Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 3151 komentarzy

att

Andrzej Tokarski - się zobaczy

A co zakryte -niech takim pozostanie - Raport Dep.St 447act.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

o raporcie Departamentu Stanu i odpowiedzi MSZ

...a co zakryte – niech pozostanie zakryte – Raport Dep.St. 447Act

 

Zgodnie z oczekiwaniami, po odczekaniu do wyborów prezydenckich, tak, by pan Duda na powrót został prezydentem – Departament Stanu naszego niezawodnego sojusznika – uosobiony w monumentalnej postaci Krągłego Mike’a Pompeo – przystąpił do definitywnego, jak się wydaje, rozwiązania kwestii polskiej w nabrzmiałej (zdaniem Departamentu Stanu USA, a zwłaszcza jego przełożonych) sprawie wypłaty odszkodowań za tak zwane mienie bezdziedziczne. Odszkodowań, tu przypomnijmy, choć wszyscy zainteresowani polityką i tak wiedzą, całkowicie bezprawnych w każdym znanym porządku prawnym, izraelskiego - nie wyłączając.

 

Zatem – Krągły Mike opublikował sążnisty raport, w którym szczególne akapity poświęcone zostały naszemu (cyt. St M) nieszczęsnemu krajowi – jednak bez zapowiedzi jakichś szczególnych form nacisku wobec Polski.

 

Polski, czy raczej warszawski MSZ opublikował odpowiedź, również obszerną, z której z grubsza wynika, że strona polska na tyle sowicie zadośćuczyniła i robi to w dalszym ciągu wobec osób żydowskiego pochodzenia poszkodowanych podczas II Wojny Światowej – że nie czuje się zobowiązana do dalszych reparacji – zaś sprawę mienia bezdziedzicznego traktuje, jako pozbawioną wszelkiej podstawy prawnej i w związku z tym - bezzasadną.

 

Tyle – w skrócie – zawiera się w oficjalnych stanowiskach - i można by na tym zakończyć z ulgą i głosić tryumf niezależności rządu Dobrej Zmiany nawet wobec swoich bezalternatywnych sojuszników… gdybyśmy wierzyli w oficjalne komunikaty.

 

Ponieważ jednak codziennie jesteśmy karmieni informacjami, deklaracjami, zapowiedziami i obietnicami jawnie i bez ogródek rozmijającymi się z rzeczywistością – nasza czujna ostrożność nie powinna pozwolić nam zaniechać dalszych dociekań i szukania drugiego dna.

A trudno jest nam bezkrytycznie uwierzyć, że wieloletnia skoordynowana akcja zawłaszczania majątku Polski i uczynienia z tego kraju przyczółka dla ewentualnej ewakuacji Izraela (to takie państwo obecnie zbrojnie okupujące ziemie nieszczęsnych Palestyńczyków) – została ot, tak – odwołana z powodu odmowy resortu prowadzonego przez tak wytrawnego gracza dyplomatycznego, jak ….minister Czaputowicz – śmieszne, prawda – by było, gdyby nas nie dotyczyło.

 

Raczej nie – jak by mnie ktoś pytał o zdanie, to bym powiedział, że prawda jest diametralnie inna – i że jest ona nadal starannie ukryta. W dalszym ciągu jest szereg powodów dla których Naród, o ile taki istnieje, nie powinien wiedzieć o rzeczywistym przebiegu realizacji poufnych zobowiązań. Jest globalna operacja COVID ze szczególną rolą rozpisaną dla Polski i Polaków jako obiektów doświadczalnych, jest projekt POLIN, jest akcja nadawania obywatelstwa obcym, są przekształcenia i przepływy kapitałowe, ruchy w spółkach, aporty, dokapitalizowania, fuzje i tym podobne sztuczki menedżersko-kapitałowe globalnego biznesu podobno nie posiadającego narodowości. Rzeczy działy się, dzieją się – i będą się działy, ale w CISZY – poza wiedzą opinii publicznej i przy całkowitym zamilczeniu przez media.

 

Wielkie pieniądze, wielkie interesy nade wszystko cenią sobie ciszę – i działanie metodą faktów dokonanych. Zatem o fakcie spłaty roszczeń dowiemy się, gdy staną się one ciałem – gdy z dnia na dzień nie będziemy mogli wejść do lasu do którego chodziliśmy cale życie na grzyby, na spacer – bo przegoni nas już nawet nie podpity myśliwy ze sztucerem, ale – śniady ochroniarz z UZI – z trudem składający zdania po polsku.

 

Tak sobie myślałem czytając i słuchając relacji z opublikowania raportu i odpowiedzi rządu warszawskiego.

 

Co ma być zakryte – niech pozostanie zakryte.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 5*
  „A trudno jest nam bezkrytycznie uwierzyć, że wieloletnia skoordynowana akcja zawłaszczania majątku Polski i uczynienia z tego kraju przyczółka dla ewentualnej ewakuacji Izraela (to takie państwo obecnie zbrojnie okupujące ziemie nieszczęsnych Palestyńczyków) – została ot, tak – odwołana z powodu odmowy resortu prowadzonego przez tak wytrawnego gracza dyplomatycznego, jak ….minister Czaputowicz – śmieszne, prawda – by było, gdyby nas nie dotyczyło.”

  To można od razu, ze spokojnym sumieniem, między bajki włożyć.

  Pozdrawiam
 • @Lotna 23:16:03
  ...na półeczkę między mchem a paprocią...
 • @Andrzej Tokarski 00:04:20
  Dokładnie.

  https://mobile.twitter.com/wsrnevergiveup/status/1288697485737811968
 • Sam raport warto też przeczytać
  https://rebeliantka.neon24.pl/post/156746,jest-raport-departamentu-stanu-w-sprawie-roszczen

  Zawarte w nim są info, skąd i w jaki sposób żydzi wywodzą swoje "roszczenia".

  To wielce tupeciarskie stwierdzenia, ale jeszcze bardziej zdumiewa "rzeczowy" ton amerykańskiego raportu. Jest tak zredagowany, jakby akceptowali te zadziwiające roszczenia.

  Religia holokaustu rzeczywiście zdominowała Amerykę.
 • @Rebeliantka 00:56:34
  czytałem
  Ameryką rządzi Trump, a Trumpem - Chabad

  czekam, aż Amerykanie spłacą roszczenia bezdziedziczne po wymordowanych Indianach
 • 5 * * * * *
  Zakłamanie żydy. ... .

  " A jaki urok i czar potrafi roztoczyć ambasador USA żorżeta mosbacher przed politykami PiS, że ci na wszystko chętnie się godzą i ustępują, możemy się jedynie domyślać. W tym przypadku może dojść do spotkań i nacisków w sprawie:"

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/07/mateusz_morawiecki_mike_pompeo.jpg

  447 NO !!!

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/07/stop_447.jpg
 • @Monaco 05:34:43
  fakt - można by przyjąć za przysłowie, będące pono mądrością narodu:

  kto uległ urokom żorżetty - sam sobie winny
 • To są ci którzy dbają o żydowski interes 447 A ilu jest jeszcze poza fotografią .......
  żydzi w polskim sejmie https://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2017/11/PiS_u_Danielsa.png

  Na zdjęciu: Arkadiusz Mularczyk (na pierwszym planie po lewej), Adam Bielan (obok Mularczyka), Mateusz Morawiecki (na drugim planie po lewej), Jonny Daniels (na drugim planie w centrum, obok Morawieckiego), Ajjub Kara (obok Danielsa), Piotr Gliński (na dalszym planie po prawej, obok Kary).

  PIS ❗❗❗ Zdziwienie ??? ⁉ A kto ich wybrał ⁉ ufo-ludki ❗⁉

  Salution ✔
 • @Andrzej Tokarski 01:01:38
  Meksykanom tez cos sie nalezy.
 • @Leonardo da Vinci 06:16:37
  to zdjęcie ma szansę zostać flagą państwową POLIN
 • @morgan 09:22:25
  Meksykanom - obowiązkowo

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930