04:13:44
  Pora była późna lub wczesna. W zależności od punktu leżenia. Oczywiście rabnąłem się o rząd wielkości, bo przysłowie mówi: jeden obraz jest wart tysiąca słów.

  A pani Krystynie polecam serwis: https://tiny.pl/
  U rouxa zastosowałem tę ,,sztuczkę", żeby nie wisiał nad naszą dyskusją pentagram, tak jak tu wiszą te okropne potwory. W tym sensie prośba p.Tokarskiego wydaje się być uzasadniona.
 • Autor 5*
  Wszystko to być może, czasami nawet najlepsze plany niemieckich sztabowców mogą pójść nie tak, choć bardziej prawdopodobne jest oficjalne wyjaśnienie.
  Otóż Polska JUŻ była: najpierw był akt 5 listopada 16 roku (a więc przez bolszewicką zarazą), zaś struktury polskiej władzy tak naprawdę zbudowała rada regencyjna od października 1917 do 14 listopada 1918.

  Piłsudskiego przywieziono do Warszawy po to, by mógł od rady regencyjnej przejąc władzę, a nie żeby tworzył państwo, bo ono już było.
  niestety, ale Tomka Grygucia w jego komentarzu poniosło.

  A co do tego ostatniego, pozwolę sobie wkleic mój komentarz adresowany do kol. Zbiga:

  @zbig71 08:40:49
  Zbigu,

  Ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że często nie mogę pohamować porywczości - coś palnę, a potem żałuję. I dlatego być może wymowa tego tekstu jest zbyt daleko idąca, ale po raz pierwszy poczułem się słowami Tomka naprawdę głęboko urażony.

  Moje spostrzeżenia tyczące jego publicystyki są niestety uważam trafne - często mówi dobrze, ale przemieszane jest to z bardzo głęboką frustracją, której daje świadectwo co drugie zdanie, no i te ciągłe wyzwiska - bardzo długo nie reagowałem i przeciwnie, broniłem go, ale w sumie kim on jest, że uważa, iż jemu wolno - skoro jemu wolno wyzywać mnie od bydła, to myślę, że i mi wolno zrezygnować z jego usług i tyle.

  Co do MN - centralny vs. lokalne, masz sporo racji i dlatego był np. lokalny marsz we Wrocławiu, ale z drugiej strony Polacy chcą poczuć się razem, poczuć siłę wynikającą - nazwijmy to uczenie - z synergii. I dlategomozna o tym jak najbardziej dyskutowac, ale po co od razy wyzywać - osobiści enie mogłem będąc za granica,ale w Polsce pojechałbym do Warszawy na ten marsz żeby naładowac emocjonalne akumulatory - co w tym zego i co upowaznia kogokolwiek od wyzywania mnie od bezrozumnej trzody?

  Co do daty, to juz jej nie zmieniajmy, ja naprawdę wiem, ze 11.11 nie ma nic wspólnego z ODZYSKANIEM niepodległości, że lepsza byłoby być może powołanie rady regencyjnej (choć czy napewno????), ale skoro jest, to nic złego w tym, ze będziemy sie jej trzymac.
  To nie jest broń Boże przytyk do kogokolwiek z komentujących,ale największą brechę z tego marszu ma np. stary komuch Waleciak z Interii, kiedy naśmiewa się (che che) że narodowcy maszerują w dzień przywiezienia ich ówczesnego wroga i "niemieckiego agenta" salonką do Warszawy na gotowe. Niech się śmieje - my historię znamy i nie świętujemy wcale przywiezienia niczyjego agenta salonką, a naszą niepodległość (jakkolwiek kulawa by ona nie byłą), w umownie (choć byćmoże nienajlepiej) wybranym dniu.

  PS
  Dodatkowego wścieku dostałem czytając słowa Tomka o tym (pisane z pewnością w stanie pogłębionej frustracji), że IIRP to tylko taka kupa gie, poduszka buforowa od Sowietów - nie tylko nie miał racji, ale podtrzymuję, ze powinien na serio przemyśleć jakies sposoby radzenia sobie ze stresem

  pozdrawiam
 • piłsudski i krew Polaków
  Ten człowiek ma też swoje ręce we krwi Polaków.
  Polaków którzy domagali się sprawiedliwość i sprawiedliwego podziału ziemi dla chłopów i dostępu ludzi z ubogich warstw do szkolnictwa wyższego i do piastowania wyższych stopni oficerskich, które były wyłącznie zarezerwowane dla dzieci jaśnie państwa, bogaczy o prawicowych poglądach.
  Niestety piłsudski dla milionów Polaków nie był i nie jest żadnym to bohaterem gdy na jego rozkaz zabijano, torturowano, więziono Polaków jego przeciwników politycznych.
  Hańbą się okrył tworząc obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej i ludobójstwem ponad 250 tysięcy Rosjan na śmierć zagłodzonych w obozach jenieckich.

  To był dyktator okryty hańbą który tuż po uzyskaniu przez Polskę niepodległości sam okazał się agresorem i napadł na Rosję Radziecką, nie troszcząc się o los Polaków zamieszkałych na Śląsku czy na Pomorzu.

  piłsudski nie powinien nigdy byc honorowany jako bohater narodowy, i stać na cokołach bo takim nigdy nie był a mając na sumieniu krew i cierpienie tysięcy Polaków walczących o sprawiedliwość i sprawiedliwszą Polskę jest zarazem kryminalnym przestępcą. Powinien za swoje zbrodnicze czyny stanąć przed trybunałem a nie stać na cokołach.
 • Do@Monaco 11:31:28
  Też takie mam zdanie o żydolubie Piłsudskim Monaco !! więcej Polska straciła niż zyskała od niego i jego późniejszych popleczników !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od mafii żydowskiej !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @MacGregor 10:01:34
  ....jak wspomniałem, nie znam publicystyki pana Grygucia, nie przypominam sobie bym cokolwiek czytał - bazuję na własnych dociekaniach opartych o rys historyczno-źródłowy.
  Z tego, że coś formalnoprawnie powstało z jakąś datą nie wynika, że wcześniej nie zostało przygotowane jako koncepcja - a nawet wprost przeciwnie - na pewno, a już w geopolityce na 100% u zarania była burza mózgów, gry sztabowe, etc - a potem i niekoniecznie od razu dziecię ujrzało świat, a świat ujrzał dziecię

  Oglądałem min. niemiecki film o tych czasach z dość szeroko traktowanym wątkiem uwięzionego J.Piłsudskiego. Opisywano warunki tej nieludzkiej katorgi, menu, sposób spędzania czasu, towarzystwo min wysokich oficerów niemieckich, z których życzliwego towarzystwa korzystał. Pokazywano archiwalne materiały dot. tej złowrogiej tiurmy - czyli willi której już nie ma. Itd, itp.

  Jasne, że można wierzyć, że to wszystko bez związku i przypadkiem - podobnie jak można wierzyć w np. martyrologię internowanych w obozie w Jaworznie podczas stanu wojennego (cytrusy, smakołyki, otwarte cele, wizyty osób płci odmiennej, swoboda korespondencji). Lub podobnie, że to żyd umarł na krzyżu by zbawić cały świat, a nie (skoro już przyjąć, że ktokolwiek umarł w takiej ofierze) Indianin, Afrykanin, Aborygen, Palestyńczyk, Arab, Azjata, w ostateczności jakiś przyzwoity białas. Ale niektórzy wierzą, że na pewno żyd - i gotowi za to zabić pół świata...a resztę zniewolić

  Tylko może warto przyjąć, że po to - skoro wierzymy w Boga - Bóg dał nam rozum, byśmy się nim posługiwali, to warto pomyśleć i próbować łączyć fakty i wyciągać wnioski. Również własne, nie tylko te, które nam wpojono w szkołach i na lekcjach religii

  Może jest tak, że jedni jakoś wierząc - posługują również rozumem, sceptycyzmem, dociekliwością, a innym pozostaje jako jedyne narzędzie - bezkrytyczna wiara. Można to ująć tak: jeżeli tak postępują z braku dość ostrego rozumu, są usprawiedliwieni. Jeżeli natomiast odrzucają ten Boży dar, może najcenniejszy - grzeszą po wielokroć
 • @Monaco 11:31:28
  "ludobójstwem ponad 250 tysięcy Rosjan na śmierć zagłodzonych w obozach jenieckich."

  sanitariusz zapomniał wyjąć klamki?
 • @Andrzej Tokarski 12:03:07
  Nie wiem, co ma wspólnego z tematem "jakiś Żyd, który umarł na krzyżu", ale skoro Pan nie potrafi inaczej, to trudno.

  Zupełnie na marginesie, off-topic:

  Może jestem już stary i głupi, ale mam wrażenie, że zbyt wiele jest dziś w internecie "własnych wniosków" opartych o fantazmaty mylone z faktami niż wyniesionych z dobrych szkół starych, dobrych nauk.

  "niektórzy wierzą, że na pewno żyd - i gotowi za to zabić pół świata...a resztę zniewolić" - ta gotowość do zabicia i zniewolenia to ze szkół, z lekcji religii czy własne wnioski?

  Zbieg okoliczności: wczoraj obejrzałem antykatolicki i zupełnie ahistoryczny, ale niezły film "Imię róży" z Seanem Connery - może to z takich filmów wyciąga się wnioski o chęci zabicia pół świata?

  pozdr
 • @MacGregor 12:26:39
  zupełnie wystarczy, jeżeli się Pan zapozna z historią chrześcijaństwa pisaną nie na kolanach i z innego niż chrześcijański punkt widzenia.

  Ale nawet nie trzeba wychodzić poza krąg chrześcijański - kiedyś w młodości czytywałem dostępną w kościołach kilkutomową Historię Kościoła (nie pomnę autora). Zapierająca dech w piersiach była liczba i różnorodność najróżniejszych schizm, odrębnych ścieżek poszukiwania prawdy, własnych interpretacji, odłamów, rozłamów, połączeń, pobłądzeń.
  A Szanowny Pan wszystko wie - jest tak, jak ksiądz dobrodziej powiedział - i szlus, amen i szczęść Boże. OK, mnie nic do tego


  A przykład żyda co umarł za całą ludzkość i za to trzeba jego pobratymcom wdzięczność do końca świata - to przykład obiektu wiary możliwego do przyjęcia jedynie pod warunkiem wyłączenia tego, co było na początku.

  A na początku był Logos - ale to nie znaczy "słowo" - tylko "rozum"

  pozdrawiam również, życząc mniej łatwej oportunistyczno-bezkrytycznej wiary a więcej może trudnych, ale tym bardziej owocnych rozważań.

  Bo nie wierzę, że należy Pan do ludzi, którzy zadowolili by się łatwym sukcesem
 • @ Autor - 5*
  Piłsudskiego dostarczono do Polski w taki sam sposób jak Lenina do Rosji, zresztą obaj panowie się znali.
 • @Andrzej Tokarski 12:50:36
  No dobrze Kochanieńki, ja to wszystko rozumiem, ale myślałem, ze tekst Waści był o czym innym, o Piłsudskim, o 11.11, o radzie regencyjnej, a tu widzę, ze sprawa zupełnie jak z moim znajomym hydraulikiem - ilekroć się napił, to zapewniał, ze on się z tą k* rozwiedzie :)

  Święto narodowe, marsz w Warszawie, a Kolega każe mi nagle z jakiejś przyczyny studiować historię kościoła - nie bardzo rozumiem przekonanie, jakobym nie miał o niej pojęcia?

  Co do Logosu, to wprawdzie rozum to zazwyczaj NOUS, a nie LOGOS, ale Filon z Aleksandrii istotnie pojmował Logos jako Boski umysł, choć nie tyle w sensie kontemplatywnym, co wpływającym na świat itd.

  "życząc mniej łatwej oportunistyczno-bezkrytycznej wiary a więcej może trudnych, ale tym bardziej owocnych rozważań" - polecam Autorowi, by najpierw sam sie do swoich porad zastosował, zamiast bezkrytycznie powtarzać płyciutkie teksty jak z partyjnych broszurek
 • @MacGregor 13:34:13
  nie podoba się - to nie plącz mi się cwaniaczku po blogu i nie chrystianizuj - bo ja z misjonarzami - jak kiedyś napisałem - tak jak wszyscy powinni, odkąd się tacy pojawili - psami szczuję - i nie odciągam, czekam, aż aż same skończą i się znudzą
 • @Rzeczpospolita 13:26:00
  dokładnie - ciekawe, czy owe dwie eskapady wynikały z realizacji jakiejś jednej szerszej koncepcji - czy dwu odmiennych wynikających z aktualnej potrzeby i sytuacji na jakimś, nie do końca wiadomo jakim - froncie
 • @Andrzej Tokarski 14:16:01
  "nie plącz mi się cwaniaczku po blogu i nie chrystianizuj"
  - nie "chrystianizowałem" ani nie moja wina, ze niektórym wszystko kojarzy się z białą chusteczka jak kapralowi w wojsku.

  Nie wiedziałem, że pazłotko pokrywające rzekomy intelekt i rzekomą kulturę aż takie cieniutkie - jakbym wiedział, to bym nie skrobał

  Żegnam bez żalu
 • @MacGregor 15:26:18
  „Nie wiedziałem, że pazłotko pokrywające rzekomy intelekt i rzekomą kulturę aż takie cieniutkie - jakbym wiedział, to bym nie skrobał”

  Kto by Cię nie znał, ten by Cię kupił.
 • @zbig71 08:53:07
  Co raz mniej. Bo na filmie ukraińskiego ,,Żyda" - Zaprudera, widać jak kierowca limuzyny w zamieszaniu, gdy padają strzały, odwraca się z giwerą i ładuje podkalibrowy pocisk w głowę Kennedy'iemu. Potem ginie mózg prezydenta, a jego czaszka jest dodatkowo masakrowana by zatrzeć ślady.
 • @MacGregor 15:26:18
  jeden zaczyna w ten sposób bez powodu - drugi używa dopiero gdy straci cierpliwość

  aż rączki swędzą katolika, prawda? - dorwać by takiego, co mówi, że to wszystko jest inaczej. Dorwać, złapać za ręce, za nogi, młotek, gwoździe, dwie belki - przybić drapichrusta - i niech ma! niech wisi!

  swędzą rączki?
 • @Oracz 19:11:02
  przy żonie prezydenta? weźże się się Pan i ulituj. Przecież wszyscy wiedzą, że grzali zza ogrodzenia
 • @Lotna 18:59:38
  świętoszek
 • @Andrzej Tokarski 20:11:39
  Czysta psychologia, którą zawodowi zabójcy na państwowym żołdzie mają obcykaną do perfekcji. Wiedzą, że w takim momencie nikt niczego nie będzie pewien, oprócz tego, że jak będzie brykał to sam zarobi w czapę i cześć.
 • @Oracz 20:40:15
  A'propos litowania się: Zabójcą był na pewno 100% psychopata, a taki po prostu nie czuje lęku, nadto, zawsze się tłumaczy z przekonaniem że się wytłumaczy. A za sobą miał podobnych jemu psychopatów. Oczywiście wolni strzelcy też istnieli, a co najmniej jeden: Oswald, ale pewności oddania celnego strzału i śmiertelnego nie dawał, no więc..
 • @Oracz 20:43:57
  znów ma pan ten problem, że mówi - a kompletnie nie ma pojęcia o czym. Nalegam, żeby dal pan spokój. Są opracowania, filmy nt śmierci Johna Kennedyego, również niezależne - tam jest masa informacji - a pan - zupełnie jak ten co wyglebił z księżyca i jeszcze nie ochłonął

  o Smoleńsku i zamachu smoleńsko-warszawskim też jest fura materiałów - w tym mój Tryptyk Smoleński. Weźże pan i poczytaj, pooglądaj - a potem dopiero dyskutuj. Bo bez urazy - ale stracę cierpliwość i zaorzę. A orać umiem, mam za sobą trzy lata technikum mechanizacji rolnictwa - w tym warsztaty, a na nich zaliczoną orkę.

  miłej lektury i oglądania - i żegnam tymczasem
 • @Andrzej Tokarski 14:18:22
  Oczywiście, że zarówno zgoda na powstanie niepodległej Polski, jak i zainstalowanie rządu bolszewików podporządkowane było nadrzędnemu celowi - wyeliminowanie Rosji, jako podmiotu politycznego, gospodarczego i militarnego, niepodporządkowanego nowemu centrum władzy globalnej, jakim miały być USA ( po podważeniu dominacji brytyjskiej przez dynamicznie rozwijające się Niemcy, i tworzenie wokół nich i Rosji konkurencyjnego ośrodka polityczno-gospodarczo-militarnego). Sposób był prosty: sprowokować konflikt europejski, który po przeciwnych stronach ustawi Niemcy i Rosję. Te dwa kraje dodatkowo destabilizowano wewnętrznie poprzez wspieranie rozwoju ruchów socjalistycznych, rewolucyjnych, anarchistycznych oraz ruchów narodowo-wyzwoleńczych.
  Właściwie odczytywał tę grę m.in. R.Dmowski widząc w tym szansę dla odzyskania niepodległości przez Polski, ale wyłączając zarazem Polskę ze scenariusza traktującego nasz kraj jako narzędzie do wojny z Rosją oraz jako słaby , niesuwerenny kraj pozbawiony dostępu do morza i zależny w pełni od światowego lobby żydowskiego. Tej nie tylko przenikliwości, ale i samodzielności politycznej nie posiadał J.Piłsudski, który był w pełni dyspozycyjnym agentem światowego lobby masońsko-żydowskiego. To lobby właśnie postawiło na USA i mając na początku swoje centra w dalszym ciągu w Europie ( głównie w Anglii), ale już budując mocne przyczółki za oceanem - szukało najlepszych narzędzi do zniszczenia carskiej Rosji i przejęcia jej zasobów. Wynik I wojny światowej był niemal w pełni po myśli światowego lobby masońsko-żydowskiego. Pojawiło się jednak kilka nieplanowanych zjawisk. Pierwsze: rewolucja anarchistyczno- trockistowska w Rosji nie udała się w pełni, gdyż nieoczekiwanie rozbudzono mechanizm antykapitalistycznego ludowładztwa zmieszanego z państwowym nacjonalizmem, któremu patronował wróg Trockiego-Stalin. Drugie: nie doceniono determinacji państwotwórczej i narodowotwórczej Polaków oraz ich dynamizmu rozwojowego mimo prób kolonizowania przez obcy kapitał produkcyjny i żydowski kapitał finansowy. Trzeci: obłożone kontrybucjami Niemcy stawały się gospodarczo i społecznie nieobliczalne i niesterowalne. Światowe lobby masońsko-żydowskie zaczęło zatem przygotowywać drugą wojnę światową, w której wzmocnione Niemcy ( szukające odwetu za klęskę I WŚ) oraz pozbawiona endeckiego rozsądku Polska ( poprzez narzucenie jej piłsudczykowskich hochsztaplerów politycznych) miały odegrać rolę posłusznego taranu do zburzenia murów Rosji i otwarcia jej przestrzeni geograficznej, zasobów naturalnych i siły roboczej dla rabunkowo-kolonialnej eksploatacji przez światowe lobby żydowsko-masońskie okrzepłe już w USA na dobre i budujące przyszłość Nowego Ładu Gospodarczego na świecie w oparciu o potęgę przemysłowo-militarną USA oraz żydowskie banki i instytucje finansowe.
 • @Andrzej Tokarski 21:10:06
  Nie no bez szantażu! Banuj i nie prowokuj mnie, panie z pieskiem. Banuj i nie trać nawet minuty, ot choćby z powodu takiego, bym nie pisał u człowieka chorego z powodu rozdętego ego. Szantażu po prostu nienawidzę, a zbanować sam - się nie zbanuję.
  W końcu zachce mi się samemu pisać (a nie komentować) i polecisz pan z marszu z tytułu tego właśnie szantażu!
 • @Oracz 21:51:20
  https://m.youtube.com/watch?v=n1f2TR19fDk&has_verified=1

  Ok 308 - 309 klatki (trzeba zwolnić film do 0.25 prędkości) widać kierowcę który odwraca głowę po raz drugi i celuje z broni po czym oddaje strzał.
  Nie ja to pierwszy zobaczyłem, ale gdy zobaczyłem to aż zakląłem.

  https://m.youtube.com/watch?v=n1f2TR19fDk
 • @Oracz 22:25:49
  z prawdziwą przyjemnością - niestety odwrotnie nie będziesz pan miał okazji
 • @stanislav 21:27:40
  nie upraszczajmy - Stalin dopiero pod koniec swych rządów, po części dzięki wielkiej wojnie ojczyźnianej i związanej z nią koniecznością zwrócenia się do armii i narodu zaczął wracać do rzeczywistości. Wcześniej, choć specyficznie, budował bolszewię, mordował właściwie na oślep. Przy okazji oczywiście ubił Trockiego.
  Z kolei zachód w równym stopniu był wrogo nastawiony do Hitlera, co do Stalina. Była jedynie kwestia kalkulacji. Gdyby Polska ruszyła z Niemcami na bolszewię, zachód nie kiwnąłby palcem. Gdyby Beck zgodził się na oczekiwany przez Sowietów korytarz do uderzenia na Niemcy - zachód nie kiwnąłby palcem. Gdyby Niemcy dostały korytarz od Polski - zachód też nie kiwnąłby palcem.
  Ale Beck stanął okrakiem - więc wrogowie się chwilowo dogadali, my dostaliśmy w łeb aż zadudniło - przy czym zachód też nie kiwnął palcem, choć zrzucono ulotki.
  A po wojnie i z Sowietami się dogadano i Niemcom starano się zbyt wielkiej krzywdy nie zrobić. Więc tak do końca nie wiadomo z kim i przeciw kim i w jakim interesie to lobby masońskie działało. To wtedy powinno nastąpić uderzenie na Sowietów, bo Stalin wracał na pozycje narodowe i antyżydowskie. Ale nic takiego nie nastąpiło, tylko wspólnie dzielono świat.
 • @Andrzej Tokarski 22:49:57
  Widzę, że panu trudno wyjść poza schematy "historyczne", w których pana wychowano i wyedukowano.
 • @Andrzej Tokarski 22:49:57
  "Z kolei zachód w równym stopniu był wrogo nastawiony do Hitlera, co do Stalina. "

  Stany Zjednoczone zerwały oficjalne stosunki z Rosją po Rewolucji Październikowej. Relacje dyplomatyczne pomiędzy Rosją a USA zostały na nowo nawiązane dopiero w roku 1933.
 • @stanislav 21:27:40
  "Właściwie odczytywał tę grę m.in. R.Dmowski widząc w tym szansę dla odzyskania niepodległości przez Polski, ale wyłączając zarazem Polskę ze scenariusza traktującego nasz kraj jako narzędzie do wojny z Rosją..."
  --------------------------------
  Zarówno Dmowski jak i Piłsudski rozumieli, że nadarza się doskonała okazja aby Polska po przeszło stu latach rozbiorów powróciła do istnienia.
  A jeśli chodzi o Dmowskiego to sugerował on na Konferencji w Paryżu, że Polska powinna być wielka ( z włączoną Ukrainą, Białorusią i Litwą) po to by trzymać na muszce zarówno Sowiecką Rosję jak i Niemcy.

  O wiele bardziej ostrożny był w swoich planach Piłsudski, który widział również dużą Polskę ale powiązaną z Ukrainą, Białorusią i Litwą bardziej jako federację równych.*

  Mój komentarz oparty jest na opracowaniu "Paris 1919", Margaret MacMillan, Random House, 2002, strona 211

  Margaret MacMillan
  https://en.wikipedia.org/wiki/Margaret_MacMillan
 • @stanislav 21:27:40
  "To lobby właśnie postawiło na USA i mając na początku swoje centra w dalszym ciągu w Europie ( głównie w Anglii), ale już budując mocne przyczółki za oceanem - szukało najlepszych narzędzi do zniszczenia carskiej Rosji i przejęcia jej zasobów."

  Wyjątkowo nieudolne było to lobby. Nie trzymali cara na tronie w otoczeniu liberałów tylko wprowadzili bolszewików, którzy Rosję znacjonalizowali.

  Nie ma co jednak doszukiwać się jakiejkolwiek logiki w teoriach spiskowych.
 • @AgnieszkaS 05:26:26
  zachód, Pani Agnieszko, zachód. Stany zachowywały pozycję neutralną - natomiast co do relacji oficjalnych relacji do dyskretnych relacji - wiee możnaby napisać - ale to dyskretne...

  pozdrawiam
 • @stanislav 01:35:21
  doskonale wiem z jakich pozycji pan pisze i jaki wektor patriotyzmu u pana dominuje
 • @AgnieszkaS 05:54:26
  Wystarczy poczytać w oryginale Dmowskiego " Politykę polską i odbudowanie państwa", aby stwierdzić, że kolportuje pani kłamstwa. Nie jest żadnym usprawiedliwieniem, że powołuje się pani na nierzetelną zagraniczną autorkę.
 • @stanislav, ta ilustracja pojawiła się ponad 5 lat temu. AgnieszkaSSerpent jest wytresowana na jezu-ICKICH placówkach w Ameryce
  i oczywiście jest CZŁONKIEM TAMTEJSZEJ babskiej (GENDER)
  "ORANGE" (=33) / "AMARANTOWEJ" freemasonerii.
  http://m.neon24.pl/53c607107c2a25cf2b62607ebebadca8,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @AgnieszkaS 05:54:26
  Gdyby Polacy chcieli realizować "koncepcje Piłsudskiego" ( czyli żydowsko-masońskie), to nie poproszeni bylibyśmy do stołu negocjacji Konferencji Paryskiej w 1919 r., a na mocy Traktatu Wersalskiego Polska byłaby czymś na kształt Księstwa Warszawskiego( zapewne pomniejszonego, bo bez Poznania). Byt tego sezonowego tworu byłby kilkuletni ( zmieciony albo przez bolszewicki pochód na Zachód, albo inkorporowany do Judeopolonii). Odtworzenie państwa polskiego w formacie PRL byłby zupełnie niemożliwe, a tym samym problematyczne byłoby istnienie Polski w ogóle.
  Smutne jest jedynie to, że polityka" solidarnościowej" zdrady narodowej po 1989 r. inną nieco drogą prowadzić może do podobnych skutków, co 100 lat wcześniejsza zdrada agenta Piłsudskiego.
  W tym sensie nawet nie dziwi ten "podziw" politycznych karłów PiSowskich dla osoby "marszałka" i jego tradycji politycznej.
 • @Andrzej Tokarski 08:25:51
  Aż jestem ciekaw pana diagnozy ?!
 • @stanislav 19:05:41
  "Wystarczy poczytać w oryginale Dmowskiego " Politykę polską i odbudowanie państwa", aby stwierdzić, że kolportuje pani kłamstwa."
  -----------------
  Nie, nie kolportuję kłamstw,

  Sama autorka wspomnianego opracowania nadmienia, iż argumenty użyte w Paryżu nie koniecznie pokrywały się z programem politycznym Dmowskiego przedstawionym dla Polaków w domu(no such nonsense at home). Trudno jednak winić Dmowskiego o to, że wykorzystał nastroje niechęci i braku zaufania Zachodu do Rosjan i Niemców, i wynalazł tę nową rolę dla Polski zdobywając w ten sposób dla jej powstania szersze poparcie.

  Tutaj jest wspomniany fragment:

  "In Paris, Dmowski and his Polish National Committee promoted a huge Poland to act as a check on both Germany and Bolshevism. Their Poland would have significant minorities of Germans, Ukrainians, Byelorussians, Lithuanians - 40 percent of the total populations- all ruled firmly by the Poles. While Dmowski talked the language of self-determination to Allies, there was to be no such nonsense at home.

  Piłsudski was more cautious. He, too wanted a strong Poland but he was prepared to accept less than Dmowski. He was also willing to contemplate a federation , in which the Lithuanians, perhaps, or Ukrainians, would work with Poles as equals."

  Udało mi się znaleźć tekst książki online. co prawda nie najlepszej jakości, mimo wszystko można odszukać ten fragment w rozdziale 17- "Poland Reborn."
  http://www.rect.muni.cz/summerschool/City_in_Europe/SS2_Module_1/Session%202/McMillan.pdf
 • @stanislav 20:02:03
  na wszelki wypadek całkowicie się z panem zgadzam - gdyż kompletnie nie wiem co było o 8:25:51
 • @AgnieszkaS 20:50:35
  Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy epizod, o którym wspomina Margaret McMillan, tematycznie związany z Dmowskim ale również mogący się kojarzyć z dzisiejszymi Narodowcami, a nawet z nabożnością Brauna.

  Już wtedy Anglicy celowo przedstawiali Polaków jako szowinistów i antysemitów. Zachowanie Dmowskiego na obiedzie wydanym przez G. K. Chesterton'a tylko utwierdziło to fałszywe wyobrażenie i przyczyniło Polsce niepotrzebnych wrogów. Otóż w czasie obiadu, na którym obecni byli wysoko postawieni Żydzi, Dmowski powiedział: "Moja religia pochodzi od Jezusa Chrystusa, który został zamordowany przez Żydów".
 • @AgnieszkaS 21:08:04
  No tak, ten " argument" pani wyjaśnia wszystko :)))

  Może dla równowagi przytoczy pani wszystkie nienawistne ataki żydowskie na Polskę na Konferencji Paryskiej?

  Ale już wcześniej środowiska żydowskie w Europie i Ameryce robiły wszytko żeby zwalczać koncepcję niepodległości Polski. Polska miała być " europejską ojczyzną Żydów". W 1775 roku aż 4/5 wszystkich Żydów żyło w granicach Rzeczypospolitej do czego także przyczyniło się określenie granicy wschodniej osadnictwa żydowskiego w Rosji przez carycę Katarzynę II. A gdy dekretem cara Aleksandra III z 1882 zakreślono strefy osadnictwa żydowskiego w miastach w Rosji ( zresztą notorycznie łamano dekret uciekając się do przekupstwa) to wtedy ziemie Rzeczypospolitej nasiąkały żydostwem, jak gąbka wodą ( nota bene nasuwają się wnioski związane z carskimi decyzjami, a zamachami na carów Rosji, udanego na cara Aleksandra II i nieudanego na cara Aleksandra III ?)
  Jeśli już pani powołuje się na naszych " przyjaciół Anglików", to warto przypomnieć, że otoczenie LLoyd George'a, to w większości nienawistni Polsce Żydzi ( Philip Kerr, James Headlam, Maurice Hankey; oraz tacy "doradcy" jak Frederick Kisch, Alexander Leeper, Lewis Namier, Alfred Zimmern). Zaś w trakcie wizyty R.Dmowskiego w USA późnym latem/jesienią 1918 roku ( m.in. przygotowywane i kontrolowane przez płk. House'a spotkanie Dmowskiego z prezydentem W.Wilsonem), to właśnie bardzo wpływowy rabin syjonista S.S.Wise ( później członek B'nai B'rith) i Louis Marshall, przywódca spółeczności żydowskiej w USA i założyciel American Jewish Commitee, byli głównymi oponentami Dmowskiego zarówno na terenie Ameryki, jak i później na Konferencji Paryskiej.
 • @Andrzej Tokarski 20:58:05
  No chyba pan to napisał: @stanislav 01:35:21
  doskonale wiem z jakich pozycji pan pisze i jaki wektor patriotyzmu u pana dominuje
  nadużycie link skomentuj
  Andrzej Tokarski 13.11.2019 08:25:51 ????
 • @stanislav 23:08:41
  ...jakby to panu powiedzieć... na temat, choć pozornie nie na temat

  ... ciężarówka ze żwirem na fałszywych numerach białoruskich, która rozjechała prawie na marmeladę Marka Karpa z całą pewnością nie była prowadzona przez Siergieja Karaganowa - nazwisko kierowcy jest znane, podobnie zresztą jak to, że było ono fałszywe - i to, że bez problemu przekroczył granicę wschodnią - i nikt go nigdy więcej nie widział

  - nie zmienia to w niczym ostatecznego faktu, że Marek Karp, gdy już dochodził do zdrowia i miał wyjść ze szpitala (niektórzy mówią że wyszedł i tam na niego czekali i bezceremonialnie rozbili głowę) - zmarł nagle i niespodziewanie. Ale zanim zmarł wiedział, że umrze - żonie kazał z najwyższą starannością pilnować podawanych mu leków, by uniemożliwić podanie np w kroplówce czegoś innego. Więc być może jednak rzeczywiście wyszedł - po śmierć.

  A jak już marka Karpa nie było, to Ośrodek Studiów Wschodnich przestał stwarzać problemy Federacji Neobolszewickiej, zaś wychowankowie Marka Karpa, podobnie zresztą , jak cały aparat państwa polskiego dołożyli wszelkich starań, by nic, ale to nic w tej sprawie nie zostało wyjaśnione. I to się, podobnie jak we wszystkich zbrodniach politycznych ostatnich lat - całkowicie udało.

  A pana nic w tej historii nie uwiera - oprócz tego, że wspomniałem Karaganowa w mrocznym kontekście... no i dobrze, nie jestem zaskoczony
 • @Andrzej Tokarski 15:05:04
  Nie jest pan zaskoczony czym i dlaczego? Najgorsze są te " wstydliwe przemilczenia i domysły". Więcej odwagi !
 • @stanislav 15:50:26
  a co tu jest niejasnego? Panie Stasiu..

  sorry, ale idę ziewać gdzie indziej - tu już nawet ziewać mi się nie chce...
 • @Andrzej Tokarski 18:44:30
  To proszę ziewać, a nie otwierać dziób bez ładu, składu i po próżnicy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31